Kadıoğlu iyi anılmayacak

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun ulusal bir gazeteye verdiği röportajı değerlendiren CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, AK Parti’li Başkanın hizmet diye anlattıklarının “vicdansızlık” olduğunu söyledi. Gökmen, “Esenyurt’un dokusuyla, geleceğiyle oynayanlar, bunun hesabını verecekler. Kadıoğlu iyi anılmayacak” dedi.

Kadıoğlu iyi anılmayacak

Haber: Barış KIŞ 

Geçtiğimiz hafta ulusal bir gazeteye röportaj veren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun anlattıklarının doğruyu yansıtmadığını ifade eden CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, yayınladığı basın bildirisiyle AK Parti’li Kadıoğlu’na yüklendi. Roman açılımından cemevlerinin ibadethane olarak tanınmasına, eğitim ve sağlık yatırımlarından 2019 yılındaki tahmini seçim sonuçlarına kadar birçok konuya açıklık getiren CHP’li Başkan Gökmen, “Buradan söz veriyorum ki, Esenyurt’un dokusuyla, yapısıyla, geleceğiyle oynayanların tahribatlarını onaracak, hesabını soracağız” dedi.

Roman açılımı değil kapanımı

Yıllardır Esenyurt’ta yaşayan Roman yurttaşların doğal yaşamlarından AKP’li yönetimce koparıldığını savunan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, Kadıoğlu’nun ‘Roman Açılımı’nın aslında ‘Roman Kapanımı’ olduğunu söyledi. Gökmen, “Roman yurttaşlarımız Esenyurt’un yerlileri sayılırlar. Yıllarca kendi otantik yaşam tarzlarını sürdürdüler, kendilerini özgürce ifade edebildiler, hayatlarını istedikleri standartlarda devam ettirdiler. Fakat, 2004 yılında göreve gelen AKP’li yönetim, Esenyurt’un her yanında olduğu gibi Roman mahallemizde de kentsel dönüşüm adı altında bir rant dönüşümü başlattı. Roman yurttaşlarımız yıllardır yaşadıkları özgürlük alanlarından koparılıp apartman binalarına mahkum edildiler. Necmi Kadıoğlu’nun Roman açılımı diye bahsettiği şey, aslında bir açılım değil, kapanımdır. Romanları apartman binalarına kapatmak, onları doğal yaşamlarından uzaklaştırmak düpedüz vicdansızlıktır” diye konuştu.

Zulüm belediyeceliği

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun ‘sosyal belediyecilik’ iddiasının da doğruyu yansıtmadığını ifade eden CHP’li Başkan Gökmen, kent rantının yandaşlara yayılarak eşitsizlik yaratıldığını söyledi. Gökmen; “Esenyurt Belediyesi, sosyal belediyeciliği kendilerine oy veren, böldükleri ve parçaladıkları toplumdan kendilerine düşen kısma hediye çekleriyle, sözde yardımlarla yerine getirdiğini zannediyor. Oysa sosyal belediyecilik bizim anlayışımıza göre insanların yeşil alanların içerisinde yaşadığı, kültürel etkinliklerin yapıldığı, fakirin – fukaranın kollandığı, kent için dayanışmanın sergilendiği, herkesin renk, din, dil, ırk ayrımı yapılmadan eşit hizmete kavuştuğu yönetim şeklidir. 

Yurttaşlara balık veren değil, balık tutmayı öğreten bir sistemle hayata geçirilmeli sosyal belediyecilik. Halbuki, Esenyurt özelinde, Türkiye genelinde bütün AKP’li belediyeler yaptıkları sözde yardımlarla insanları kendilerine muhtaç hale getiriyorlar. Kent rantını kentin tamamına yaymak gerekirken, birkaç yandaşa yayarak onların zengin ve refah dolu bir hayat yaşamalarını sağlayan AKP’lilerin yaptığı zulüm belediyeciliğidir” dedi.

Samimi değilller

Başkan Kadıoğlu’nun “Cemevlerini ibadethane statüsüne kavuşturmak istedim ama CHP’li Meclis Üyeleri karşı çıktılar” diyecek kadar tarihi hafızadan yoksun olduğunu belirten CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, Türkiye’deki bütün CHP’li belediyelerin cemevlerini ibadethane olarak kabul ettiklerini belirtti. CHP Esenyurt İlçe Örgütü olarak Esenyurt Belediye Meclisi’ne de önerge verdiklerini söyleyen Başkan Gökmen, “Çok yakın bir tarihte CHP Genel Merkezi'nin aldığı kararla Türkiye’nin bütün belediyelerinde CHP Meclis Grupları önergeler vererek cemevlerinin ibadethane sayılmasını istedi. Bizler de Esenyurt CHP örgütü olarak belediye meclisine bu önergeyi sunduk ve maalesef AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla önergemiz reddedildi, AKP’liler cemevlerini ibadethane olarak görmediklerini bu yolla ifade etmiş oldular. Söyleme gelince Roman, Alevi, Kürt açılımı yapıyorlar ama Esenyurt’ta da açılım adına giriştikleri her uygulama Türkiye’deki gibi hüsranla sonuçlanıyor çünkü samimi değiller” diye konuştu.

Çocuk parkını imara açtı

Kadıoğlu’nun “Esenyurt’ta bir çok alana işaret koyarak park ürettim” söylemini de değerlendiren CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, CHP’li belediye döneminden kalan bütün yeşil alanların Kadıoğlu tarafından AKP’lilere peşkeş çekildiğini iddia etti. Gökmen; “Esenyurt’taki bütün yeşil alanlara işaret koydu ve hepsini yandaşlarına peşkeş çekti, inşaat yaptırdı. Hatta bu da yetmedi, mahalle aralarındaki çocuk parklarına da işaret koyarak oraları da imara açtı. Kendi yandaşlarına vermiş oldukları kültür merkezleri ve spor komplekslerini ticarethaneye çevirerek rant yarattı, yandaşlarını kayırdı. 

Esenyurt’ta Tayyip Erdoğan ve Necmettin Erbakan parkları var doğrudur. Bu parklar da yüksek gerilim hattı altında yada dere kenarındadır. Evet, sivri sineklerin bol olduğu, yazın yanından geçerken bile kokudan burnunu kapatmak zorunda olduğu yerde parklar yapıldı. Bu iki parktan da Esenyurt halkının büyük bölümü faydalanamamakta. İki park da yürüyerek ulaşılabilecek noktada değil” dedi.

Kadıoğlu iyi anılmayacak

2019 yılındaki yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi için adaylık düşündüğü yolunda bir imada bulunan Kadıoğlu’nu emekli edeceklerini söyleyen CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Daha önce söylemiştik bunu, tekrarlayalım; 2019 yılında Necmi Kadıoğlu’nu emekli edeceğiz. Süresi dolan, miadı dolan, işlevini yitiren organı doktorlar ameliyat ederler. Bizler de 2019’da duyarlı yurttaşlar, CHP’liler, kendisinin dışarıda bıraktığı bütün kesimlerle, azınlıklarla, Esenyurt halkının katkısıyla Necmi Kadıoğlu’nu Esenyurt’tan söküp atacağız. 
Belediye Başkanı Esenyurt’ta izleri silinmeyecek yaralar açtı. Çok iyi anılmayacağını biliyoruz. Esenyurt’un dokusuyla, geleceğiyle oynayanlar, bunun hesabını verecekler. Bu halk iyiliği ödüllendirir fakat kötülüğün de hesabını sorar. Saatlerce trafikte bekleyen Esenyurtlu, kendisini iyi anmayacak. Kuyrukta bekleyen hastalar kendisini iyi anmayacak. Eğitim hakkında eşit yararlanamayan öğrenciler de kendisini iyi anmayacak. Esenyurt’u güneş görmeyen şehir haline getiren Belediye Başkanını çocuklarımız da iyi anmayacak. Yeşil alanları, parkları imara açarak bina yaptıran Belediye Başkanını yoksul halkımız da iyi anmayacak. Kültürel, sanatsal çalışmalara yer vermeyerek gençlerimizi kahvehane kültürüne, dahası uyuşturucu batağına iten yerel yöneticiyi gençlerimiz de iyi anmayacak.” 
  Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.