Kelime oyunu yapıyorsunuz!

Faaliyet raporunun görüşüldüğü Nisan ayı meclisinde AK Parti Grubu’nun eleştirilerine cevap veren Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Algı operasyonu yaptığımızı iddia ediyorsunuz ama siz kelime oyunu yapıyorsunuz” dedi.

Kelime oyunu yapıyorsunuz!
04 Nisan 2017 Salı 08:23

Beylikdüzü Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısının 1. oturumunda son bir yılda yapılan hizmetleri anlatan 2016 yılı Faaliyet Raporu kamuoyu ile paylaşıldı. Sunumu gerçekleştiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; yönetim felsefelerinin emanete, doğaya, emeğe, kente, bilime, tarihe, değere ve farklılıklara saygı olduğunu belirterek, “Beylikdüzü’nü çok nitelikli bir geleceğe hazırlıyoruz” dedi. 3 yıldır hizmet kalitelerini arttırmaya çalıştıklarını, ilçeyi 2030’a taşımaya hazırlandıklarını ifade eden İmamoğlu, “Etik ve ahlaki değerleri içermeyen hiçbir gelişme, gerçek bir gelişme değildir. Kamu kaynaklarının nasıl kullanılmasına dair ilkeli ve net bir tavır sergilenmek zorundadır. Beylikdüzü’nü çok nitelikli bir geleceğe hazırlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Gençlere yatırım yok
Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sunumunun ardından AK Parti Grubu'ndan Mücahit Birinci, Seyithan İzsiz, Gürkan İzzet Paksoy ve Aytaç Aydın eleştirel birer konuşma yaptı. İmamoğlu'nun vaatleri arasında yer alan amfitiyatro yerinin hafriyat döküm alanına dönüştüğünü ileri süren AK Partili Aytaç Aydın, Beylikdüzü'nde gençlere yatırım yapılmadığını da savunarak, “Ben spor komisyonundayım 3 yılda bir kere toplandık. Bu meclisin en genç üyesi benim. Beylikdüzü'nün gençlerine yönelik bir tek çalışma yapılmadı” ifadelerini kullandı. İmamoğlu'nun dediğinin aksine 3 milyon metrekare ile en büyük park alanının Esenyurt'ta olduğunu belirten Aydın, “Esenyurt'ta haftada iki tane okul ve spor kompleksi açılışı yapılıyor. Sayın Başkan isterse Necmi Başkan'dan bu konuda yardım alabilir” diye konuştu.

Hastaya 'hayır' dayatması
Aytaç Aydın konuşmasının devamında Beylikdüzü'nde yaşayan bir ALS hastasından bahsederek, “Bu hastamız yüzde 90 raporlu. Sağolsun belediyemiz hastamıza berber gönderiyor. Eli ayağı tutmayan bir kişiden bahsediyoruz. Giden berber arkadaş diyor ki; referandumda evet mi diyeceksiniz hayır mı diyeceksiniz? Bu ardadaş da diyor ki; siz devamlı benim tıraşıma geliyorsunuz neden bana bunu soruyorsunuz? Berber de diyor ki; başkanımız bizden rapor istiyor. Hasta evet diyeceğini söyleyince berber bir daha gelmeyeceğini belirterek çıkıp gidiyor. Bakın o arkadaşın ismini de sayın Başkan'a vereceğim. Belki de sayın Başkanın bundan haberi yoktur. Bu tür çalışmalar size yakışmıyor. Böyle bir algı çalışmasına gerek yok” çıkışını yaptı.

Eleştiri değil tavsiye 
Aydın'ın ardından söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Mücahit Birinci, “Biz Beylikdüzü'nde taş üstüne taş koyanın yanındayız. Sayın Başkan'a da yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanarak, “Bizim açıklamalarımızın söylediklerini eleştiri olarak değil tavsiye olarak alın. Burada bazen maksadı aşan ifadeler olabiliyor. Bunu da tartışma özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmekte fayda var. Burada kendi nefsimiz için kavga etmiyoruz. Vatandaş için gayret gösteriyoruz” dedi. Yakuplu Ormanı hakkında yapılan tartışmalara da değinen Birinci, “Sayın Başkan'ın heralde Yakuplu Ormanı'nın vatandaşa nasıl kazandırıldığı konusunda dili sürçtü. Bu konuda bizim neler yaptığımızı herkes biliyor. Bu ormanı özel bir derneğe vermek istediniz. Bu konuyu da meclis gündemine getirdiniz. Yakuplu Ormanı netice itibariyle ilçemize kazandıran İBB'dir” açıklamasını yaptı.

Samimiyet şart!
AK Partili konuşmacıların ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü Mülayim Demirtaş, önceliklerinin insan olduğunu belirterek, “Konuştuklarımızda samimiyet şart. Hiç kimse kimseye algı çalışması yapılıyor diye algı yapmayacak” diye konuştu. Sitelerdeki dönüşüm konusuna da değinen Demirtaş, “Size bilgi vermek istedik ama gelmediniz. Eğer o binalar yıkılıp insanlara bir şey olursa bunun müsebbibi sizsiniz. İlizyon dediniz, çizgi film dediniz. Hepsini size tek tek anlatacağım... Kaç kişye hizmet vermişiz. Kariyer Müdürlüğğümüz İŞ-KUR  gibi çalışıyor. Çok sayıda vatandaşımız istihdam edildi. Beylikdüzü'nün açılmayan yolları vardı hala var; 2016'da 65 bin ton asfalt döküldü. Birçok yolda kaplama yapıldı. 26 km'den fazla yeni yol açıldı. Çok sayıda ıslah çalışması yapıldı. Elektrik idaresinin yapması gereken işleri bile belediyemiz yaptı” dedi.

Öyle birisi belediyede barınamaz
Toplantının sonunda tekrar söz alan ve eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu AK Partili Aytaç Aydın'ın algı operasyonu yapıldığı yönündeki iddiasına cevap verdi. Aydın'ın bahsettiği ALS hastası ve berberden haberi olmadığını dile getiren İmamoğlu, “Şayet böyle bir olay yaşanmışsa böyle bir çalışanın ben burada olduğum sürece belediye ile işi olamaz” dedi. AK Partililerin kelime oyunu yaptığını savunan İmamoğlu, “Hiç bilgi verilmediğini söylüyorsunuz. Viraİstanbul projesiyle ilgili bizzat ben katılarak bilgi verdim. Bütün AK Parti Grubu davet edildi ama 2-3 kişi katıldı. Dolayısıyla siz gelmediniz. Burada metrekaresine varıncaya kadar bilgi verildi" açıklamasını yaptı.

Bu nasıl davet?
AK Partili Gürkan İzzet Paksoy'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beylikdüzü ziyareti ile ilgili açıklamalarına da cevap veren İmamoğlu, "İzzet Bey diyor ki Cumhurbaşkanı'nın ziyareti sırasında Büyükşehir Belediyesi'nin daveti vardı siz gelmediniz. Öncelikle şunu söyleyim Cumhurbaşkanı Beylikdüzü'ne gelirse en çok ilgili iki kişi vardır; Biri Kaymakam biri Belediye Başkanı. Evet davet edildim ama saat 14:30'da. Tabi ki gelebilirdim ama baktım ki gelmem istenmiyor. Benim bu tür ortamlardan sakınmayacağımı aksine gideceğimi hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Bütün partiler Türkiye Cumhuriyeti'nin partileridir. Bütün davetlerine katılırım. Yeter ki haberdar olayım" ifadelerini kullandı.

Komsiyon üyeleri seçildi
Mecliste Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu demokratik bir referandum süreci diledi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Miraç Kandili’ni kutladı. Gündeme geçildiğinde ilk maddede gizli oylama ile 
belirlenen seçimde Müslüm Akülker, Figen Karahan, Nejla Kotil Encümen üyesi oldu. Ardından 2. Gündem maddesi sonucu açık oylama ile meclis komisyonlarına üye seçimleri yapıldı. 10. Madde’de de 2016 Yılı Denetim Komisyon Raporu sunuldu. 
Belediye’nin 2016 Faaliyet Raporu ise Ak Partili üyelerin ret oyuna karşın CHP’li üyelerin oyu ile kabul edildi. EKREM HACIHASANOĞLU


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.