Özer: Bu yalancıları şiddetle kınıyoruz

Düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun FETÖ ile ilişkilendirilmesine sert tepki gösteren CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer, “Bu iddiaları reddediyor yazılan yalanları da şiddetle kınıyoruz. Bu haberleri yapan sözde basın mensuplarına da hukuk önünde ders vereceğiz” çıkışını yaptı.

Özer: Bu yalancıları şiddetle kınıyoruz
20 Aralık 2016 Salı 00:00

CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer Cemil Hoca Restoran'da düzenlediği basın toplantısında ülke ve Beylikdüzü gündemini değerlendirdi. Son günlerde yaşanan terör olayları ve HDP İlçe binalarına yönelik saldırılara değinen Özer, sağduyu çağrısı yaparak, “İlçemizin huzuru ve barış ortamı zehirlenmek istenmektedir” diye konuştu.

Terör her gün can alıyor
Konuşmasına Beşiktaş ve Kayseri'de gerçekleşen terör saldırılarını kınayarak başlayan İlçe Başkanı Özer, “Şehit olan asker-polis güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarına Allah'tan rahmet acılı ailelerine sabırlar diliyoruz. Yaralı ve ağır yaralılarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Ülkede terör can alıyor, can yakıyor. Yaşananlar çok acıdır, derinden üzüntü içerisinde olsak ta ateş düştüğü yeri yakmaktadır. Kayıplar yaşayan ailelerimize tekrar tekrar sabırlar diliyoruz” dedi. Toplumun kirli senaryolara pirim vermeyeceğini de sözlerine ekleyen Özer, “Daha önce birçok konuda olduğu gibi terör konusunda da dik ve onurlu duruş sergileyecek, vakur tavrı ile teröre hiçbir koşulda alışmayacak ve planlanan kirli senaryolara dur diyecek, emperyalizme karşı kurtuluş savaşı vermiş ve vatanını kurtarmış bu millete inancımız ve güvenimiz tamdır” ifadelerini kullandı.  Terörün bir insanlık suçu olduğunu, hedefindeki toplumlarda milletin birliğini, huzurunu ve kardeşliğini hedef aldığını dile getiren Turan Taşkın Özer, “Günlük hayatını sürdüren vatandaşları tedirgin ettiği, onları birbirine düşürdüğü, siyasi, etnik veya inanç farklılıkları üzerinden düşmanlık yaratarak toplumu kamplaştırmayı kutuplaştırmayı amaçladığı çok açıktır. İşte bu sebepledir ki terörle topyekun mücadele gerekir. Bu ortamda, tüm siyasi partilerin, tüm sivil toplum kuruluşlarının ve tüm vatandaşların, toplumu bezdirmeye, yıldırmaya ve kardeşliğimizi bozmaya çalışan terör olaylarına karşı, yaşanan saldırılar kimden geliyor ve hangi kirli planları yansıtıyor olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etmeleri, terör konusunda ortak tavır geliştirmeleri, yine bu tavırla terörün sonlandırılması ve ülkenin normal koşullarına dönmesi adına çaba göstermeleri elzem ve şarttır” şeklinde konuştu.

Terör konusunda tutumumuz net
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun millete sıkılmış bir kurşundur. Yapılan her eylem millete karşı yapılmış bir eylemdir. O nedenle toplum olarak, millet olarak, vatandaşlar olarak hep birlikte teröre karşı mücadele etmek şarttır” sözlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren İlçe Başkanı Özer, “Bu bağlamda, Cumhuriyet Halk Partisi teröre karşı tutumunu çok net olarak ortaya koymuş,  terör nereden gelirse gelsin, kim beslerse beslesin, terörün içeriden veya dışarıdan tehditlerine karşı, kişisel polemiklerle, parti çıkarları ile ülkenin heba edilmesinin önüne geçeceğini, terörle mücadelede gereken tüm desteğin eksiksiz verileceğini açıkça deklare etmiştir” diye konuştu.

Nafile yollarla amaçlarına ulaşmayı gaye edinmişler
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun FETÖ ile ilişkilendirilmesine de sert tepki gösterdi. Bazı basın yayın kuruluşlarında bu yönde çıkan haberleri eleştiren Özer, “Bu iddiaları şiddetle reddediyor, nafile yollarla nafile amaçlara ulaşmaya çalışan bu yalancıları da şiddetle kınıyoruz. Basın ahlak ve etiğine uygun davranmayıp maksatlı ve amacını aşar haber yapan, haberin taraflarını dahi aramak gereği duymayan, bu tavırları ile gerçek sorumluların bulunup yargılanmasına ve cezalandırılmasına engel olan, sözde basın mensupları, medya soytarıları ve onların sahiplerine hukuk önünde ders vermeye, onları asparagas haber sınırlarından uzaklaştırıp yasal habercilik sınırlarına çekmeye devam ediyoruz” dedi.

Hukuki süreç başlatıldı
İlgili haberin yayımlandığı tüm haber linklerine mahkeme tarafından internet erişimi kararı verildiğini hatırlatan Özer, “Yazılı medyada çıkan haberlere tekzip talep edilmiş ve haber sorumluları hakkında cezalandırılmaları ve tazminata yönelik tüm hukuki işlemler eksiksiz yerine getirilmiştir. Bu meyanda, Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunu, meslek ilkelerini gereği gibi öğrenmelerini ve gereği gibi yerine getirmelerini, yıllarca FETÖ ile aktif şekilde mücadele etmiş, her inanca saygılı ve dini inanç istismarının karşısında olan, sol değerlerin bütününe sahip CHP'nin, parti üyelerinin ve partili ancak tüm Beylikdüzü’nün sevilen, çalışkan Belediye Başkanının, FETÖ örgütü ile ilişkili gösterilmesinin mümkün olmadığını ve teşebbüs edenlerin en sert cevapla ve hukuki yaptırımlarla karşılaşacağını kendilerine en keskin ve net tavırla hatırlatıyoruz” ifadedlerini kullandı.

Yurttaşlara saygısızlık
Konuşmasının  sonunda Atrium Çarşısı’nda, kimliği belirsiz kişilerce HDP ilçe örgütü binası ateşe verilmek istendiğini dile getiren Özer, “Siyasal partilerin şiddet ve baskı yoluyla susturulmak istendiği, eskiden beri çokça görülmektedir. Gerçekten de benzer saldırılar, partimize, AK Parti’ye, MHP’ye de geçtiğimiz dönem içinde yapılmıştı. Ancak, Büyük Atatürk’ün de dediği gibi, “fikirler topla tüfekle öldürülemez.” Siyasi partiler belirli fikirler etrafından toplanan insanlar tarafından oluşturulur. Bunların baskı ve şiddet yoluyla susturulmak istenmesi, kendilerine oy vermek isteyen yurttaşlarımıza da bir saygısızlıktır” dedi.

CHP şiddetin karşısındadır
Sözlerini, “CHP, kimden gelirse gelsin ve kime yönelirse yönelsin, baskı ve şiddetin karşısındadır” şeklinde sürdüren Özer, “Çok partili sistemi ülkemize getirmiş olan CHP, siyasal partilerin şiddet ve baskı yoluyla susturulmak istenmesine de karşıdır. Öte yandan, halkına hizmet etmeye çalıştığımız Beylikdüzü ilçesi, İstanbul’un suç oranları en düşük, vatandaşlarının huzur ve güven içinde, birbirlerine ve devletine sevgi ve saygıyla bağlandığı insanların oturduğu bir ilçedir. Sözkonusu olayla ilçemizin huzuru ve barış ortamı zehirlenmek istenmektedir. Beylikdüzü halkı, politikalarına onay vermediği siyasi partiyi, oy vermeyerek “cezalandırma” olgunluğuna sahiptir. Kimsenin bu konuda Beylikdüzü halkının yerine geçerek, sağda solda faşizan tutumlarla, ilçenin barış ve huzur ortamını zehirlemeye hakkı yoktur. Dolmabahçe’de ve Kayseri’de kaybettiğimiz insanlarımıza üzüntü içindeyken, şimdi bir de bu olayın yaşanması, Beylikdüzü halkının üzüntüsünü daha da derinleştirmiştir. Bütün bu nedenlerle, Atrium Çarşısı’na yapılan bu şiddet ve yok etme hareketini kınıyor, gerek HDP ilçe yönetimine ve gerekse Çarşı esnafına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” açıklamasını yaptı. Erkan Altun/Barış Kış


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.