REZALET!

Avcılar Belediye Meclisi’nin Kasım ayındaki oturumuna AK Partili Yaşar Karaarslan’ın açıklamaları damgasını vurdu. Belediyeye yönelik birçok eleştiride bulunan Karaarslan, Avcılar Belediyesi’nin vergi toplamak konusunda rezaletleri oynadığını söyleyerek, «Korkunç bir durumun içindeyiz» dedi.

REZALET!
Burak
Burak
03 Kasım 2015 Salı 21:52

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak'ın başkanlığında toplanan Avcılar Belediye Meclisi'nde AK Partili Meclis Üyesi Yaşar Karaarslan'ın açıklamaları ses getirdi. Belediyeye yönelik birçok eleştiride bulunan Karaarslan, Avcılar Belediyesi'nin İstanbul'da proje üretmekten dahi yoksun olan tek belediye olma özelliği taşıdığını iddia etti. Belediye Başkanı Toprak'ın, göreve geldiğinden bugüne kadar Avcılar için hiçbir proje üretmediğini, sadece gençler için şarkı, türkü hizmeti verdiğini de anlatan Karaarslan, belediyenin vergi politikasını da eleştirerek, ağır ifadeler kullandı.

Basın eleştirilerimizi görmüyor
Avcılar Belediyesi'nin geçtiğimiz ay onaylanan 2016 bütçesiyle ilgili bir önceki meclis oturumunda bir takım eleştiriler getirdiklerini fakat buna rağmen eleştirilerinin kimse tarafından dikkate alınmadığını söyleyen Karaarslan, yerel basını da hedef aldı. “Birkaç gazete ve medya organı hariç eleştirilerimizi görme zahmetine giren bir gazete yok” diyen Karaarslan, gazetecilere yönelik tavsiyelerde de bulundu. “Biz burada bir takım eleştiriler yapıyoruz. Siz de bu eleştirileri haber yaparken bir tanesini cımbızla çekip, öne çıkarabilirsiniz. Avcılar halkının, insanların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz” ifadelerini kullanan Karaarslan, söylediklerinin sadece bir temenniden ibaret olduğunu ve yerel basının daha özgür ve tarafsız bir tutum takınması gerektiğini belirtti.

1 tane yol bile yapmadınız!
Basın mensuplarına verdiği tavsiyenin ardından eleştiri oklarını tekrar Avcılar Belediyesi'ne çeviren AK Partili Karaarslan, Belediye Başkanı Handan Toprak'ın uzun bir zamandan beri görevde olduğunu ve bu süre içerisinde Avcılar'da bir tane yol dahi yapmadığını belirtti. Karaarslan, “Burada uzunca bir zamandır iktidardasınız. Ne bir hizmet ne bir proje görüyoruz. Hiçbir şey yok. Bakın bir tane yol bile yapmadınız. Şu anda Avcılar'da devam eden yol yapım çalışmalarının tamamının da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını zaten daha önce söylemiştik. İsteriz ki; Avcılar Belediyesi kendi öz kaynaklarını ve gücünü kullanarak, ilçemize yeni yollar kazandırsın, yeni hizmetlerde bulunsun” diye konuştu.

Şarkı türkünün dışında ne var?
Sosyal bir belediyecilik anlayışıyla yönetilen belediyede vatandaşa yönelik olumlu hizmetler olması gerektiğini hatırlatan Karaarslan, Avcılar'da bu yönde hiçbir faaliyet olmadığını söyledi. Belediye Başkanı Handan Toprak tarafından geçtiğimiz yılda kurulan “Avcılar Belediye Konservatuarı” ve Orkestra Müdürlüğü'ne ilişkin eleştirilerde bulunan Karaarslan, “Gençlere ve kadınlara yönelik sadece şarkı, türkü, hizmeti veriyorsunuz. Şarkının, türkünün dışında ne var? Bir engelli vatandaşa, bir yaşlı vatandaşa, bir hasta vatandaşa karşı ne tür bir hizmetiniz var?” diye sordu.

Çöp ihalesini hatırlattı
Belediyenin imzaladığı ve gazetemizin de daha önce sık sık gündeme getirdiğini çöp ihalesini de hatırlatan Karaarslan, “Fahiş bir fiyatla gittiniz çöp ihalesi imzaladınız. Temizlik, temizlik diyorsunuz. Her yerin çok temiz olduğunu iddia ediyorsunuz. Ben çok iyi biliyorum ki her yer çok temiz değil. Eskiye göre şimdi bir nebze iyi olabilir ancak temizlik anlamında da istenen noktaya gelinmediğini biliyoruz. Bizim umduğumuz bir temizlik anlayışı maalesef yok. Sokağa çıkıp mahalleleri gezdiğiniz zaman her yerin vaziyetini göreceksiniz ve haklı olduğumuzu anlayacaksınız” ifadelerini kullandı.

Hiçbir şey söyleme hakkınız yok
Avcılar Belediyesi'nin eğitime yönelik hizmet ve yaklaşımlarını da eleştiren Karaarslan, “Eğitimle ilgili konuşmaya hakkınız yok” diyerek sert mesajlar verdi. Belediyenin eğitim için hiçbir hizmete bulunmadığını ve okullardan gelen birçok yardım talebine de duyarsız kaldığını belirten Karaarslan, Başkan Toprak'a seslenerek; “Sayın Başkan, daha önce bir okula spor salonu sözü verdiniz. İnönü İlköğretim Okulu'na boya sözü verdiniz. Bir başka okulumuza yine boya sözü verdiniz. Bütçe yetersizliğinden dolayı bu okulların hiçbirisine gidemeyeceğinizi söylediniz. Bunun gibi daha birçok örnek verebilirim. Abdulkadir Uztürk İlköğretim Okulu'nun bahçesine kantin istediler, bunu da yapmadınız. Daha sayayım mı? Maalesef bunlardan çok var” dedi.

İş yok istihdam yok
İlçede ikamet eden yoksullara iş verilmesini, zor durumdaki insanların toplumsal hayata kazandırılması gerektiğini de söyleyen Karaarslan, bu anlamda Avcılar Belediyesi'nin yine hiçbir çalışma üretmediğini iddia etti. “İş yok istihdam yok” diyen Karaarslan, “Bir belediye düşünün bir tane proje üretmiyor. İnovasyon nedir bilmiyor. Buna rağmen projelere 1 buçuk milyon lira ayırıyor.  Madem proje üretmeyecektiniz bütün bu paraları yatırıma ayıracaktınız o zaman neden bütçeden pay ayırdınız?” diye sordu.

Korkunç bir durum içindeyiz

Belediyenin vergi politikasını da eleştiren Karaarslan, “Avcılar Belediyesi, vergi toplama noktasında rezaletleri oynuyor” dedi. Vergiler anlamında “Korkunç bir durumun içindeyiz” diyen Karaarslan, “Alınan vergilerin gerçekleşme oranına bakın sadece yüzde 40. Daha doğrusu yüzde 40 civarında. Yani ortada felaket bir durum var. Eğer birkaç firmaya şirin gözükmek için bu vergiler alınmıyorsa bu çok acıdır. Eğer beceriksizlik ve iş bilmezlik yüzünden bu vergiler alınmıyorsa daha da acıdır. Bu vahim durumu herkesin dikkatine sunmak istiyorum ve bu durumun iyileştirilmesi adına önemli adımlar getilmesi gerektiğini belirtiyorum” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.