Renkli günler başlıyor


Mehmet Ekmen

Mehmet Ekmen

15 Şubat 2017, 07:22

TV kanallarında akademisyenlerce tartışılan  farklı görüş ve fikirlerden bıktık. Ortalık ve siyasi sular bulandırılıyor kimin haklı kimin haksız olduğu fazlasıyla imajisiyon kokuyor. Oysa siyasiler kolları sıvadılar ve sahneye çıkacaklar bire bir kendi ifadelerini, propagandalarını vermek istedikleri mesajları bizzat kendilerinden dinliyeceğiz. Bu da izlemek te olduğumuz bu ucuz maliyetli ve düşük profilli filimin hayli renkli ve heyecanlı olacağının sinyalleri verildi bile.

Ancak şunu açıkça belirtmekte yarar var o,da siyasi profiller bu seçim atmosferinde çok başarılılar mı? yoksa acı bir realite şu ki yurdum insanı okumuyor. Analiz etmiyor siyaseti ve siyasileri analiz etmekte gereğince onları tanımakta pek de mahir değiller. En büyük sorun da bu değil mi adam akıllı siyasete hakim olsalardı siyasileri ve amaçlarını hedeflerini ne yapıp ne yapmak istediklerini yeterince anlıyabilselerdi. Bizler bu sancılı ve hayati önem taşıyan durumları atmosferi yaşarmıydık? bu günlere gelinirmiydi anlamış ve anlatabilecek durumda değilim.

Oysa futbol takımı tutar gibi parti tuttuklarını,adet yerini bulsun diye misyoner edasıyla oy kullandıklarını çok iyi biliyorum. Sanırım herkes bu gerçeği çok net ve iyi biliyor. Peki bu böyle olmalı mıydı? ses seda yok bu konuyu analatan irdeleyen kimseler de yok. Seçmenin böyle davranması, bu tarz siyasete olumlu olumsuz katkısı inanın bazı at hırsızı tabirine layık olan siyasilere öylesine yarıyor ki sormayın gitsin ballı kadayıf kaymaklı tatlı gibi iştahlarını kabartıyor. Dokunmayın keyiflerine gitsin.
Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan mutlaka şiir ler okuyacak.Bu olmazsa olamzıdır şiir.Chp ‘ye çatacak hedef noktasına koyacak. FETÖ’yü uzun uzun anlatacak haksız da değil. Bunca olanlardan sonra.Bu konuda 15 Temmuz Ruhu diye asil br ruh vardı dilerim o ruh hep yaşasın. Ülkenin birliği dirliği ve bekası için canını kanını hatta hayatlarını bile seve seve verimiş bir ruh. O ruhlar şad olsun.

Bunun dışında AB ülkelerinin maskelerini düşürmeye yönelik belge ve salt gerçek bilgilerle ne mal olduklarını oldukça cesur bir tarzla anlatacak. Dedim ya hayli renkli günler yaşıyacağız. Gökkuşağını aratmayacak kadar renkli...

Terörü anlatacak uzun ve detaylı bir açıklamalar dizisi. Gelinen nokta alınan yol sebep-sonuçlarıyla detaylandıracak. Şehitlerimizi hiç unutmadan kahramanlıklarını da anlatmasını mutlaka bekliyorum. Tv kanalları Cumhurbaşkanımızın yanında ve onu destekleyen her nevi görselleri yayımlıyacaklar.
CHP bu konudan şikayetçi ve yetersiz. Basın ve medya bir şekilde iktidarın yanında yer alması zaten kaçınılmaz nedenlerini niçinlerini dünya alem biliyor yazmama gerek yok.
Dünya kamuoyu da bu konuyu işlemeye ve haber yapmaya başladılar bile ama asla objektif ve tarafsız olarak değil hem haberleri hem de yaptıkları siyasi açıklamaları. Tamamen kendilerine ve çıkarları doğrultusundadır onlar böyle çalışıyorlar. Hiçbir zaman dost olmadılar.Yanımızda olmadılar olmak da istemediler. Renkli günlerimizin gri rengi olan bu AB ülkeleri  zaten sıkıntılı ve kendi içlerinde bile huzursuzdurlar. Sağlıklı bir toplum olmayan olamayan bu maskelilerden net’lik ve dürüstlük beklenir mi? Deneme yanılma yoluyla öylesine hainliklerine, iftiralarına şahit olduk ki onlara güvenmek, inanmak mümkün değil. 

Sonuç olarak sandıktan çıkacak sonuçlar bana göre an ve tarih itibariyle samimi ve korkmadan ifade etmek gerekirse son derece koca bir belirsizlik gösteriyor. Ne olur ne olmaz. Milli iradenin kararı sandığa nasıl yansıyacak ibre kimden yana olacak yakın bir gelecekte onun da sinyallerini alacağız. Zamanı geldiğinde tarafsız olarak onu da yazmak isterim. Kısmet olursa.

Ancak CHP'nin çaylak ve acemi ve iyi bir ana muhalefet imajı, misyonunu yapamadığı gün gibi ortadadır. Alınan bazı bilgilere göre fısıltı söylemler bu konuda İktidarın da pek rahat olmadığı ve çıkacak sonuçların belirsizliği onları da düşündürmektedir. Ne derece doğru veya yanlış an gelecek gün gelecek bu soru işaretinin de cevabını mutlaka görsel medyada meşhur akademisyenler anlatacaklardır.

Bu köşe yazısı 15 Şubat 2017, 07:22 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.