Röportaj HABERLERİ
Esra Yıldız: 'Örnek bir anne olmak istiyorum'
18 Temmuz 2017, 10:09 0
Esra Yıldız: 'Örnek bir anne olmak istiyorum'
Ünlü haber spikeri Esra Yıldız hayallerini Gazetem İstanbul'a açıkladı. 'Örnek bir insan, evlat, eş ve anne olmak' istediğini belirten Yıldız, “Sanırım bütün bunlar gerçekleştiğinde bu dünyadaki misyonum tam anlamıyla yerine gelmiş olacak” dedi.
Aileyle birlikte eğitim vereceğiz
07 Temmuz 2017, 08:21 0
Aileyle birlikte eğitim vereceğiz
Söyleşi köşemizde bugün bir eğitimciyi konuk ediyoruz. Çizgi Koleji Anaokulu Kurucu Müdürü Rıza Kırmızıdemir, Esenyurt'ta faaliyete geçecek olan anaokulu hakkında bilgi verdi. Çevre ilçelerin de faydalanacağı okul hakkında bilgiler veren Rıza Kırmızıdemir, okulun bir diğer kurucu ortağı olan bölgenin ileri gelen isimlerinden Seyithan İzsiz'e de teşekkürlerini iletti.
Siyasette yeniler hiç sevilmiyor
14 Haziran 2017, 08:02 0
Siyasette yeniler hiç sevilmiyor
Siyasette sorunların istişare ve insanları tanımakla aşılacağını söyleyen Serdar Güneşli, “CHP üyesiyim. Ama partide yeni sayılırım. Partilerde bulunan insanlar belli bir yer edinmiş kişiler. Sizin orada olmanızdan rahatsızlık duyuyorlar” dedi.
Aileler uyanık olmalı
09 Haziran 2017, 07:54 0
Aileler uyanık olmalı
Toplumun kanayan yarası haline gelen uyuşturucu bağımlılığını gazetemize değerlendiren Beylikdüzü Yeşilay Şube Başkanı Tarkan Oğuz Yaşaroğlu, erken müdahalenin bağımlılıkla mücadelede en etkin yöntem olduğunu, çocuklara ilgi gösterilmesi gerektiğini vurguladı.
AK Parti AKP’lilerden bir an önce temizlenmeli
08 Mayıs 2017, 12:10 2
AK Parti AKP’lilerden bir an önce temizlenmeli
Arnavutköy AK Parti İlçe Başkanlığı'na talip olan Ebru Aktaş gazetemize konuştu. Mevcut İlçe Başkanı Ercan Üner'iyerden yere vuran ve referandumda 'evet' verdiğinden bile şüphe ettiğini söyleyen Aktaş, “AK Parti’ye yuvalanmış olanAKP’liler var. Bunlar da yetki ve makamları kendi çıkarları için kullanıyor. Hepsinin partiden temizlenmesi şart” dedi
Doğu Ekspresi’nde bir kedi!
28 Nisan 2017, 08:31 0
Doğu Ekspresi’nde bir kedi!
Kimya Mühendisi Onur Çimen, geçen sene yayımlanan Doğu Ekspresi’nde Bir Kedi, kitabıyla edebiyat dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Geçen 1 yıl içerisinde ciddi bir okuyucu kitlesi de kazanan Çimen, tren yolculuklarıyla yaptığı gezileri konu alan kitabının hikâyesini bizimle paylaştı.
Kimsesizlerin kimsesi Garip Dede
27 Nisan 2017, 08:27 0
Kimsesizlerin kimsesi Garip Dede
Garip Dede Dergahı Başkanı ve Alevi Dedesi Celal Fırat'la hem Alevi öğretilerine hem de Garip Dede'ye dair güzel bir sohbet gerçekleştirdik. 400 yılı aşkın bir tarihe sahip Garip Dede Dergahı'nın kimsesizlerin kimsesi olduğunu söyleyen Fırat, “Kimseye benzeşmeden, kimsenin arka bahçesi olmadan, özgür bir şekilde ibadetlerimizi yerine getirmek adına burada var oluyoruz” dedi.
Saklıbahçe; saklı mutluluk
20 Nisan 2017, 08:56 0
Saklıbahçe; saklı mutluluk
15 yıla yakın bir süredir Avcılar'da hizmet veren Saklıbahçe, güleryüzlü hizmeti ve zengin menüsüyle İstanbul'un birçok ilçesinden gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Yıllardır ilçe sakinlerinin uğrak yeri haline gelen Saklıbahçe'nin en büyük sırrı ise mutluluk. Mekan sahibi Ümit Katıkçı, “Bizim için öncelik misafirlerimizin mutluluğudur. Saklıbahçe içinde mutluluğu ve tebessümü de saklayan bir mekandır” diyor.
Bir tutam hasret
12 Nisan 2017, 08:20 0
Bir tutam hasret
Ünlü bestekar Cengizhan Sönmez, 30 yıla yaklaşan sanat hayatını ve Türk Musikisi’nin bugünkü durumunu anlattı. ‘Bir Tutam Hasret’ isimli ilk albümünü 2010’da yapan ve çok sayıda bestesi ödül kazanan Sönmez, popüler kültürün musikiye verdiği zararlara dikkat çekerek “Yeni eserlerin üretilmesine hasretiz” dedi.
Ya siyah ya beyaz!
10 Nisan 2017, 09:11 0
Ya siyah ya beyaz!
Spor müsabakalarında oyuncular, taraftarlar ve hakemler kadar yer tutan güvenlik görevlilerine hiç dikkat ettiniz mi? O turuncu yelekli yahut elinde bir telsizle yanınızda duran elemanların hikayesini, spor güvenliğinin Türkiye’deki marka ismi ESOP Group Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Uğurlu ile konuştuk. Uğurlu, “Güvenlik işi ya siyahtır ya beyazdır. Maalesef bizim içini gri yoktur” dedi.
MHP varsa yanlış olmaz
04 Nisan 2017, 21:14 0
MHP varsa yanlış olmaz
Türkiye'nin ana gündem maddesi referanduma ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım'ın “MHP'nin olduğu yerde bölünmeden söz edemezsiniz” sözlerini hatırlattı, “MHP'nin olduğu yerde böyle yanlışlar asla olmaz” diye konuştu.
Küçükçekmece Belediyesi'nin hiçbir hizmeti yok
23 Mart 2017, 08:03 0
Küçükçekmece Belediyesi'nin hiçbir hizmeti yok
CHP Meclis Üyesi Erhan Aslaner, Küçükçekmece Belediyesi'nin temizlik ve sosyal yardım dışında hiçbir hizmette bulunmadığını iddia ederek, “Sırf temizlik için, sosyal işler belediye olunmaz ki; safi masraf. Belediye kapatılsa hiçbir sorun yaşanmaz. Bari gereksiz masraflardan kurtuluruz” dedi.