Röportaj Haberleri


Kötü aletle iyi iş yapılmaz
09 Kasım 2016, 09:57 0
Kötü aletle iyi iş yapılmaz
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar siyasi partiler kanununun bilinçli bir şekilde tartışmaya açılmadığını, bu durumun herkesin işine geldiğini belirterek, “550 tane milletvekilini Ankara’dan atıyolar, kimse ağzını açıp konuşmuyor. Kem alatla kemalat olmaz yani kötü aletle iyi iş yapılmaz” diye konuştu.
Çatalca için esas tehlike Hamzalı Barajı
04 Kasım 2016, 07:34 0
Çatalca için esas tehlike Hamzalı Barajı
Birçok mahallesi Kuzey Marmara Otoyolu için acele kamulaştırma kararı içinde yer alan Çatalca'da bir başka tehlike gündeme geldi. Tepkiler nedeniyle rafa kaldırılan Hamzalı Barajı projesinin raftan indirildiğini söyleyen Divine Grup Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sönmez, “Esas tehlike bu. Sonucunu düşünemiyorum bile” diye konuştu.
Esnafın hakkını asla yedirmem
18 Ekim 2016, 08:45 0
Esnafın hakkını asla yedirmem
Silivri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer,  göreve geldiği günden bugüne kadar olan süreci ve esnaf odasının çalışmalarını Gazetem İstanbul’a anlattı. 2 yıllık görev sürecinde yapmış olduğu  hizmetleri ve bu süreçte yaşadıklarını aşama aşama değerlendirerek, “Esnafımın alın terini kimseye yedirmem” dedi.
Rıfat Kutlu: Işıklar huniyi tersten tutuyor
14 Ekim 2016, 10:58 0
Rıfat Kutlu: Işıklar huniyi tersten tutuyor
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın huniyi ters tutarak bidona süt dökmeye çalıştığını söyledi. Işıklar döneminde çok sayıda arazi satılmasına rağmen borcun 8 kat arttığını vurgulayan Kutlu, “Bu resmen rezilliktir” ifadesini kullandı
Like'lar tiraj olsa kral oluruz
17 Eylül 2016, 07:18 0
Like'lar tiraj olsa kral oluruz
Gırgır dergisi çizeri Uğur Günel’le konuştuk. Karikatürlerinin sosyal medyada isimsizce dolaşmasına tepki gösteren Günel, alınan like’ların tiraj olduğu takdirde mizah dergilerinin ‘kral’ olacağını söylüyor
Kararname değil ferman
09 Eylül 2016, 07:44 0
Kararname değil ferman
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan OHAL yasasını ve bu kapsamda yayımlanan kararnameleri eleştirdi. “Kararname değil adeta ferman yayınlanıyor” diye konuşan Barış Yarkadaş, “Sadece padişahlık dönemlerinde, monarşik yönetimlerde görebileceğimiz uygulamalara şahit oluyoruz” ifadesini kullandı.
Geleceğin Türkiye'sine imza atacağız
29 Ağustos 2016, 07:27 0
Geleceğin Türkiye'sine imza atacağız
Dünya ölçeğinde, her türlü donanıma sahip bilgili, görgülü insanlar yetiştirmeyi ilke edinerek yola çıkan İstanbul Rumeli Üniversitesi eğitim öğretim hayatına başlıyor. Üniversitenin mütevelli heyet başkanvekili Çalkılıç, “Geleceğe imzamızı atmak istiyoruz. Özellikle tıp ve mühendislik dalında farkımızı ortaya koyacağız” diyor.
Bizim başarımız devletin başarısıdır
26 Ağustos 2016, 07:08 0
Bizim başarımız devletin başarısıdır
Yıllarca dershane olarak hizmet verdikten sonra geçen sene temel lise haline gelen Özel Çatalca Sınav Temel Lisesi, öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam ediyor.
Eğitimin peşi bırakılmamalı
23 Ağustos 2016, 07:05 0
Eğitimin peşi bırakılmamalı
Çatalca'nın yakından tanıdığı isim, 60 yıllık siyasetçi Kasım Kolcuoğlu; ilçenin geleceğinin eğitimden geçtiğini söyledi. Catalca'nın en tanınmış isimlerinden biri o... 1950'lerde CHP gençlik kollarında başladığı siyasi yaşantısını parti içinde birçok görevde devam ettiren, CHP'nin kurucu ilçe başkanlığını yapan Kasım Kolcuoğlu ile ilçenin dününü ve bugününü değerlendirdik.
Başarılarıyla CAKA satacaklar
22 Ağustos 2016, 07:09 0
Başarılarıyla CAKA satacaklar
Bir çok çocuk Bahar Müzik Atölyesi'nde bire bir ders alarak, konservatuar ve müzik okullarını kazanıp, müzik yolculuklarına devam ediyor. Açıldığı günden bugüne pek çok öğrenci ile çalışmalar yapan ve konser etkinlikleri düzenleyen keman sanatçısı ve akademisyen Bahar Büyükgönenç'le notalar eşliğinde müzik atölyesinde söyleşi gerçekleştirdik.
Aç gözlü gazeteci kalemini satar
02 Ağustos 2016, 08:02 0
Aç gözlü gazeteci kalemini satar
Gazeteciliğin ve siyasetin aç gözlü insanlar tarafından yapılmaması gerektiğini belirten Gazetem İstanbul Haber Müdürü Emek Karakaş, “Çünkü gazeteci aç gözlü ise kalemini, siyasetçi aç gözlü ise vatanını satar” dedi
Yoga hayatınızı değiştiriyor
01 Ağustos 2016, 07:19 0
Yoga hayatınızı değiştiriyor
Yoga Antrenörü Neval Kütük yoganın evliliğe çok iyi geldiğini, uygulayan çiftlerin daha uyumlu hale büründüğünü söyledi. Düzenli yoga yapan çiftlerde boşanma oranlarının çok daha düşük olduğunu dile getiren Kütük, yargı ve kaygılar azaldığı için cinsel yaşamın güçlendiğini de belirtti.