Röportaj Haberleri


Like'lar tiraj olsa kral oluruz
17 Eylül 2016, 07:18 0
Like'lar tiraj olsa kral oluruz
Gırgır dergisi çizeri Uğur Günel’le konuştuk. Karikatürlerinin sosyal medyada isimsizce dolaşmasına tepki gösteren Günel, alınan like’ların tiraj olduğu takdirde mizah dergilerinin ‘kral’ olacağını söylüyor
Kararname değil ferman
09 Eylül 2016, 07:44 0
Kararname değil ferman
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan OHAL yasasını ve bu kapsamda yayımlanan kararnameleri eleştirdi. “Kararname değil adeta ferman yayınlanıyor” diye konuşan Barış Yarkadaş, “Sadece padişahlık dönemlerinde, monarşik yönetimlerde görebileceğimiz uygulamalara şahit oluyoruz” ifadesini kullandı.
Geleceğin Türkiye'sine imza atacağız
29 Ağustos 2016, 07:27 0
Geleceğin Türkiye'sine imza atacağız
Dünya ölçeğinde, her türlü donanıma sahip bilgili, görgülü insanlar yetiştirmeyi ilke edinerek yola çıkan İstanbul Rumeli Üniversitesi eğitim öğretim hayatına başlıyor. Üniversitenin mütevelli heyet başkanvekili Çalkılıç, “Geleceğe imzamızı atmak istiyoruz. Özellikle tıp ve mühendislik dalında farkımızı ortaya koyacağız” diyor.
Bizim başarımız devletin başarısıdır
26 Ağustos 2016, 07:08 0
Bizim başarımız devletin başarısıdır
Yıllarca dershane olarak hizmet verdikten sonra geçen sene temel lise haline gelen Özel Çatalca Sınav Temel Lisesi, öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam ediyor.
Eğitimin peşi bırakılmamalı
23 Ağustos 2016, 07:05 0
Eğitimin peşi bırakılmamalı
Çatalca'nın yakından tanıdığı isim, 60 yıllık siyasetçi Kasım Kolcuoğlu; ilçenin geleceğinin eğitimden geçtiğini söyledi. Catalca'nın en tanınmış isimlerinden biri o... 1950'lerde CHP gençlik kollarında başladığı siyasi yaşantısını parti içinde birçok görevde devam ettiren, CHP'nin kurucu ilçe başkanlığını yapan Kasım Kolcuoğlu ile ilçenin dününü ve bugününü değerlendirdik.
Başarılarıyla CAKA satacaklar
22 Ağustos 2016, 07:09 0
Başarılarıyla CAKA satacaklar
Bir çok çocuk Bahar Müzik Atölyesi'nde bire bir ders alarak, konservatuar ve müzik okullarını kazanıp, müzik yolculuklarına devam ediyor. Açıldığı günden bugüne pek çok öğrenci ile çalışmalar yapan ve konser etkinlikleri düzenleyen keman sanatçısı ve akademisyen Bahar Büyükgönenç'le notalar eşliğinde müzik atölyesinde söyleşi gerçekleştirdik.
Aç gözlü gazeteci kalemini satar
02 Ağustos 2016, 08:02 0
Aç gözlü gazeteci kalemini satar
Gazeteciliğin ve siyasetin aç gözlü insanlar tarafından yapılmaması gerektiğini belirten Gazetem İstanbul Haber Müdürü Emek Karakaş, “Çünkü gazeteci aç gözlü ise kalemini, siyasetçi aç gözlü ise vatanını satar” dedi
Yoga hayatınızı değiştiriyor
01 Ağustos 2016, 07:19 0
Yoga hayatınızı değiştiriyor
Yoga Antrenörü Neval Kütük yoganın evliliğe çok iyi geldiğini, uygulayan çiftlerin daha uyumlu hale büründüğünü söyledi. Düzenli yoga yapan çiftlerde boşanma oranlarının çok daha düşük olduğunu dile getiren Kütük, yargı ve kaygılar azaldığı için cinsel yaşamın güçlendiğini de belirtti.
Deniz Gezmiş ve devrim...
23 Temmuz 2016, 07:17 0
Deniz Gezmiş ve devrim...
Gazetemiz köşe yazarlarından Mehmet Ekmen zor geçen eğitim hayatını ve iç dünyasını gazetemize anlattı. Üvey annesinin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kayıt yapmasına engel olduğunu belirten Ekmen, "Babamı ikna etti ve beni Hacettepe Tıp'a göndermediler" dedi.
Kürt sorununu çözmeden IŞİD’i bitiremeyiz
19 Temmuz 2016, 07:10 0
Kürt sorununu çözmeden IŞİD’i bitiremeyiz
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili Eren Erdem, IŞİD’in Türkiye’deki yapılanması ile ilgili Gazetem İstanbul’a açıklamalarda bulundu. IŞİD’in emniyet ve istihbarat raporlarında hücre yapılanmalarında PKK’ya mücadele adı altında örgütlendiklerini belirten Erdem, “Biz Kürt sorununu bitirmeden IŞİD’i bitiremeyiz” dedi.
Herkesin bir gurbeti var
04 Temmuz 2016, 07:14 0
Herkesin bir gurbeti var
"Herkesin bir gurbeti var" diyerek en içli sözleri bağlamasıyla dillendiren, hayatını türküler, türküleri hayatla anlatan Malatyalı Sanatçı  İrfan Yılmaz bu sevadasını gazetemize anlattı. 'Dilsaz' isimli türkü albümü yeni piyasaya çıkan sanatçının 'Gelin' türküsüne çektiği klip yoğun bir ilgi görüyor.
Yola çok kararlı çıkmıştık ama insanları uyandıramadık
23 Haziran 2016, 08:42 0
Yola çok kararlı çıkmıştık ama insanları uyandıramadık
Çok kısa süren siyasi hayatında insanları uyandırmaya çalıştıklarını fakat bunu başaramadıklarını belirten Tülay Hergünlü, “Uyanamadıkları şu andaki durumumuzdan belli zaten” dedi. Hergünlü, Türk insanının bilinçli bir şekilde cahil bırakıldığını vurguladı