Zıpla eğlen ve zayıfla

Zayıflamak özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri. Bu zamana kadar onlarca zayıflama ve spor yöntemini deneyen kadınların yeni çılgınlığı Kangoo Jumps... Beylikdüzü'nde açılan merkezde kadınlar zıplıyor, eğleniyor ve zayıflıyor.

Zıpla eğlen ve zayıfla

Zayıflamak özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri. Bu zamana kadar onlarca zayıflama ve spor yöntemini deneyen kadınların yeni çılgınlığı Kangoo Jumps... Beylikdüzü'nde açılan merkezde kadınlar zıplıyor, eğleniyor ve zayıflıyor.

Eğlenerek kilo vermek ve formda kalmak isteyen, grupça spor yapmanın zevkine varmak isteyenlerin yeni tercihi Kangoo Jumps. 'Zıpla, zıpla ve zayıfla' sloganıyla başlayan zıplama çılgınlığını İstanbullularla buluşturan tek merkezin sahibi Evren Arslan'la 'kanguru ayakkabısı' olarak bilinen kangoo jumpsı ve butik spor kompleksini konuştuk.

Kangoo Clup neden, nasıl açıldı bizlere anlatır mısınız?

Uzun yıllardır Beylikdüzü Bizimkent'te bulunan Ekinoks Residence içinde butik stüdyomuzda Matwork Pilates, Reformer Pilates, Hamile Pilatesi ve Medikal Pilates derslerini vererek ve Pilates Akademi olarak profesyonel eğitmenlik hayatımıza devam ediyorken, üyelerimizin çeşitli isteklerini hep dinledik. Bizim başka alanlarda da dersler verebileceğimizi istediler. 1 buçuk yıl boyunca onlar için Kangoo Jumps ayakkabılarını araştırdık. İnsanlar koşu bantlarından sıkılmıştı. Spor salonlarındaki ilgisizlik bir çoğunun cebini yakmış ve hevesini kırmıştı. Çünkü insan verdiği paranın karşılığını alamayınca o şeyden de kopuyor. Sağlıktan kopuyorlar. Bu bizim için üzücü bir durumdu ve bir an önce Kangoo Club Beylikdüzü'nün açılması gerekirdi. Ve sonunda Kangoo Club Beylikdüzü, bölgenin en sosyal noktasında 2014 yılı Nisan ayında kapılarını açtı. Kangoo Club butik bir spor merkezidir. Burada üyelerimize daha fazla ilgi gösterebiliyoruz. Çünkü kişilere özel hizmet veriyoruz. Ama grup dersleri de yapıyoruz. Daha çok sıkılaşma, zayıflama, kaslarımızı kuvvetlendirme ve duruş bozuklukları üzerine çalışmalar yapıyoruz. Birçok spor aktivitemiz yanı sıra Kamgoo Jumps ayakkabılarıyla gerçekleştirdiğimiz Kangoo Jumps derslerimiz var.

Eğlenceli ve en hızlı
Neden Kangoo Jumps?
Kangoo Jumps dünyada yapılan en eğlenceli ve en hızlı sonuç veren bir fitness aerobik programıdır. Ancak ayakkabılar sayesinde çok daha kısa sürede ve az zaman harcayarak formda kalıp sıkılaşabilirsiniz. Saatte 1000 kalori üstü yaktırabilen tek spor Kangoo Jumps. Selüliti yok eder. Zayıflatır. Hızlı kas yapar ve vücut şekillendirir. Sıkılaştırır. Sırt ve eklem ağrılarını yok eder. Duruşu düzeltir. Omurga ve dizleri korur. Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini düzeltir. Tansiyonu dengeler. Kabızlıği yok eder. Metabolizmanızı hızlandırır. Stresi ve depresyonu yok eder. Yüzü gerginleştirir.

Kangoo Jumps nasıl yapılır?
Kangoo jumps bir fitnes kardiyo programıdır. Daha çok yağ yakımı ve kalori yakmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Dünyanın her yerinde Kangoo jumps dersleri 45 dakika olarak uygulanır. Amaç bir an önce vücudu toparlamak, zayıflama ve sıkılaşma anlamında vücudu şekillendirmektir.Kangoo jumps ayakkabıları giydiğimiz  spor ayakkabılarından farklıdır. Tasarım ve doğası gereği Kangoo  jumps ayakkabıları omurga ve eklemlere binen yükü yüzde seksen olarak azaltarak yani spor yaparken daha hafif bir vücuda sahip olmamaızı sağlıyor. Bu da bizim otomatikman daha fazla antremandan verim almamız demek oluyor. Normalde bu ayakkabılar olmadan yaptığınız hareketler aerobik tabanlı hareketlerdir. Bu ayakkabılar olmadan bu hareketleri hiç spor yapmamış veya günlük hayatında sporu az devam ettiren insanlar en fazla 10 dakika yapabilir. Ama bu ayakkabılarla bu 10 dakikalık hareketleri 45 dakikaya çıkarıyoruz. Böylece bir antrenman yaklaşık 3-4 antrenmana bedel oluyor. Ayakkabıların önemi budur.

Kangoo Jumps ayakkabılarından söz edermisiniz?
Ayakkabılarımızı 6 yaşından 65 yaşına kadar herkes kullanabilir ve 160 kiloya kadar taşıma kapasitelidir.

Spor yapmayı kolaylaştırıyor
Spor yapmayı kolaylaştırıyor diyebilir miyiz?
Hem kolaylaştırıyor, hem de daha eğlenceli hale getiriyor. Çünkü kangoo jumps dersleri kareografik müzik ve eğitmen eşliğinde yapılıyor.  Bu da üyelerimizin daha çok istekle spor yapmalarını ve eğlenmelerini sağlıyor. Kangoo jumps özellikle bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırdığı için bayanlardaki selülit probleminede çok iyi geliyor. Doğal yoldan selülitle en etkili çözüm kangoo jumpstur. Onun haricinde yer çekimine karşı Rebound egzersizleri dediğimiz zıplama egzersizleri en etkili egzersizlerden biri sayılır. Sürekli yer seçimine karşı zıplama yaptığımız için özellikle cildin gerginleşmesine çok yardımcı oluyor. Yoğun miktarda terlediğimiz için vücuttaki toksinleri hızlı bir şekilde atabiliyoruz. Kangoo jumpsta hiçbir zaman küçük kas guruplarına değil büyük kas guruplarına hitaben çalışmalar yapıyoruz. Bu da sıkılaşmaya neden oluyor. Kangoo jumps bacaklarımızı şişirmez ve sıkılaşmamızı sağlar. 45 dakialık bir Kangoo Jumps ile 800 ile 1200 kalori yakılıyor.

Ne sıklıkla yapılabiliyor?
Haftada üç veya 4 gün 45 dakikalık kangoo jumps egzersizleri öneriyoruz. Kişinin ihtiyacına göre bunu değerlendiriyoruz.

Erkekler de yapıyor
Kangoo jumps beraberinde bir diyet programı uyguluyor musunuz?
Beslenme ve spor birlikte yapıldığı taktirde çok daha hızlı ve etkili bir sonuç alabileceğiniz bir eylemdir. Çünkü beslenme ve spor hem çok iyi hem de kötü iki arkadaştır. İksinin de birbirini spor yaparak desteklemesi gerekiyor. Kangoo jumpsı özellikle zayıflamak amaçlı yapanların bu anlamda beslenmesine de dikkat etmesini öneriyoruz.

Erkeklerin ilgisi nasıl kangoo jumpsa?
Yoğunlukla bayanlara hizmet veriyoruz. Ama yavaş yavaş erkek üyelerimiz de olmaya başladı.

Üyelerinizin Kangoo Jumps hakkında ilgi ve düşünceleri nasıl?
Kangoo Jumps İstanbul'da sadece Beylikdüzü'nde var. Tüm talepleri şu an için biz karşılıyoruz. İlgiden memnunuz. Üyelerimizde gayet memnunlar. Butik bir spor kompleksinde aile ortamında olmaktan memnuniyetlerini dile getiriyorlar.Eğlenmek için gelip kilo veriyorlar
Sağlık sorunu olan insanlar muhtemelen bu sporu yapamayacaklardır.
Hipertansiyon yani yüksek tansiyonu olan kişiler, gebe ve gebelik ihtimali taşıyan kişilere önermiyoruz. Bunun haricinde spor yapabilen herkes Kangoo Jumps yapabilir. Hatta bel fıtığı, omurga problemlerinde, bel  fıtığında, boyun düzleşmeleri gibi  omurgaya dayalı rahatsızlıklarda bile Kangoo Jumps rahatlıkla yapılabiliyor, çünkü Kangoo Jumps omurga ve eklemlere  baskıyı yüzde 80 azaltıyor. Bu nedenle sözünü ettiğimiz kesimde Kangoo Jumpsı rahatlıkla yapabiliyor.

Ben yinde de sizden duymak istiyorum, neden insanlar Kangoo Jumps yapsınlar?
Kangoo Jumps gerçekten denenmesi gereken bir spor. Bunun yıllık gibi üyelikleri yok. Daha küçük paketler, aylık şeklinde de satın alınabiliyor. Her bütçeye uygun paketlerimiz var. Gerçekten antrenmanlar çok etkili ve hızlı sonuç almamızı saplıyor. Aynı zamanda da eğlendiriyor. Eğlenceyi seven insanların da tercih ettiği bir spor. Hatta eğlenmek için gelenlerde var. Çok güzel bir aktivite herkesi bekliyoruz. Amaç eğlen, zıpla ve zayıfla.

Burada kangoo jumpsa ilave olarak başka dersler de verdiğinizi söylediniz, bunu biraz açabilir miyiz?
Evet, pilates, cadillac, tower hareketleri, grup minder max hareketlerimiz var. Ayrıca Zumba Fitness  sınıflarımız var. Dans sınıflarımız var. Kick boks, muay thai gibi oldukça yoğun stüdyo dersleri yapıyoruz. Aynı zamanda burası Kangoo Jumps sertifikalı eğitmenleri yetiştirilen bir kurumdur.

Her bütçeye uygun
Ücretleri ne kadardır bu paket programların?
Biz Beylikdüzü Bizimkent'te ilk merkezimizi açtık. Yeni şubemizi Bahçeşehir'de açıyoruz. Bir hafta sonra orasıda hizmete başlıyor.  Kangoo Jumpsta ücretlendirme paket programlarına göre değişiyor. Seanslı olarak veriyoruz, yani insanlar gelemedikleri zaman hakları yanmıyor. Her zaman değerlendirebiliyor. 12 – 24 – 36 ve 50 derslik paketler şeklinde sunuyoruz. Ücretlerimiz 300 liradan başlıyor, 1100 liraya kadar devam ediyor. Günün her saatinde üyelerimiz gelebiliyor. Hem ev hanımlarına hem çalışan insanlara uygun saatlerimiz var. Herkes kendi saatine uygun bir derse gelebiliyor.

Bir butik spor merkezi sahibi olarak öncelikle zayıflamak değil sağlıklı kalmak diyebiliyor musunuz?
Tabii ki. Kangoo Jumps aynı zamanda kılınik olarak yapılıyor. Burada özel derslerimizde yapılıyor bu nedenle. Önemli olan her zaman sağlıklı kalmaktır. 

Kangoo Jumps nedir?
Uluslararası sertifikalı eğitmenler eşliğinde yapılan Rebound sistemi sıçrama egzersizleridir. Kangoo Jumps ile çok kısa sürede formunuza kavuşacak ve kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar zinde hissedeceksiniz. Aynı zamanda kilo verirken de sıkılaşmak sizi mutlu edecek. Yer çekimine karşı zıpladığımız için cildiniz gençleşecek, yoğun ter atımıyla vücuttaki asit ve toksinlerden kurtularak güzelleşeceksiniz. Hormon bozukluğu, kan dolaşımı zayıflığı, hareketsizlik gibi nedenlerden oluşan kadınların başlıca düşmanı olan selülitlerden de hızla kurtulabileceksiniz. Kangoo Jumps aynı zamanda rehabilitasyon özelliği taşıyan ayakkabılarıyla da ruhunuzu olumlu yönde etkiler. Dizlerinizi güçlendirir. Eklemlerinizi ve omurganızı korur. 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.