Sağlık Haberleri


Ayakları vuran 3 problem
05 Haziran 2017, 11:30 0
Ayakları vuran 3 problem
Sorun olmadıkça akıllara gelmeyen ayaklardaki hastalıklar yaşam kalitesini önemli oranda düşürüyor
Hurmayı sofradan eksik etmeyin
05 Haziran 2017, 08:26 0
Hurmayı sofradan eksik etmeyin
Hurma sadece Ramazan sofralarında değil tüm yıl tüketilmesi gereken bir besin. İçerdiği mineral ve vitaminler cildi gençleştirmekten hafızayı güçlendirmeye kadar birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Ancak kalorili bir besin olduğunu unutmadan tüketilmesi gerekiyor
Organik unla evde ekmek pişirin
31 Mayıs 2017, 08:25 0
Organik unla evde ekmek pişirin
Beylikdüzü’nde bulunan Toprak Organik Gıda Market işletmecisi Hikmet Görhan, "Sağlık için organik un tercih edin. Aldığınız organik unla sağlıklı bir şekilde ekmeğinizi evinizde pişirin" diyor.
Sahurda maden suyu için
31 Mayıs 2017, 08:17 0
Sahurda maden suyu için
Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli Uzman Diyetisyen Billur Filiz, Ramazan'da mineral kaybına engel olmak adına bir şişe maden suyu içilmesini tavsiye etti
Canan Karatay'dan oruç uyarısı
26 Mayıs 2017, 15:41 0
Canan Karatay'dan oruç uyarısı
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, aç kalınarak, sahura kalkmadan oruç tutmanın son derece sakıncalı olduğunu belirterek, "Kişiler bu dönemde kilo verseler bile -ki genellikle ramazanda bazı kişiler kilo vermek amacıyla oruç tutmaktadır-  bu doğru değildir ve son derece sakıncalıdır. Bilimsel olarak, bu olay karaciğer ve pankreası yorup, yağlandırdığı için sağlığa zararlı olmaktadır" dedi.
Bırakın kirlensinler
24 Mayıs 2017, 08:24 0
Bırakın kirlensinler
Havaların ısınmasıyla çocuklar dışarı çıkmaya can atıyor. Dışarıda oynanacak oyunların çocukların fizyolojik ve psikolojik gelişimi için çok önemli olduğunu söyleyen uzmanlar, “Bırakın dışarı çıksınlar, oyun oynasınlar, kirlensinler” diyerek ebeveynlere sesleniyor.
Sağlıktan gayrı yok!
24 Mayıs 2017, 07:48 0
Sağlıktan gayrı yok!
Sizin yada bir yakınınızın sağlıkla ilgili bir problemi ortaya çıkmışsa, bir süreliğine en azından tedavi süreci içinde yaşamdan tabir caizse kopuyorsunuz. 
Hastalık ayıp değil
22 Mayıs 2017, 10:53 0
Hastalık ayıp değil
Mutlu bir hayatın ve evliliğin sırrının en büyük etkenlerinden birisi sağlıklı cinsel yaşam. Üstelik bu sorunlar ayıp denilerek saklı gizli yaşanıp, çiftlerin evlilik yaşamlarını berbat edebiliyor. Çoğu zaman sorunun ne olduğu bilinmeden farklı tedavi arayışları da oluyor.
Ramazanda baklava yenir mi! Ünlü baklavacıdan Canan Karatay'a tepki
20 Mayıs 2017, 10:34 0
Ramazanda baklava yenir mi! Ünlü baklavacıdan Canan Karatay'a tepki
Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde,ünlü baklavacı Nadir Güllü, Prof. Dr. Canan karatay'ın "Baklava yemeyin" sözlerine tepki göstererek, "Bilinçli konuşsunlar. Her ağza gelen konuşulmaz" dedi.
Aile hekimlerine düzenleme
16 Mayıs 2017, 15:33 0
Aile hekimlerine düzenleme
Aile hekimliğine ilişkin yönetmelikte yapılan değişikliğe göre aile hekimlerine, hafta içi sekizer saat, hafta sonu ise on altı saatten fazla olmamak üzere haftalık 30 saatten fazla nöbet tutturulamayacak.
Karatay'dan ramazan uyarısı
15 Mayıs 2017, 09:11 0
Karatay'dan ramazan uyarısı
İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Karatay, "Ramazan geliyor. Şimdiden vücudumuzu hazırlamamız lazım. Şimdiden bol su içmeye başlayın çünkü ramazanda akşama doğru ortaya çıkan baş ağrısı susuzluktan dolayıdır" dedi.