Silivri Haberleri


Tutuklu şarkıcıyla bağlantılı silah kaçakçılarına operasyon
23 Ağustos 2017, 11:42 0
Tutuklu şarkıcıyla bağlantılı silah kaçakçılarına operasyon
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 11 ilde silah ticareti ve silah kaçakçılığı yaptığı iddia edilen 22 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin Silivri'de eğlence mekanlarında müzisyenlik yapan ve geçtiğimiz aylarda tutuklanan Günter Bayraktar ile bağlantılı olduğu belirlendi.
Oldu da bitti maşallah
22 Ağustos 2017, 11:30 0
Oldu da bitti maşallah
Silivri Temsilcimiz Fatma Sarıbıyık’ın yeğeni, Ayşenur Sayın ve Volkan Genç'in oğlu Ceyhun Ali, erkekliğe ilk adımını attı.
Tedavi masraflarını üstlendi
22 Ağustos 2017, 08:09 0
Tedavi masraflarını üstlendi
Geçtiğimiz günlerde eşi kanser hastası olan yardıma muhtaç bir ailenin imdadına yetişen Silivrispor Kulübü eski Başkanı Ümit Kalko, şimdi de Fener Mahallesi'nde sağlık sorunları olan ve imkânsızlıklardan dolayı tedavi olamayan iki kardeşe yardım elini uzattı. 
Vurduğumuz gol olsun
22 Ağustos 2017, 08:06 0
Vurduğumuz gol olsun
Silivrispor Kulübü, 2017-2018 sezonu açılışını gerçekleştirdi. Silivri İlçe Spor Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu açılış konuşmasında “Vurduğumuz gol olsun” dedi.
Topçu ailesinin mutlu günü
22 Ağustos 2017, 07:50 0
Topçu ailesinin mutlu günü
Silivri sahilinde uzun yıllardır hizmet veren Piyata Cafe'nin sahibi Aydın Topçu, oğlu Kutay'a unutulmaz bir sünnet düğünü yaptı
Yüreğimden kalemime dökülenler!
22 Ağustos 2017, 07:26 0
Yüreğimden kalemime dökülenler!
Bizim dinimiz hoşgörü dinidir. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen bir Peygamberin ümmetiyiz biz. Ve bize yakışan da etrafımızda hasta, çaresiz, yardıma muhtaç kim varsa yardım elimizi uzatmaktır.
Çiftliğe kurtlar saldırdı
21 Ağustos 2017, 08:14 0
Çiftliğe kurtlar saldırdı
Silivri'ye bağlı Istranca Ormanları eteğindeki Beyciler ve Büyükçavuşlu mahallelerindeki koyun ağılları ile at çiftlikleri, kurtların tehdidi altında. Arazide sürülere saldıran kurtların koyunları telef ettiğini, bir yarış atının da yine kurt saldırısında yaralandığını söyleyen at çiftliği sahipleriyle sürü sahipleri, panik halinde önlem almaya başladı.
Işıklar oğlunun nikahını kıydı
21 Ağustos 2017, 07:41 0
Işıklar oğlunun nikahını kıydı
Silivri Belediye Başkanı'nın oğlu Serim Sencer Işıklar hayatını, Sahra Karakartal ile birleştirdi. Oğlunun nikahını kıyan Başkan Işıklar, “Bugüne kadar çok sayıda nikah kıydım ama bugün bambaşka bir heyecan yaşıyorum” diye konuştu.
Yarın çok geç olabilir!
19 Ağustos 2017, 07:22 0
Yarın çok geç olabilir!
Silivri’nin Danamandıra köyü halkı yıllardır taş ocaklarıyla mücadele ediyor. Hatta daha dün gibi hatırlıyorum meslektaşım Müge Cesur ile birlikte o köye gidip taş ocakları yüzünden evlerinin duvarları çatlayan vatandaşların haberini yaptığımız günü.
Bu işi ancak bakan çözer
16 Ağustos 2017, 12:47 0
Bu işi ancak bakan çözer
Silivri'de mikro kredi çeken çiftçilerin ve kefillerine çıkarılan icra kararlarıyla ilgili İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Karaca ile yapılan görüşmede de bir sonuç alınmadı. Fener Mahalle Muhtarı Muharrem Eren, “İl Tarım Müdürlüğü'ndeki arkadaşlar çözümü olan sorunu çözümsüz hale getirmişler. Bu işi ancak Tarım Bakanımız çözer” dedi.
MHP Silivri vekilleri ağırladı
16 Ağustos 2017, 12:20 0
MHP Silivri vekilleri ağırladı
MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, milletvekillerini ve il yöneticilerini ağırladı. İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın makamında ziyaret eden bölge Milletvekilleri İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem’e Bölge Başkanı Osman Çakan, Suat Taştan ve İl Yöneticisi Şenol Türkyılmaz eşlik etti. 
Bu son olsun!
16 Ağustos 2017, 06:43 0
Bu son olsun!
Yazmayayım diyorum. Yazıp da kalplerini kırmayayım diyorum. Şu 160 bin, 200 bin nüfuslu ilçede her gün yüz yüze bakıyoruz yapma Fatoş diyorum.