Atatürk'ü bira kasalarıyla anlatamazsınız

CHP Silivri İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ederek, AK Parti’ye geçen Göksel Hoştan, aldığı radikal kararı ve yaşanan süreci çok çarpıcı iddialarla, Silivri temsilcimiz Fatma Sarıbıyık Yıldırım’a anlattı. CHP’nin Atatürkçü çizgisinden çıktığını iddia eden Hoştan “Atatürk ve Atatürkçülük bira kasaları ile anlatılmaz. CHP tamamen maneviyattan uzak” ifadelerine yer vererek tercihini AK Parti’den yana kullandığını ifade etti.

Atatürk'ü bira kasalarıyla anlatamazsınız

CHP’den istifasını ve istifa nedenlerini ilk kez Gazete İstanbul’a açıklayan Göksel Hoştan, siyasete ilk CHP’de başlamasının nedenlerini açıkladı. CHP’nin Atatürk’ün partisi olduğuna inandığı için gençlik kollarına girdiğini söyleyen Hoştan; “Ben Atatürkçü kimliğim olduğu için CHP’yi seçtim. Ama CHP’nin Atatürk ile alakası olmadığını gördüm. CHP Gençlik Kolları’nın bildiği tek şey ilke ve inkılaplar ama yaptıklarının Atatürkçülükle alakası yok. Sadece Atatürk üzerinden siyaset yapıyorlar. Seçim zamanı Atatürk’ü kullanmak için posterlerini asıyorlar, seçim bittikten sonra da posterler de Atatürk de rafa kaldırılıyor” dedi.

7 Haziran akşamı bitti
Ailesinden dolayı doğduğu günden itibaren siyasetin içinde olduğunu söyleyen Hoştan; “Ailemden dolayı doğuştan beri siyasetin içindeyim. CHP’nin yaptığı tek şey Atatürk’ü kullanmak. Bunu gördüğüm için AK Parti’yi seçtim. CHP seçim zamanında HDP kazandığı için sevindi.  Ben bunu gözlerimle gördüm ve o akşam CHP benim için bitti” ifadelerini kullandı.  1 yıl CHP Silivri Gençlik Kolları Yönetimi'nde görev yapan ve o süreçte kendisine karşı sergilenen tavırları da aktaran genç siyasetçi Hoştan, “Bir yıl önce CHP’de görev aldım. O süreçte arkadaşlarımla eski Belediye Başkanımızın yeri olan Selami Değirmenci'nin Çamlık’taki lokantasına yemek yemeye gittik. Bu siyasi bir şey değildi. Ama oraya yemek yemeye gittikten sonra CHP Gençlik Kolları Başkanı beni arayıp bunun hesabını vereceksin diye tehdit etti” açıklamasını yaptı.

Parti içinde gruplaşma var
CHP’de gençlere fırsat verilmediğini de ileri süren  Hoştan, Silivri CHP İlçe Örgütü'nün üç beş kişinin etrafında döndüğünü ileri sürdü. Partti içindi gruplaşmalar olduğunu iddia eden Hoştan, “İnsanları ötekileştiren ve ayrıştıran bir tutum içindeler. CHP’de birisi biraz ileri çıksa hemen kellesini kesiyorlar. CHP’de ilçede ki gençlere de, köylerde ki gençlere değer  vermiyor. Ben bir yıllık süreçte bunu çok daha net gördüm” dedi.

HDP'lilerle kol kola girdiler
CHP’nin ve CHP’li belediyenin köy ziyaretlerinde sadece Atatürk’ten bahsettiğini ama ortada bir hizmet olmadığınısözlerine ekleyen Hoştan, “CHP köylerde sadece T.C kaldırıldı, andımız kaldırıldı, Atatürk’ün değerleri yok ediliyor, Cumhuriyet elden gidiyor diye siyaset yapıyor. Ama ortada yaptıkları bir hizmet yok.  Atatürk’ün değerlerine sahip çıktıklarından bahsediyorlar ama Atatürk’ün posterlilerini yakan, büstlerini yıkan, Türk bayrağımızı yakanlarla, Atatürk düşmanları ile kol kola girip barış güvercini uçurdular. Atatürk’ün değerlerine Atatürk düşmanlarıyla kol kola girilerek sahip çıkılmaz” ifadelerini kullandı.

Maneviyata değer verilmiyor
AK Partide gençlere daha çok değer verildiğini ifade eden Hoştan, “Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Dedem rahatsızlanmıştı ve dedemin rahatsızlığı boyunca gerek Metin Karakaş, gerekse Hüseyin Turan başkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Dedemin ölümünde bile tabutu sırtlayan AK Partililer oldu. AK Partililer cenazemize tam kadro katılırken, CHP’den bir kişi bile katılmadı. Bırakın katılmayı arayan bile olmadı. CHP’de maneviyat eksikliği var ve bu anlamda hiçbir zaman yanımızda olmadı. Dışarıdan bakıldığında AK Parti bizlere çok farklı geliyordu ve farklı şekilde anlatılıyordu. Ancak AK Parti’nin içine girince maneviyatın çok yüksek olduğunu bir kez daha görmüş oldum. İnsana insan olduğu için değer veriyorlar. Yani AK Parti insana insan olduğu için, CHP ise çıkarı olduğu için değer veriyor” dedi.

Atatürk’ün adını kullanıyorlar
Hoştan açıklamasının sonunda CHP'de neden görev yaptığını da açıklayarak, “Aslında benim annem (Şenol Hoştan) AK Parti’nin kurucu üyelerindendir. Ben buna rağmen çok sevdiğim bir arkadaşım CHP’de olduğu için ben de oraya geçtim. Ama sürekli kavga ve gruplaşmalar vardı. CHP’nin içinde huzur yoktu. Bizlere de sadece Cumhuriyet elden gidiyor, başörtü yasağı kaldırıldı, Atatürk değerleri yok ediliyor gibi şeyler anlatıldı. Atatürk’ü sadece rakı içen, içki içen biri olarak gösterip, gençlere de bunu yaptırıyorlardı. Atatürk ve Atatürk’ün ilkeleri bira kasalarının arasında anlatılmaz. Silivri CHP maalesef böyle yapıyor. Atatürk’ün değerleri böyle anlatılmaz, ilkeleri de böyle devam ettirilmez. Atatürk’ün “Vatanını en çok seven ona en iyi hizmet edendir” diye çok güzel bir sözü var. AK Parti bunu çok güzel yapıyor. Yani CHP Atatürk’ü kullanıyor ama hizmet yok, AK Parti ise Atatürk’ün bıraktığı mirasların üzerine yeni hizmetler katarak devam ediyor” dedi.  AK Parti Gençlik Kollarında siyasi görevine başladığını söyleyen Hoştan, “Artık AK Parti Ailesi'nin bir ferdiyim. Silivri AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Yılmaz Ulu’nun yardımcısı olarak komisyonda görev alıyorum. CHP’nin içinde kendimi çok fazla gösterememiştim.  AK Parti Gençleri olarak ilk hedefimiz Silivri’de, Türkiye’de birinci çıkmak ve AK Parti’yi iktidar yapmak” şeklinde konuştu. 

Silivri’ye bir çivi bile çakmadılar
Göksel Hoştan gazetemize yaptığı açıklamanın devamında CHP'nin Atatürk'ü kullandığını hizmeti ise AK Parti'nin yaptığını savunarak, “Zamanında AK Parti burada olursa Silivri’ye bir şey yapılmaz denmişti. Ama AK Parti döneminde Silivri’ye doğalgaz, hastane, belediye binası, adliye binası ve buna benzer bir sürü önemli hizmetler geldi. O dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Silivri’nin önemli ve acil ihtiyaçlarını hizmete dönüştürdü. Şimdi ise iki dönemdir CHP’li belediye var ama hizmet yok. Silivri’ye bir çivi bile çakmadılar” dedi.

Fatma Sarıbıyık Yıldırım
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emrys - 2 yıl önce
''ben atatürkçü ki̇mli̇ği̇m olduğu i̇çi̇n chp'yi̇ seçti̇m'' di̇yen bi̇r ki̇şi̇ neokelami̇st bi̇r parti̇ye geçi̇yor,i̇lgi̇nç.bence ne dedi̇gi̇ni̇ bi̇lmeyen,tutarsi̇z,kendi̇ni̇ i̇fade edemeyen onemsi̇z bi̇ri̇.
Avatar
osman - 2 yıl önce
gerçekleri görmüş darısı diğerlerinin başına