Bu nöbetler Ak Parti’nin değil

AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, Silivri’deki demokrasi nöbetine katıldı. Temurci tutulan nöbetlerin siyasi parti ayrımı yapmaksızın demokrasi nöbeti olduğunu söyledi: “Bu meydanda CHP'li kardeşim de var, MHP'den de var... Bu millet beraber oldukça al bayrak inmez”

Bu nöbetler Ak Parti’nin değil

Haber: Fatma Sarıbıyık Yıldırım

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı akşamdan bu yana  Silivri Uğur  Mumcu Meydanı'nda Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya geldi.  AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin katıldığı demokrasi nöbetinde, İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ve Abdullah Başçı, AK Parti Istanhul İl Yönetim Kurulu Üyesi Metin Karakaş, AK Parti Silivri ilçe Başkanı Rıfat Kutlu, Silivri eski Belediye Başkanı Hüseyin Turan nöbet alanındaki vatandaşlarla birlikte oldular.

Bunlar şükür buluşmaları 
Silivri’deki demokrasi nöbetçilerine seslenen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci şunları söyledi: "Bu akşam bu meydandan çok değerli kardeşlerimiz, milletvekillerimiz ve burada. Her meydana gittiğimde içimden şu geçiyor: Rabbim sana şükürler olsun. Eğer bu alçakların girişimi onların lehine sonuçlansaydı, bırakın meydanlarda zafer kutlamayı, şehitlerimizi bile gömmeye müsaade etmeyecekti bu alçaklar. Onun için ki Rabbimize hamdolsun. Bunlar hamdolsun buluşmalarıdır, şükür buluşmalarıdır, millet buradaysa al bayrak inmeyecek buluşmalarıdır. Onun için milletimize teşekkür ediyoruz. Çok şey yaşadık. Bugün eğer Silivri’de gecenin bu saatinde hep birlikte berabersek, niçin burada olduğumuzu hasbihal etmemiz lazım. 15 Temmuzda biz darbelerden bir darbe yaşamadık. Darbeler yönetim değişikliğidir. Hükümet edenler daha önce 60’da, 80’de olduğu gibi tutuklar, bir takım operasyonlar olur ve daha sonra da başka birileri gelir. Biz yıllar önce yapılan o darbelere de lanet okuduk. Ama biz darbeyle karşı karşıya gelmedik, birileri bu millete karşı adeta bir katliama girişti. Ve bu alçaklar bu peygamber ocağı diye bildiğimiz, gördüğümüz, bizim inancımızla biz ordumuzu böyle görürüz. Biz askerimize Mehmetçik deriz, küçük Muhammed dedir. Bu alçaklar Peygamber ocağı diye bildiğimiz ve inandığımız, inanmaya devam ettiğimiz bu kutsal yuvaya adeta yuvalanmışlar. Ve onlar 15 Temmuz gecesi bu milletin istiklaline ve istikbaline kurşun sıktılar. O alçaklar kendi uçağımızı, kendi tankımızı bizim kardeşlerimize yönelttiler, gençlerimize ateş ettiler. Cumhurbaşkanımızı öldürmek istediler. Sadece yarım saat farklı bir durum olsa, bugün başkomutanımızın bir emriyle bugün bu kalabalık burada olamayacaktı. Bunu şunun için anlatıyorum. Onlar düşmanların bile yapmadığı meclisimizi bombaladılar. Onlar dünyaya öyle bir görüntü vermek istediler ki, dünyanın göz bebeği Boğaziçine tankları sürdüler. Orada helikopterlerle gençlerimize ateş ettiler. Onun için gittiğimiz her yerde gençlerimize teşekkür ediyorum. Boğaziçi köprüsünde o gece tanka tüfeğe karşı çıplak elleriyle koşan o genç kardeşimi bayrak elinde vurulup yere düşüşünü gördük ya rabbimize hamdolsun. Böyle bir milletin ferdi olmaktan dolayı onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Dünyada hiçbir millet tanka tüfeğe karşı, zulme karşı böyle ayağa kalkamaz. Onun için bu miletin ferdi olmak büyük bir bahtiyardır, büyük bir onurdur. 
Değerli gençler, hiç merakınız olmasın merhamet etmeyene merhamet edilmez.  Bu bizim şiarımız. Ve asla şundan şüpheniz olmasın. O uzun adam bir şey söyledi, eğer parlamento, orada ki siyasi partiler bu alçaklara ve bu zalimlere karşı idamla ilgili gerekeni yaparlarsa ben onu imzalayacağım dedi. Bu reisin sözü, bu Cumhurbaşkanımızın sözü. Bundan şüpheniz olmasın.”

AK Parti nöbetleri değil
Temurci tutulan nöbetlerin siyasi parti ayrımı yapmaksızın demokrasi nöbeti olduğunu söyledi. Temurci şöyle devam atti: "Ben burada, Silivri’de bu meydanda ben biliyorum ki, AK Partili kardeşim de var, Cumhuriyet Halk Partili kardeşim de var, MHP’ye oy veren kardeşim de var, Büyük Birlik ve Saadet Partili kardeşlerimiz de var. bütün kardeşlerimiz burada. Ve diyorum ki, AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak kurucu lideriyle yol yürümek AK Partiye gönül vermiş herkes için en büyük onurdur, gururdur. Ancak bir şeyi ifade etmeme lazım. Bugün benim burada bulunma nedenim o parti için bu parti için değildir. Bugün burada bulunmamızın tek bir nedeni var, o da vatan. İfade ediyorum, tekrar tekrar söylüyorum, biz 15 Temmuz gecesi Haliç’e, E-5’e çıktığımızda orada bizim yüzümüze bakarak, sayın başkan size hiç oy vermedim, oy vereceğimi de düşünmüyorum ama bugün başka bir gün, demokrasiye sahip çıkmamız lazım diyen ve kardeşleriyle birlikte yol yürümüş bir il başkanıyım. Onun için bunu bir sorumluluk olarak adlediyorum. Bu nöbetler sadece AK Partinin nöbetleri değil, bu kürsüler sadece bize ait değil, burada diğer partilerin temsilcileri de gelip konuşsun, İşadamlarımız da gelsin selam versin. Tek bir derdimiz var bayrak ve vatan. Bunun için ortak paydada bir olmalıyız. Çünkü 40 yıl devletimizi elimizden almaya çalışan bu alçakların sadece bir gecede bundan vazgeçeceklerini düşünmüyorum. Aman ha sizde düşünmeyin ki, bu iş bitti. Onun için uyanık olacağız. Biz siyasi rekabetimizi siyasi partilerle her zaman yaparız, kendimize güveniriz ve her zaman da 2023,2053 hedeflerimizle birlikte emin adımlarla yürürüz. Siyasetimizi yaparız."

Böyle millet hiçbir yerde yok
Temurci konuşmasını şöyle noktaladı: "Bugün burada, Silivri’de siyasi görüşüne bakılmaksızın her kapı çalınsın, herkese gidilsin, bu haşaşiler bu zalimler bu FETÖ herkese çok daha ciddi bir şekilde anlatılsın. Niçin mi? İstiklal Marşımız "Korkma" diye başlıyor. İstiklal marşı korkma diye başlayan bir milletin korkmadığını biz dünya aleme gösterdik. Geçen gün Fransa’da bir yazar şöyle yazmış: Bundan sonra Fransa’da terör olayı olursa Fransız polisini çağırmayacağım,Türk milletine haber vereceğim. Dolayısıyla bu millet yeri geldiğinde ordu. Milet nasıl olunur bunu tüm dünyaya gösterdi. Ama bu millet bir şeyi de gördü. Şu anda Avrupa’ya bakıyoruz, Amerika’ya bakıyoruz, bize diyorlar ki ülkenizde ne oldu, bu FETÖ ne yaptı bize kanıt gösterin. Biz diyoruz ki, ey Batı, ey Amerika bu ülkede neredeyse 200 yıldır sergilediğiniz bu oyuna bu millet ve onun lideri dur dedi. onun için ilk defa yenildiniz, ilk deva sesiniz soluğunuz çıkmıyor. Ama unutmayın biz Avrupa’nın, Amarika’nın halklarına düşman değiliz, biz onların idarecilerinin şunu anlamasını bekliyoruz. Şu anda biz demokrasi nöbeti tutuyoruz.  Allah aşkına son 600 yıldır buna Fransız ihtilalı de dahil bana bir millet gösterin dünyanın en çağdaş silahlarına karşı gövdesini siper eden, demokrasiyi ve özgürlüğü koruyan bana başka bir millet gösterin.  Bize Türkiye’ye kanıt sormayın, önce adam olun ve Cumhurbaşkanımızın dediği gibi dürüst olun." Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.