Mahallenin delisi!

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Silivri Belediyesi'nin iflasın eşiğinde olduğunu savundu. Belediyenin borç batağında olmasına rağmen Başkan Işıklar'ın zevki sefa sürdüğünü dile getiren Kutlu,“Mahalle yanarken, mahallenin delisi saçını tararmış” yakıştırmasını yaptı

Mahallenin delisi!

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu 1 Kasım Seçimleri'nden sonra ilk kez konuştu. Meclis Üyeleriyle birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Kutlu, Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a yüklenerek, "Belediyenin bugün itibariyle 123 milyon borcu var ama Belediye Başkanı, yurt içi ve yurt dışı gezilerine devam ediyor. 5 yıldızlı lüks otellerde zevki sefa sürüyor” dedi  Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın sorumsuzca tavırlar sergilediğine de dikkat çeken Kutlu, “Mahalle yanarken, mahallenin delisi saçını tararmış” diyerek, Başkan Işıklar’a mahallenin delisi göndermesinde bulundu.

Belediye iflasın eşiğinde
AK Parti Yönetim Kurulu üyeleri ve Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Silivri Belediyesi'nin borçlarına ve icraatlarına değine Kutlu, "Silivri Belediyesi iflas etmiştir. Teslim bayrağı çekilmek üzeredir. 115 milyonluk borca son mecliste 7.5 milyonluk bir borç yükü daha eklendi. Maalesef sayın Işıklar hizmet üretemediği gibi borca borç katmaktadır. Yetmemiş, araziler satılmış ve halen satış süreçleri de devam etmektedir. Selimpaşa buna iyi bir örnektir. 122,5 milyon borca  karşılık ilçemizde ne yapıldı? Esnafa borç. SGK'ya borç. İkramiyeler ödenmemiş. Vergi Dairesi'ne borç duruyor. Peki bu paralar nereye gitti?" diye sordu.

Çöpleri toplayamıyor
Silivri Belediyesi'nin çöp toplama hizmetini bile veremeyecek noktaya geldiğini savunan Kutlu; “En temel hizmet olan çöp toplamayı bile zar zor yapan bir belediye. Çöp ihalesini alan firma geçtiğimiz günlerde borca bağlı olarak yarım gün çöp toplamayı durdurmuştur. Hal bu kadar açık ve nettir. Neredeyse çöp toplama hizmetini dahi veremeyecek bir belediye ile karşı karşıyayız” dedi. Silivri Belediyesinin 122,5 milyonluk borcuna karşılık, ilçede hiçbir hizmet yapılmadığınıda sözlerine ekleyen Kutlu, "Bu kadar borcu olan belediyenin başındaki ekibin alnının da terlemesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef terlemek yerine yurt içi yurt dışı geziler ve beş yıldızlı otellerde zevki sefa yapmaktan geriye kalmıyorlar. Mahalle yanıyor, mahallenin delisi saçlarını tarıyor” ifadelerini kullandı.

Üniversiteler nerede?
Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın ilçeye beş üniversite kazandırma vizyonuyla yola çıktığını hatırlatan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, "Ama 5 üniversite kazandırma vizyonuyla yola çıkan bir Belediye Başkanı'nın, gelinen noktada beş tuvalet tadilatıyla süreci geçirmesi Silivri halkı adına üzüntü vericidir. Nerde Tavak Üniversitesi? Nerde Aydın Üniversitesi? Nerede THK Üniversitesi? Nerede diğerleri?.. Nerede..nerede?" diye sordu. Özcan Işıklar’ın göreve geldiği günden bu yana Silivri’ye önemli bir hizmet kazandırmadığını yneleyen Kutlu, "Silivri Belediyesi Halk Ekmeği ortada yok. Sayın Başkan çıkıp çok güzel reklamını yapmıştı. Ruşeymli ekmek üreteceğiz, halka sağlık ekmek üreteceğiz diye. Nerede Halk Ekmek? Yine sayın başkanın övündüğü Gıda Bankası projesi vardı. Gıda Bankası ortada yok. Batmış. Göreve geldiği ilk günlerde Silivri’yi üniversite şehri yapacağım diyordu. Ama ortada üniversitelerin protokolleri var kendisi yok. Şimdi çıktı Silivri’yi din turizmiyle canlandıracağım diyor.Yunanistandan insanları buraya getirtiyor. Ama din turizmi adı altında yapılan etkinliklerin Silivri’ye ve Silivri esnafına hiçbir katkısı yok. Silivri Belediye Başkanı vizyon belediyecilik hizmeti konusunda maalesef sınıfta kalmıştır” diye konuştu.

İBB yapıyor!
Büyükşehir Belediyesi'nin Silivri’ye yaptığı hizmetler ile Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın hizmetleri arasında kıyaslamada da bulunan Rıfat Kutlu, 2016 yılı yatırım programında, muhtarlık binasının çatısı ve düğün salonu merdivenleri olduğunu söyledi. Sözlerini, "Bu güne kadar olduğu gibi 2016 yılında hiçbir vizyon projesi yok" şeklinde sürdüren Kutlu, "Peki Silivri’ye hangi belediye hizmet ediyor? Tabiki Büyükşehir Belediyesi. İlçeye 4 tane Biyolojik Arıtma Tesisi yapılıyor. Bu tesisler 2016 yılında tamalanmış olacak ve toplam maliyeti 1.2 katrilyon. İSMEK Binası, İSKİ Binası, İtfaiye Binası, Mezarlıklar Müdürlüğü Binası yine bu 6 yıllık zaman diliminde Silivri’ye kazandırılan hizmetler" bilgisini verdi.

Muhtara kızıp halkı cezalandırdı
Kutlu toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Bazı mahallelerde belediye tarafından yıkılan kaçak yapılarla ilgili konuşan Kutlu, "Çayırdere'de Murat Tezeller tarafından yapılan kiralamada muhtarla bir ağız dalaşı yaşandı. Muhtar önce köy halkına kiralama yapılması eleştirisinde bulundu. Akabinde cezalandırma amacıyla o köyde yıkımlar yapıldı. Amaç muhtarı Tezeller olayındaki tutumundan dolayı cezalandırmaktı. 1 Kasım'dan sonra hesaplar değişti ve yıkımlar İBBye maledilmeye çalışıldı. Biz şikayetlerin kaynağını bulup çıkartacağız. Burada kendi şikayet edip kendi yıktırması gibi de bir intibamız var. Muhtara kafayı takıp halkı cezalandırma gibi bir durum söz konusu” iddiasında bulundu.

Tabela var İcraat yok
Silivri Belediyesi tarafından Kaymakamlık binasının arkasına yapılacak ve Anıtlar Kurulu'na takılan yer altı otopark projesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Kutlu, “Kültür Merkezi tabelada kaldı. Otopark tabelada kaldı. Eski belediye binası da tabelada kalacak gibi görünüyor. Belediye dükkanlarının orada yeralan İSKİ yer değiştirdiğinden bu yana 4 yıl geçti. Hep birlikte sürece destek verdik ve İSKİ binayı boşalttı. Ama icraat yok ortada" dedi. Yıkım ile karşı karşıya olan balıkçı barınaklarına da açıklık getiren Kutlu, "Belediye Başkanı orayı yaparken, balıkçıların mağdur olabileceğini AK Parti söylemişti. Mahkeme bölgeyi Milli Emlak'a verdi ve oradan da ilçe tarıma tahsisiyle ilgili bir süreç var. Ya bakanlık nezdinde olaya çözüm bulunacak ya da İlçe Tarıma üzerinde hiç bir yapının yer almadığı şekliyle tahsis edilecek" diye konuştu. Fatma Sarıbıyık Yıldırım  
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.