Çatalca'da futbol evrimi

Geçtiğimiz sezon İkinci Amatör Lig'den Birinci Amatör Lig'e yükselme başarısı gösteren ve kupasını almak için bekleyen Gökçealispor'un Başkanı Ali Osman Özden yeni sezondaki hedeflerini Gerçek Radyo Emlak'ta İbrahim Keskin'e anlattı.

Çatalca'da futbol evrimi

Gökçealispor Başkanı Ali Osman Özden, Gerçek Emlak Radyo'da İbrahim Keskin'in konuğu oldu ve yaşadıkları başarılardan futbolculara, kulübün mevcut durumundan gelecekteki yapılanma sürecine kadar önemli noktalara değindi.

Hepsi bizim için büyük değer

Bu sezon elde ettikleri başarıda futbolcuların en büyük paya sahip olduğunu dile getiren Başkan Özden, oyuncularının kendileri için büyük bir değer olduğunu dile getirdi. Her futbolcunun Gökçealispor için büyük bir mücadele örneği sergilediğini söyleyen Özden, takım olarak kulüp prensiplerine uygun davranan bir oyuncu grubuyla mücadele ettiklerini ve bunun da karşılığını aldıklarını ifade etti. Bu sebeple de her futbolcunun takımda kalması için çaba harcayacaklarını söyledi.

Herkesin kalmasını istiyorum
Takımda yeni sezonda tüm oyuncularıyla yola devam etmek istediklerini şartların nasıl oluşacağını bilmediklerini söyleyen Başkan Ali Osman Özden, konu hakkında şu açıklamayı yaptı, “Gönlümde her oyuncu ile devam etmek var ama şartlar neyi gösterir onu zamana bırakmamız gerekiyor. Aslında oyuncularımızın hepsi bizim için önemli. Kalbimden geçen tüm oyuncularımızın da takımda kalması ama bununla ilgili henüz bir görüşmemiz olmadı Çünkü ligimiz halen devam ediyor. Pırıl pırıl, tertemiz bir futbolcu topluluğumuz var. Düşüncemizde bize bu başarıları yaşatan sporcularımızın tamamı ile yola devam kararı bulunuyor ama bundan sonraki süreç nasıl gelişir bir şey söylemek zor. İlerleyen zamanlarda hep birlikte görürüz” dedi.

Tüm kulüpleri çok seviyoruz
Çatalca’daki tüm kulüpleri çok sevdiklerini ve onlarla iyi bir ilişki içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Ali Osman Özden, bu konu hakkında şunları söyledi, “Gökçealispor Kulübü Başkanı olarak Çatalca’da spor kulüplerinin çoğunun yarış içerisinde olması beni çok memnun ediyor. Dağyenicespor, Muratbeyspor ve Çanakçaspor takımları bugün için şampiyonluk için mücadele eden takımlar arasında yerlerini almış durumdalar. Muratbeyspor bizim gibi şampiyon olup Birinci Amatör Lig'e yükseldi. Onlara Birinci Amatör Lig'e hoş geldiniz diyorum. Dağyenicespor’da Birinci Amatör Lig'e çok yakın. Gönlüm Çanakçaspor’un da Birinci Amatör Lig'e çıkmasından yana fakat onlar için beklememiz gerekecek. Çatalca’da futbola hizmet eden tüm başkanlarımızı ve yöneticilerimizi çok seviyoruz. Çatalca’nın adını duyurmak için bu yöneticiler ve başkanlarımız büyük bir çaba sergiliyorlar, hepsini ayrı ayrı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Başarının mimarı Gökçe’dir
Özden, Çatalca’da Amatör Spor Kulüplerinin iyi yerlere gelmesindeki en büyük etkenin Hasan Gökçe olduğunu söylerken kendisi hakkında; “Çatalcaspor ve Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı sayın Hasan Gökçe, Çatalca kulüpleri için büyük bir şans. Kendisi Çatalca takımlarının başarısı için büyük bir mücadele örneği gösteriyor. Öncelikle Çatalcaspor’un 3. Lig'e çıkması, ardından Subaşıspor, İzzettinspor, Öznakkaşspor ve Kestanelikspor’un Süper Amatör Lig'e, Gökçealispor, Muratbeyspor ve Dağyenicespor’un Birinci Amatör Lig'e çıkmasında Başkan Hasan Gökçe’nin büyük katkıları olmuştur. Bu desteği sadece maddi anlamda algılanmasın. Kendisi kulüpler için itici güç oldu, yöneticilerimize kol kanat gerdi, doğru yapılanmayı hayata geçirdi ve en büyük başarısı da Çatalcaspor’un Spor Toto 3. Lig'e çıkmasını sağlamasıdır. İnşallah daha bunun arkası gelir ve bir çok takımımız da Süper Amatör Lig, Birinci Amatör Lig hatta Bölgesel Amatör Lig'e çıkma başarısı gösterir. Birlik ve beraberliğin en büyük temellerini atan Başkan Hasan Gökçe ve ekibine camiamız adına teşekkür etmek istiyorum.

Gökçe Çatalca için büyük bir şans
Hasan Gökçe'nin Çatalca'daki başarısı konusunda kendisine övgüler yağdıran Başkan Ali Osman Özden konuşmasına şöyle devam etti, “Hasan Gökçe ve ekibi ile Çatalca takımları büyük bir kenetlenme içerisine girdiler. Daha önce Çatalca’da amatör spor kulüplerimiz hiç bu kadar birliktelik sağlayamamıştı. Kendisi geldiğinde dağınık bir tablo vardı fakat bugün her şey değişti. Bugün bakıyorsunuz Çatalcaspor 3. Lig'de mücadele ediyorsa bunda Hasan Gökçe ve ekibinin büyük bir katkısı vardır. Şu anda Çatalca’da büyük bir beraberlik, bütünlük ve bir birine saygı duyan mükemmel bir ortamımız var. Bunun sebebi Hasan Gökçe’nin bu camialara yakın olmasından kaynaklandı. Süper Amatör Lige dört, Birinci Amatör Lig'e üç takım çıkıyorsa bu başarıda en önemli örnektir. Çatalcaspor bizim Amatör Kulüplerin ağabeyi konumundadır. Bu ağabeylik olayını da şu ana kadar en iyi şekilde sürdürüyor ve devam ettireceklerine de inancımız tamdır. Çatalca’da hizmetlerini sürdüren tüm kulüplere Hasan Gökçe desteği yüzde yüz var. Bu maddi ve ya manevi, az veya çok önemli olan katkı sunmak ve destek olmaksa onu da kendisi büyük bir özveri ile yapmaktadır. Sıkıntılı dönemler içerisinde olan kulüplerimizin daima yanında olmuştur. Bunu hiçbir amatör kulüp inkar edemez çünkü bizler bire bir bu sıkıntılar içerisinde olduğumuzdan bizzat yaşamaktayız. Hasan Gökçe, Çatalca Kulüpleri için inanın büyük bir şanstır.”

Nevruz hoca ile devam edeceğiz
Yeni sezonda yollarına Antrenör Nevzat Örtmez ile devam edeceklerini söyleyen Başkan Ali Osman Özden, bu konu hakkında şu açıklamayı yaptı, “Yeni sezonda Antrenör Nevruz Örtmez ile önümüzdeki sezonda da birlikte olacağız.. Hocamızla oturum bir istişare toplantısını yapacağız ve ligde iddialı takımlar arasında olacak bir ekip yaratmak için kolları sıvayacağız. Öncelikle liglerin bitmesini bekliyoruz ve daha sonra hızlı bir şekilde yeni sezonda neler yapabiliriz onun çalışmalarını başlatacağız. Şunu söylemek istiyorum, ligde Gökçealispor her zamanki gibi iddialı olacaktır ve sıradan takım görünümü asla vermeyecektir. Gökçealispor’un bu ligde kalıcı olması hatta uzun yıllar Birinci Amatör Lig'de kendi altyapısındaki oyuncularla ve bunlara katacağı değerlerle uzun yıllar mücadele etmesini sağlayacağız. Lige çıktıktan sonra ekonomik sorunlar nedeniyle sezonu bitirmeden çekilecek bir yapı içerisine girmeyeceğiz. Bizim bu kulüp bir namusumuzdur ve bu namusumuzu korumaya sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizlere de bu anlamda herkesin destek olmasını bekleyeceğiz.

Ömerlispor örnek bir camia
Gökçealispor Kulüp Başkanı Ali Osman Özden, Ömerlispor camiasını büyük bir ilgiyle takip ettiklerini, Ömerlispor’un örnek alınması gereken bir kulüp olması gerektiğini söyledi. Başkan Özden, “Süper Amatör Ligde mücadele eden komşu kulübümüz olan Ömerlispor’u takdir ediyor ve onları örnek alıyoruz. Nedeni ise, Vedat Dönmez Başkan ile Volkan Dönmez hoca öyle bir mücadele örneği gösteriyorlar ki, onları alkışlamamak elde değil. Zor şartlarda yıllardan beri camiayı alıp götürüyorlar ve Süper Amatör Lig'de de bence kendi imkanlarıyla en iyi başarıyı yakalayan kulüp olarak da İstanbul’da tek olarak gösterebilirim. Altyapılarda ve AE Takımlar bünyesinde liglere sağılıklı bir şekilde katılım gösteriyorlar ve centilmenlikleriyle de İstanbul’da tanındılar. Birde Gürpınarspor gerçeği var bölgemizde. Tüm altyapı takımları şampiyon olarak sezonu tamamladı ve A Takımlarına da gerekli takviyeleri altyapıdan yapıyorlar. Buradan Mustafa Küçük Başkanıma hizmetlerinden ve amatörlere verdiği değerlerinden dolayı kutlamak istiyorum. Onların potansiyeli bizden fazla ve ekonomik anlamda da fazla sıkıntılarının olmadığını biliyorum. Bu tür kulüplerimiz her zaman başarılı olurlar. Gönül istiyor Gökçealispor da aynı duygular içerisinde olsun ama bu mümkün değil, biz bir mahalleyiz ve ekonomik anlamda büyük sıkıntılar içerisindeyiz. Herkes nefesi kadar üfleyecek. Bizim nefsimiz şimdilik buna yetiyor bununla yetinmeye çalışıyoruz.

Katkı sunanlara teşekkür
Başkan Ali Osman Özden, son olarak konuşmasını teşekkürle tamamlarken; “Gökçealispor Kulübü olarak camiamıza destek sunan başta Çatalca Kaymakamımız Nevzat Daştan, Çatalca Belediye Başkanımız Cem Kara olmak üzere, Çatalcaspor ve Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gökçe’ye, Gökçealispor taraftarlarına, bayan taraftarlarımıza, Gökçeali halkına ve olmazsa olmazımız basın mensubu arkadaşlarımıza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.