İASKF'a kayyum atanmalı

Eski İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Yönetim Kurulu Üyesi Yetkin Karakaş bir basın açıklaması yaparak, yönetimin kayyuma devredilmesi gerektiğini söyledi

İASKF'a kayyum atanmalı

 etkin Karakaş, yazılı açıklamasında şu ifadelerine yer verdi: “Her yaptıkları icraatı eline yüzüne gözüne bulaştıran İASKF Başkanı ve Genel Sekreteri son yaptıkları Tüzük tadilatı ile ilgili Olağanüstü Genel Kurulda bir kez daha suçüstü yakalanmışlardır. Yangından mal kaçırırcasına yapmış oldukları usulsüzlüklerin üstünü kapatmaya çalışan bir anlayışla gerçekleştirdikleri Olağanüstü Genel Kurulda yanlış yaptıkları bir kez daha yargı yoluyla yüzlerine vurulacağından şüphemiz yoktur.”

Cin Aliler projesi
Karakaş, “2014 yılında gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda yapmış oldukları usulsüzlükleri kapatmaya çalışan bu zihniyet insanları aptal yerine koymaya devam ediyorlar. İstanbul 16. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 2015/314 esas nolu açmış olduğum davaya ilişkin kendilerini kurtarmaya yönelik yapmış oldukları bu Olağanüstü Genel Kurul bize göre suçu kabullendikleri bir durumdur. Tüm kulüp ve yöneticilerden gizleyerek yapmaya çalıştıkları Olağanüstü Genel Kurulda bile Allah bunları şaşırtıyor. İnternet adreslerinde duyuruyu 06.01.2016 tarihinde yaparken Kulüplerin delege bildirimlerinin ve üyelik aidatlarının son başvuru tarihlerini 04.01.2016 olarak belirtiyorlar. Ayrıca ilk yaptıkları duyuru ile ikinci yaptıkları duyuru metinlerinin birbirinden farklı olduğunu kamuoyunun dikkatine sunarız. Burada amaçlanan bizlerin kongreye katılımını engellemeye yöneliktir. İASKF Başkanı utanmadan orada bulunan kişilere “Ses kaydında mevcut” benim yönetim kurulu kararına göre geldiğimi söyleyerek insanların yüzüne baka baka yalan söylemekten çekinmemiştir. Oysa ki kavaklı spor kulübünün 21.07.2013 tarihli olağan genel kurul kararında delege olarak seçildiğimi bildirmek isterim. Kendi ellerinde bulunan 09.05.2014 tarihli yönetim kurulu kararı teyit amaçlı alınmış bir karardır” diye konuştu.


Kamuoyuna açıklayın
Karakaş sözlerine şu soruları yönelterek devam etti: “Olağanüstü kongre kararının tüzük değişikliği kararlarını önceden neden kamuoyuyla paylaşmadınız. İç denetim düzenlemesiyle hesap vermekten kaçacağınızı mı zannediyorsunuz?. Borçlanma yetkisiyle İASKF üzerinde ne gibi amaçlarının olduğunu kamuoyuyla paylaşsınlar?. Hazirun Listesini Kamuoyuna göstermeme sebebini nasıl açıklıyorsunuz? Yoksa gene çocuklarınızı, arkadaşlarınızı delege mi yaptınız?. Nisan ayındaki mahkemeye bu Olağanüstü Genel Kurul Kararını yetiştirmeye mi çalışıyorsunuz?. Kamuoyuna şeffaf olduğunu söylüyorsun, şimdi sana soruyorum09.2011-30.09.2014 tarihleri arasında harcanan 24.313.400,13 tl (yirmidört milyon üçyüz onüçbin dörtyüz tl onüç kuruş) konfederasyon bütçesinin nasıl harcandığını anlatın? ankaradaki merkez bina 1.162.300,00 tl ve istanbul amatör evinin 1.600.000,00 tl harcanan bakım onarım için hangi firmalardan teklif alındığını ve işi hangi firmalara yaptırıldığını kamuoyuyla paylaşın?. 'Gelin Spor Yapalım' Projesinde 3.458.071,00 TL nereye ve kimlere harcanmıştır?. Amatör Spor Haftası Giderleri adı altında 304.109,60 TL nereye ve kimlere harcanmıştır?. Kış Sporları Projesi Giderleri Altında 535.571,83 TL nereye ve kimlere harcanmıştır?. PTT ile yapılan reklam anlaşmasının süresini kaç paraya yapıldığını ve İASKF panolarının kullanılarak kaç para alındığını ve bu paranın nerelere harcandığını kamuoyuyla paylaşın?. Spor Genel Müdürünün TASKK denetleme kurulu başkanı olmasını nasıl açıklıyorsunuz?2014-2015 İASKF mizan bütçesini resmi olarak kamuoyuyla paylaşın? Bugüne kadar hala olağanüstü kongre kararlarını ve yapılan tüzük tadilatını niye açıklamıyorsunuz?”
Siz ne iş yapıyorsunuz Cin Aliler
“En büyük iki icraatımız dediğiniz iki konuya açıklık getirin?” diyen Karakaş, “TFF Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ali DÜŞMEZ ve TFF İl Başkanı, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Sekreteri , İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Sekreteri M. Ali Tanrıyaşükür sizler ne iş yapıyorsunuz? 18 yıldır değişik makamlarda görev aldığınız federasyonlarda ne yaptığınızı anlatın da kamuoyu bilsin. Tff içerisinde ve Avcılar'da yaptık dediğiniz sahaların nesini yaptığınızı belgeleriyle açıklayın. Sizler daha kendi kulüplerinizin yıkılmasına, elinizden alınmasına ses çıkaramıyorsunuz şimdi kalkıp saha mı yaptık diyorsunuz. Şu andaki İASKF yönetimindeki arkadaşlarınızın kulüplerine sahip çıkın. Hepsi bir bir ellerinden alınıyor. Güneş sisteminde bile bu kadar makam ve yıldız yokken sizlerin omuzlarınızda taşımış olduğunuz bu kadar rütbenin sorumluluğunu yerine getirin” şeklinde konuştu.
Sağlık çözüldü diyorsunuz
Birbirinden sert ifadelere imza atan Karakaş, “Dalga mı geçiyorsunuz. Utanmadan bu açıklamaları nasıl yapıyorsunuz? Yerel medyada ve ulusal medyada yaşananları görmüyor musunuz? Yaşanan onca sağlık skandalı varken hala yok onunla görüştüm şimdi imzayı atıyor diye beyanatlar vererek insanları aldatma politikanızla nereye varacaksınız. Katılım bedellerini 22/04/2013 tarihli 2013/34-118 sayılı Seymen Gençtürk le beraber yönetime vermiş olduğumuz dilekçede katılım bedellerinin konfederasyon ve İASKF tarafından alınmamasını teklif etmiştik. Şu anda TFF miktarını düşürdüğü halde konfederasyon başkanı olmana rağmen hala bu paraları almaya devam ediyorsun. Transferlerden ve katılım bedellerinden aldığın paralarla Başkanlık yapıyorsun. Bu paraları alarak spor kulüplerine zulüm ediyorsun. Hadi üzerinde taşıdığın makamların hakkını vererek tek yetkili olarak çıkıp ben bu paraları almıyorum diyebiliyor musun? Diyemezsin…Çünkü sistemden beslenenler ve kol korçak olanlar bunları gerçekleştiremezler” diye konuştu.


Konfederasyon ve İASKF yöneticileri
“Yapılan tüzük değişikliği kararı usulsüzlüklerini örtmeye çalıştıkları bir durumdur” ifadelerini dile getiren Karakaş, “Biraz vicdanı, haysiyeti, onuru şerefi olan bu duruma kayıtsız kalamaz. İçinizde bu duruma kayıtsız kalmayacağına inandığım arkadaşlar var. Sizlerden ricam neye imza attığınıza iyice bakın. sizlerden önce konfederasyon icra kurulundaki arkadaşlar ben belgeleri açıklayana kadar İASKF binasının kaç paraya yapıldığından ve imza attıklarından haberleri yoktu. bu da en iyi (youtube taskk başkanlar kurulu mersin link) görülecektir” dedi.
Son sözüm Cin Alilere
Karakaş sözlerine şu ifadelerle son verdi: “Ali Baykan, Ali Düşmez ve Ali Tanrıyaşükür, Spor Genel Müdürü Mehmet Ali Baykan 2014 İASKF olağan genel kurulunda İstanbul’un bütün ilçelerini saymıştın ama bir tek Silivri’ yi unutmuştun. Şimdi buradan söylemek isterim ki sizleri en kısa zamanda Silivri‘ de ağırlayacağımdan şüpheniz olmasın. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.