Sarıalioğlu; Bunlarla işimiz bitmedi

İstanbulspor ile Bandırmaspor yarın rövanş mücadelesi için karşı karşıya gelecek. Bu kritik maç öncesi Gazetem İstanbul'a açıklamalarda bulunan ve ilk müsabakada yaşanan olayları değerlendiren İstanbulspor Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, “Bunlarla işimiz bitmedi” dedi

Sarıalioğlu; Bunlarla işimiz bitmedi
16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:00

Haber: İbrahim KESKİN 

İstanbulspor Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Bandırmaspor ile deplasmanda oynadıkları Play-Off ilk maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendilerinin Mülki Amirler tarafından iyi ağırlandıklarını fakat aynı güzelliği Bandırmaspor yönetiminden ve taraftarlarından göremediklerini söyleyen Ecmel Faik Sarıalioğlu, 90 dakika boyunca edilen küfürlerin iki camia arasındaki dostlukları zedelediğini söyledi. “Bunlarla işimiz bitmedi” diyen Sarıalioğlu, Şehit’in, Gazi’nin ne olduğunu çok iyi bildiklerini, İstanbulspor’un renklerinin ne anlama geldiğini tüm Türkiye’nin bildiğini sadece Bandırmaspor’un bilmediğini ve ya bilmek istemediğini söyledi. Yarınki maçta karşılamanın nasıl olacağını onlara göstereceklerini belirten Başkan Sarıalioğlu, ekilenin biçileceğini, bunun üzerine konup fark yaratılmayacağını söylemeden geçemedi. Gazetemistanbul’a çarpıcı açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Gazetemizin Spor Müdürü İbrahim Keskin’e yaşadıklarını bir bir anlattı ve kendilerine yapılanları asla tasvip etmediklerini açık yüreklilikle dile getirdi.

Kaybettiğimiz bir şey yok

Yarın kendi saha ve seyircileri önünde maçın rövanşı için sahaya çıkacaklarını söyleyen İstanbulspor Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, sadece ilk maçı 1-0 kaybettiklerini, ikinci maçta avantajlı skoru alarak rakiplerini eleyeceklerini söyledi. kaybedilen bir şeyin olmadığına vurgu yapan Başkan Sarıalioğlu, “İkinci maçı kendi sahamızda rahat geçeceğimize inanıyorum. Çok kritik maçlar kazandık ve bu maçı da kazanacak güçte olduğumuzu alacağımız netice ile herkese göstereceğiz. Deplasmanda oynadığımız maçı bizde kazanabilirdik fakat olmayınca olmuyor. Eğer ilk dakikalarda yakaladığımız pozisyonları skora yansıtabilseydik bu gün avantajlı skorla İstanbul’a denen taraf biz olacaktık. Her şey bitmiş değil. Kazanıp finale adını yazdıran taraf olmak için sahamızda oynayacağımız rövanş maçından en iyi neticeyi alacağımıza inancımız tamdır. Eksiklerimizin oluşu bizim skor açısından sıkıntılarımızı ortaya çıkardı. İstanbul’daki maçta eksikleri olmayan, tam kadro bir takımla sahaya çıkacak olan takımımızdan final biletini almalarını bekliyorum. Sözün bittiği yer bugün kendi sahamızda oynayacağımız Bandırmaspor maçı. Bu maçı kazanıp PTT Birinci Lig'in biletine almak ve kapıları aralamak istiyoruz.

Ne ekmişlerse onu biçecekler

Başkan Ecmel Faik Sarıalioğlu, bu maçın Bandırma’da bitmediğini, rövanşında da karşı karşıya geleceklerini söyledi. Kendilerine gösterilen ilgi ve alakanın aynını rakibe de göstereceklerini söyleyen Sarıalioğlu, sözlerine şöyle devam etti, “Saha ve seyirci avantajımızı en iyi şekilde kullanacağız. Bizim alışık olmadığımız bir misafirperverlikle karşılaştığımızı da buradan belirmek istiyorum. Namaz sadece bir rekâtla sınırlı değildir. İlk rekât Bandırma’da kılındı fakat ikinci rekâtının olduğunu Bandırma’lılar unuttu galiba. Bize yapılanlarının karşılıksız kalmayacağını mı düşünüyorlar acaba. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Bizim gibi centilmen kulübe bu tür davranışları asla kabul edemiyoruz. Biz İstanbul’da kime yanlış yatık ki böyle cevap alıyoruz. Sesimiz çıkmıyor diye bir kulübün üzerine bu kadar da gidilmez. Biz mütevazılığımızı koruduk ve olaylara çanak tutmamak için çaba gösterdik.

Taraftarlar, Otel’de takımı rahat bırakmadı

Bandırmaspor taraftarların maçtan bir gün önce gece yarısı kamp yapılan ve otelde maç saatini bekleyen takımlarının istirahat etmelerini engellediğini söyleyen İstanbulspor Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, konu ile ilgili şunları söyledi. “İstanbulspor’un kamp yaptığı Otel’in önüne gelen ve gece geç saatlerde takımımızı rahatsız ederek küfürlü tezahüratlarda bulunan Bandırmaspor taraftarlarını buradan şiddetle kınıyorum. Spor ahlakına yakışmayan bu karşılamayı biz camia olarak asla unutmadık unutamayız da... İnsanın Annesi çok değerlidir ve Anne’ye edilen küfürler asla unutulamaz. Ana Avrat küfür etme hakkını onlara kimler verdi veya kimler veriyor çözmüş değiliz. İstanbulspor gibi tarihi başarılarla dolu camiaya yapılan bu ahlaksızca davranışı asla tasvip etmiyoruz. Bizim adımıza bu çirkinliği tarih mutlaka yazacaktır, bundan şüphe duyulmasın. 

Gözlemciler nasıl rapor yazacak

Sahada yaşanan çirkinliği gözlemcilerin ve ya temsilcilerin nasıl karşılayacağını da merak ettiklerini söyleyen Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, bu yapılanların TFF ve PFDK’ya nasıl yansıyacağının takipçisi olacaklarını söyledi. Başkan Sarıalioğlu, bu konu hakkında şu sözlerine yer verdi. “5 Bin Taraftar aynen şunu söylüyor toplu bir vaziyette, Sahaya ineriz A…S….Z. Bu ne demektir ya. Bu spor ahlakına yakışır mı?. Bunlar taraftar değil inanın birer soytarı. Sanki İstanbulspor ile Bandırmaspor bir daha karşılaşmayacak ve biz oraya onlar bize gelmeyecekler gibi tavırlar sergiliyorlar. Bir yönetici de kalkıp anons ettirip arkadaşlar ayıp oluyor böyle bir söz söylenemez diyemedi. Ben en çok şunu merak ediyorum. Bu küfürleri Gözlemciler de, temsilcilerde duydu. Acaba nasıl bir rapor yazacaklar ve PFDK’ya verecekler onu sabırla beklemeye çekileceğim. Bizim duyduklarımızı, bize yapılanları onlar duymayıp ve ya görememişlerse o zaman diyecek bir şey bulamayız tabi ki. Öyle zannediyorum ki Gözlemciler ve temsilciler gerekli raporlarını TFF, Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin kuruluna ileteceklerdir bunun takipçisi olacağımızı da herkesin bilmesini istiyorum. Çifte standart mı yoksa gerçeklerimi yazılacak onu bekleyeceğiz.

Her şeyden önce vatan gelir 

Bando takımlarını tribüne almak istemeyen yöneticiler ve taraftarların Şehitleri bahane etmesinin düşündürücü olduğuna vurgu yapan Sarıalioğlu, Şehitleri ve Gazi’leri en çok kendilerinin anladığını söyledi.  Sarıalioğlu, sözlerine şöyle devam etti, “Maçtan önce stada gelen taraftarlarımıza zorluklar çıkarmak için adeta yöneticiler ve taraftarlar bir birleriyle yarıştılar. İstanbul’dan getirdiğimiz 10 ve ya 12 kişilik Bando takımımızı şehitlerin olduğunu bahane ederek tribüne almak istemediler. Oysa onlar saha içinde bir köçek oynatmadılar, müziği sonu kadar açıp gönüllerince eğlendiler. Şehitlerimiz için bando takımımızı stada almayanlar neden müzik yayını yaptılar onu da buradan sormak istiyorum. Şehitlerimize saygıyı İstanbulspor camiası her daim göstermiştir ve göstermeye de devam edecektir. Bizim sloganımız ‘ÖNCE VATAN’ bunu dün olduğu gibi bugün ve yarında sürdüreceğiz. İstanbulspor’un renklerinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar galiba. Sarısını Gazilerimizden, Siyahını da Şehitlerimizden almıştır. Bunu da bu anlamda öğrenmiş oldular. 

Oyuncularımıza saldırdılar

Maçın bitiş düdüğü ile oyuncularına yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen Ecmel Faik Sarıalioğlu, savaşa değil maç oynamak için mücadele ettiklerini bunun karşılığını bu şekilde almalarının zorlarına gittiğini söyledi. İstanbulspor Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, saldırı ile ilgili yaklaşımını şöyle yorumladı.  “Maç bitmiş, kendi sporcuları bizim oyuncularımıza saldırıyor ve buna dur diyen yok. Kaleden çıkıp bizim yarı alanımıza gelerek oyuncularımıza saldırma cüreti bulan kaleci Ali ve bazı sporcular neyin hesaplarını yapıyorlar onu da anlamış değiliz. Maç içinde hiçbir sıkıntı yok ve adam gibi iki takımda mücadele etti. Ne yani onlara teslim olup alın tur sizin mi olsun diyecektik. Neden az yedik diye mi bu baskı onu da anlamış değilim. Bu maçın bittiğini sanıyorlar. İkinci maçta da aynı hırçınlığı yapabilecekler mi onu da merak etmiyor değilim. Bize psikolojik baskı oluşturmaya çalışan Bandırma’lılar sakın ha amaçlarına ulaştıklarını sanmasınlar. Biz adamlığımızı her yerde göstermişizdir ve göstermeye de devam edeceğiz. Onlara adamlık dersi vermek için bunları söylemek istemiyorum. Tamamen kendi egolarını tatmin etmek için böyle çirkinliklere başvurduklarını düşünüyorum, kendilerine yakışanı yaptılar. Herkes gördü ve duydu, bunun özrünün mümkün olamayacağını buradan hatırlatmak isterim. Eğer öyle davranış gösterirlerse de ayıp etmiş olurlar. Hani derler ya, (Özrün kabahatinden büyük), işte onlarda böyle bir tavır sergileyebilirler diye düşünüyorum. Biz asla özrü kabil etmiyor bu tür davranışların hiç yapılmamasını istiyoruz. Bugün bize yapılanlar demek ki tüm rakiplere orada yapılıyor.

Semtin değil şehrin takımıyız

Semtin değil, Şehrin takımı olduklarını hatırlatan Başkan Sarıalioğlu, son olarak şu sözlerine yer verdi, “İstanbul, Dünyanın en büyük şehirlerinden biri ve bu ismi taşıyan Kulübümüzü seven taraftarların sayısının bir hayli fazla olduğunu yarın herkese göstereceğiz. İstanbul’lular, yarın Bandırmaspor maçı öncesi stadı tıka basa dolduracaktır. İstanbul, takımına sahip çıkacak ve maça gelip sarı-siyahlı renklere gerekli ilgi ve alakayı gösterecektir. Birde şunu söylemeden geçemeyeceğim, semtin takımı değil, büyük metropol şehri olan İstanbul’un takımıyız. Bizim taraftar sıkıntımız asla olamaz. Bandırmaspor ile oynayacağımız maçta tribünlerimiz dolacak ve gerekli desteği arkamıza alarak Bandırmaspor’u elemiş bir takım olarak 90 dakikanın sonunda sevinen taraf olacağız” dedi. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.