Terör akıl çözüm


Seyit Aslan

Seyit Aslan

10 Eylül 2015, 07:50

Terör= Özellikle günümüzde dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan eşyanın tabiatına aykırı bir şekilde tek yönlü sömürüye dayalı uygulanan kapitalist sistemin kendi çağ dışı ömrünü uzatma adına kullandığı bir araçtır. Peki terör veya terörist nasıl yaratılır? Terör işgalle,terör halklar arasına nifak tohumları atmak suretiyle onları birbirlerine düşman ederek,alabildiğine sömürüldükleri halde geçimini sağlayamıyan halk güçlerini isyan ettirerek  ayrıca terör ve terörist gerektiğinde kendi sömürü düzenlerini devam ettirmek için kendileri adına kurban etmek üzere egemen güçler tarafından beslenerek yaratılır.

Evet! Yukarıdan aşağı en büyük terörist emperyalizm ve dünyanın birçok ülkesindeki  emperyalistlere bağlı kukla yöneticilerdir. Çünkü bu yöneticiler kendilerinin kirli saltanatlarını sürdürmek  ve halkların dikkatini bir yerlere çekmek için kendilerine kendi kontrollerinde düşman yaratmak zorundadır.
Elbette ki terörün olduğu yerde yerine göre milyonlarca masum insanın katledildiği yakılıp yıkıldığı da bir gerçektir. Örneğin yakın tarihimizde bu konuda ikiz kulelerden yola çıkan emperyalizmin baş aktörü Amerika önce (Afganistan) sözde diktatör Saddam’ı bahane ederek (Irak’ı, Kaddafi’yi)yıkacağız diyerek Libya’yı Yugoslavya’yı ve birçok Afrika ülkesini parça parça etmek suretiyle kan gölüne çevirirken bugün de yer altı yer üstü zenginliklerine göz diktikleri ayrıca varlığı ile siyonizmin efendisi (İsrail) hükümetini rahatsız eden Suriye’de de uzun zamandan beri bir türlü emperyalizmin günümüzden kurtulamayan bizim ülkemizde kullanmak suretiyle kanlı oyunlarını devam ettirmektedirler.

Nasıl mı? Önce can ciğer kardeş görünümündeki Suriyeli yetkililerle bizim yetkilileri birbirlerine düşman ederek sonra ülkemiz  yetkililerine (Suriye) hududunu açtırarak daha sonra yakıp yıkmak üzere açılan hudutlardan dünyanın birçok ülkesinden topladıkları eğitilmiş paralı cellatlara bizim yurdumuzu da kullanmak şartıyla top tüfek ve sağladıkları her türlü imkanla Suriye’yi kan gölüne çevirterek.
Evet! Bu şekilde meydana getirilen Suriye de ki kanlı terörden evlerini yurtlarını terk etmek zorunda kalarak yurdumuza sığınan üç milyona yakın Suriyeli yaptıkları ekonomik ve siyasi tahribatla bu ülkenin baş belası haline dönüşmüş olup ülke içindeki kardeş kavgalarını körükler hale gelmiştir.
Şöyle ki körüklenen bu kardeş kavgalarıyla birlikte yine uzun senelerden beri bu ülkede uygulanan birilerinin güdümünde feodalizme dayalı politikalar yüzünden çatlama durumuna getirilen üniter toplumun bir bölümüne yaptırılmak istenen silahlı kardeş kavgaları da.
Emperyalizmin Suriye ile birlikte bu ülkede oynamak istediği ayrılıkçı kirli oyunlarına zemin hazırlamıştır. Evet: Yukarıdan aşağı ülkemizin ve dünyanın birçok ülkesinin bugünkü  manzarası bu.
Buna göre bir yanda aynı zaman zarfında üç buçuk milyar insanın kazancının daha fazlasını kazananı (246) aile ile birçok ülkede bu ailelere bağlı asalakların bulunduğu bir dünya.

Diğer yanda dış sömürü güçlerin güdümünde orta çağ felsefesiyle çağ dışı ülke yönetmeye kalkan bazı yöneticilerin bataklığa sürüklediği bizim ülkemiz.
Evet! Biri yer, biri bakar, kıyamet ondan kopar demişti bizim değerli bilgemiz S. Nasrettin Hoca.
Evet! Yerine göre ortaçağ felsefesi, yerine göre ileri sermaye demokrasisi saltanat sefalet, baskı, zulüm, işgal kan sömürü terörle beslenir bu kirli yapının hepsi. Peki bu konuda özellikle ülkemizde terörü önlemek adına ne yapmalı?

1) Dünya da ve özellikle ülkemizde bu karanlık bu sömürü çarkına karşı akla bilime dayalı üretici güçlerle yurtseverlerin örgütlü birliği sağlanmalı.
2) Yine akla bilime dayalı yurt ve dünya tahliliyle her alanda ihtiyaç dahilinde teoriyle pratiğin uygulandığı eğitim temel alınmalı.
3) Sanayi kollarında çalışanlarında söz ve karar sahibi olması şartıyla her iş kolunda oluşturulacak kural koşul ölçü ve kalite ile kameralarda devrede olmak üzere her çalışana yaptığı iş ölçüsünde ücret verilmeli. Ayrıca esnek çalıştırma, performans, taşeronlaştırma ve kiralama gibi kölelik yasaları tarihin çöplüğüne gömülmeli
4) Tarımda ağarlık kaldırılırken feodal yapıya son verilmesi plan program dahilinde her bölgede var olan toprak yapısına dayalı yeni bir işletme biçimiyle ürün yetiştirilmesi sağlanmalı bağ bahçe modern hayvancılık, içinde kültür evi sağlık ocağı, kreşi, havuzu ve parkları olan yenilenen evleriyle adeta birer cenneti andıracak köylerle kırsal alanlarda yaşayanlara umut verilmeli.
Evet, sonuç olarak yukarıdan aşağı kısacası teoriyle pratiğin uygulandığı yurt ihtiyacına yurt sevgisine, ulusal birliğe, eşitliğe dayalı parasız eğitim parasız -  sağlık hizmetleri – kitle ulaşımı – ihtiyaca göre planlı yerleşim- nüfus planlaması ve diğer tün sorunların bilime dayalı çözümü – bir de tüm yabancı üslerden arınmış eşit kardeşçe Tam Bağımsız Türkiye
Ne Ezen Ne Ezilen
İşte Terörün Tüm Kirli Kaynaklarının Yok Edildiği Bir Sosyal Düzen
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.