Terörle yaşamaya alışıyor muyuz?


Yavuz Erensoy

Yavuz Erensoy

03 Ocak 2017, 21:22

Öyle görünüyor ki, bize soran yok, fikrimizi alan, tercihimizi merak eden yok. Kendi kendine gelin güvey olup, soruyor, cevap bekliyoruz. 
Güzel vatanımız içten ve dıştan terör örgütleri tarafından kuşatılmış durumda. Sanki nöbetleşe hareket ediyor. Biri duruyor biri vuruyor. 
Bir yerlerden bir merkezden idare ediliyor veya koordine ediliyormuş gibi çakışmıyor bile. Biri diğerine sırasını bırakmıyor. 
Kuzey Irak ve Suriye'de vurdukça, canını yaktıkça ülkemizde bombalar patlatıyor, hain, kalleş, alçak saldırılar düzenliyorlar. 
Vermeye çalıştıkları mesaj belli. Çok açık ve net. Muhataplarına sesleniyor, dikkat kesilmelerini sağlıyorlar. 
Oldukça zor ve sıkıntılı bir süreç içindeyiz. Kısa vadede bitecek, sona erecek gibi hiç görünmüyor. 
Ülkemizin dış politikasında ki tercihlerinden kaynaklanan sorunlar gibi algılamak yanlış olmayacak. 
İşte tam da bu noktada ülke terörizme eyvallah tamam mı diyecek, yoksa pabuç bırakmayacak daha yaman daha sert daha kuvvetli bir mücadele mi verecek? 
Terörden ve terörizmden kaçmak, çekinmek, pusmak asla onun azalmasına, eksilmesine, ülkemizin yakasını bırakmasına sebep ol(a)mayacağı gün gibi aşikar. 
Onlarla masaya yada müzakereye oturmanın da geçmişte çok doğru olmadığı, bunlarla anlaşmanın hatta konuşmanın bile bırak minicik bir faydayı hepten hem de öncekinden daha büyük dertler, problemler, kaoslar sunduğu belli iken bu tercihte değerini kaybediyor. 
Geriye başka tercih kalmadığı için mecburen, mecburiyetten başka çıkar yol bırakmadıklarından dolayı savaşacağız! Hem de fert fert topyekün bir büyük mücadele vermekten gayrı çare yok gibi.
Elbette şehitlerimize üzülecek, onların arkasından ağlayacak, yaslarını tutacağız. Gazi ve yaralılarımızın yaralarını saracak, tedavi edecek sağlığına kavuşması için elden gelen bütün imkanları seferber         edeceğiz.
Ama gerek içte gerek dışta düşmanlarımıza karşı da savunma değil saldıran aksiyoner olan devamlı vuran taraf biz olacağız. 
Bu terör uzantılarının işbirlikçilerinin canına ot tıkayacak, dünyasını başına geçirecek, nesi var nesi yok darmadağın edip, yaşadığına yaşacağına pişman edeceğiz. 
Biz değil onlar alışmak zorunda kalacak bu tavrımıza! 
Merhamet etmeyene merhamet edilmez deyip , dostlarımızı ve düşmanlarımızı yeniden seçerek, sıkı bir testten geçirerek yeni ve zorlu bir süreci esas biz başlatacağız. 
Haydi siyaset ve siyasetçiler vazifenin zorluğu sizinde üzerinizde!
Anadolu insanın canını malını ortaya koydu sizde dürüst adil ve vaziyete uygun kararları alıp, sistemler kurup, liyakatli kişilere bu işleri emanet edin. 
Ülke bu büyük bela/belalardan bugün değil ebediyen kurtulsun! Bu köşe yazısı 03 Ocak 2017, 21:22 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.