3 Eylül Sayısal Loto sonuçları - Kazanan numaralar - İkramiye sorgulama

Milyonlarca lira kazandırma fırsatı ile her hafta cumartesi günü çekilen sayısal loto bilgileri ile bu hafta da karşındayız. Önemli top ve sayıların kaç kere gelip gelmediğini görebilir ve kuponunuzu buna göre oynayabilirsiniz. Peki 3 Eylül 2016 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Sayısal Loto sonuçları nasıl düzenlendi? İkramiye nasıl sorgulanır? Sayısal Loto çıkan numaralar ve bilet sorgulama bilgileri Gazetem İstanbul'da...

3 Eylül Sayısal Loto sonuçları -  Kazanan numaralar - İkramiye sorgulama
01 Eylül 2016 Perşembe 14:35

Her hafta kurulan hayallerin gerçek olmasına aracılık eden Sayısal Loto, yarın yapılacak çekiliş ile yeni ikramiye sahiplerini bekliyor. Geçtiğimiz hafta devredilen ikramiyenin ardından bu hafta kazanacak numaralar özenle seçiliyor. Sayısal Loto çekilişlerinde en çok çıkan sayı hangisi sorusu da Google üzerinde oldukça fazla aranıyor. Peki Sayısal Loto oynamanın ve ikramiye kazanmanın koşulları nedir? Sayısal Loto'da en çok para kazandıran numaralar hangisi? Tüm bilgiler Gazetem İstanbul'da...

Sayısal Loto nasıl oynanır?
Milli Piyango İdaresi (Mpi) tarafından düzenlenen ve katılımcıların 1/49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan şans oyunudur. Sayısal Loto çekilişi, özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Sayısal Loto'da çekilişler Milli Piyango İdaresi'nce belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilmektedir. Sayısal Loto'da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve Milli Piyango İdaresi'nce belirlenen Şubeler yükümlüdür. İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar. Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

sayısal loto

Sayısal Loto çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri;
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden, (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya Milli Piyango Şubelerinden, (6) bilenlere ise, ikramiyeleri (MPİ) Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

sayısal loto

İkramiye kazanabilmek için gerekli şartlar nedir?
Milli Piyango oyununda bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi, çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kesik itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez. Bilette belirtilen kurallara göre ikramiye bulunmayan, seri numarası ve ikramiye kontrol numarası itibariyle kendini ibraz edemeyen, kazınmış olan kısımda bulunan rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerleri yırtılmış, delinmiş, sahte yada tahrif edilmiş olan veya kazınmayacağına dair üzerinde ihtar yazılı kısmı kazınmış olan yahut ikramiye ödeme süresi geçmiş, iptal edilmiş veya ikramiyesi ödendiğine dair ibare bulunan biletlere ikramiye ödenmez. Sayısal Oyunların biletlerinde, sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal Loto'da en çok hangi numaralar çıkıyor?
sayısal loto


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.