Yabancı erkekleri tercih ediyoruz

Türk kadınlarının azımsanamayacak bir kısmının, kendilerine yöneltilen “Hangi ülkenin erkeğiyle evlenmek isterdiniz?’’ sorusuna verdikleri cevaplardan Türk erkeklerini tercih etmedikleri anlaşıldı

Yabancı erkekleri tercih ediyoruz

Hangi ülkenin erkeğiyle evlenmek isterdiniz sorusuna Türk erkeği cevabını vermeyen kadınların, Türk erkeğini seçmemelerinin nedenleri ise farklılaşıyor. İşte Türk kadınlarına göre yabancı erkeklerin artı yönleri;

Genel olarak her yabancı erkek fiziki görünümüne dikkat ederken, Türk kadınlarının gözünde Türk erkeği, bakımsız olarak görülüyor. Yabancı erkekler sporu yaşam şekli olarak benimserken Türk erkekleri ise 'Balkonsuz ev, göbeksiz erkek olmaz' sözü ile kendilerini ve göbeklerini aklamaya çalışmaktadırlar. Türk kadınları, yabancı erkekleri daha kibar ve naif bulurken Türk erkeklerini ise kadına şiddet gösteren, yerlere tüküren, tacizci bireyler olarak algılıyor. Yine Türk erkeklerini cinsel açlıkla nitelendiriyor ve bu durumdan aşırı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Kadınlar, erkeklerin aşırı kıllı olduğunu ve bu durumun aşırı rahatsız edici olduğunu da vurguluyorlar. 

Yanlış biliniyor
Yapılan araştırmalarda yabancı erkeklerin aslında anlatıldığı kadar da mükemmel olmadığı görülüyor. İşte ülkelere göre erkekler;
Rus Erkeği
Rus erkekleri, sahiplenici olmayan, ama sevdiği için 10 kişiyle kavga etmekten çekinmeyen, dinleme konusunda sıkıntıları olan, öfkeli ama bu öfkesini eşine karşı şiddete dönüştürmeyen erkeklerdir. Genelleyecek olursak içkiye düşkün, kavgayı seven, boğmayan, güzel vücutlu ama çirkin suratlı erkeklerdir.

İtalyan Erkeği
Yakışıklı, bakımlı, güzel sözleri dilinden eksik etmeyen, size tapan gibi görünen erkeklerdir. İtalyan erkekleri, son derece bakımlı, ağzı iyi laf yapan, sizinle romantik dakikalar geçirebilen ama hayatında sadece size yer vermeyen, ailesine düşkün, ses şiddeti daima yüksek erkeklerdir. Bu erkeklerin en büyük handikapı ünlerinin kendilerini çoktan aşmış olmasıdır.

Fransız Erkeği
Fransız erkekleri, içine kapanık, gizemli, boş konuşmayı sevmeyen, çok okuyan, çok izleyen, bakımlı, konuşmanın insan üzerindeki etkisini iyi bilen erkeklerdir. Son derece nazik, düşünceli, siz konuşurken can kulağı ile dinleyen ama biraz ukala, kendini beğenmiş ve zor beğenirler. Garip bir şekilde utangaç ve çekingendirler ama cana yakın, sevecen bir yapıdadırlar. Fransız erkeği tam anlamıyla bir aşk erkeğidir. 

İskandinav Erkeği
İskandinav erkekleri, tüysüz, sarı, yapılı, bembeyaz dişlere sahiptir. Son derece eşitlikçi erkeklerdir öyle ki yediğiniz yemeğin hesabını ortak ödersiniz, sizi evinize bırakmazlar, gezmeye giderseniz benzin parasını ortak karşılarsınız. 

Alman Erkeği
Disiplinli, dakik, katı, kuralcı, tutucu, değişikliklere kapalı, bira aşığı, yapılı, beyaz tenli, kafası çalışan erkeklerdir. Tutumludurlar ki bu çoğunlukla cimri oldukları şeklinde yorumlanır. Ev işlerini yapar, ütüsüne kadar ilgilenir, çalışkandır, hayatın müşterek olduğunun farkındadırlar. Özgürlükçüdürler, çocuk yetiştirmede büyük yardımcıdırlar. 

Yunan Erkeği
Yunan erkeği tip, davranış, yaklaşım olarak Türk erkeklerinden pek de farkı olmayan ancak Türk erkeğinin Avrupa hamuruyla yoğrulmuş versiyonudur. Özgüvenleri tamdır, girişkendir, Akdenizlilikten kaynaklanan sıcakkanlı yapısıyla kendini sevdirir. Güzel yemek yaparlar, mutfakta beceriklidirler. 

Japon Erkeği
Japon erkekleri, saygılı, küçük, güleç, utangaç tiplerdir. Hızlı konuşurlar, heyecanlıdırlar, her ne kadar çekingen olsalar da kaba bir yanları da vardır. Ailelerine, geleneklerine bağlıdır, teknolojiyi sever, azla yetinme-
sini bilir, espri anlayışları berbattır. Güvenilir ve saf bir yapıları vardır.  

İspanyol Erkeği
İspanyollar sıcakkanlı, yakışıklı, bakımlı, hızlı konuşan, düşünceli ve romantik erkeklerdir. Arkadaş canlısı, sevecen ve çapkın bir yapıları vardır. Salt yakışıklılıklarıyla değil sözleri, sempatisi, esprileriyle sizi kendisine bağlayabilecek erkek tipidir.

Çek Erkeği
Olgun, sessiz, özgürlükçü, düşünceli ve önyargısız erkeklerdir. Kıskançlıkları yok denecek kadar az, kendine güvenleri bir hayli yüksektir. Yapılı, yakışıklı ve bakımlıdırlar. Çek erkeklerinin inatçı, dediğim dedik bir yapısı vardır. Çok konuşmazlar, çok sahiplenmezler, hiç kıskanmazlar.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.