Yerel Gündem Haberleri


Çatıyı tarlaya çevirmişler
19 Temmuz 2017, 10:46 0
Çatıyı tarlaya çevirmişler
Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bayrampaşa'da 9 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Kontrollü patlama!
19 Temmuz 2017, 10:43 0
Kontrollü patlama!
İnşaat alanındaki kontrollü patlama mahalleyi sokağa döktü.
Bot ile kurtarıldı
19 Temmuz 2017, 10:37 0
Bot ile kurtarıldı
Silivri'deki yazlıklarında tatillerini geçiren bir aile, çevresi göle dönen evlerinin elektriklerinin kesilmesi ile kabusu yaşadı. Solunum cihazı elektrik kesintisi nedeniyle duran kas hastası 2 yaşındaki Mert Kara'nın adresinin bildirilmesi üzerine ekipler botla eve ulaşarak onu kurtardı.
Rabbim tekrar yaşatmasın
19 Temmuz 2017, 10:35 0
Rabbim tekrar yaşatmasın
Bağcılar Belediyesi tarafından Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik alanında bir haftadır sürdürülen 15 Temmuz Destanı etkinlikleri sona erdi. Sağanak yağmura rağmen Bağcılarlılar, alandan ayrılmayıp nöbete devam etti. Başkan Lokman Çağırıcı, “Bir haftayı dualarla taçlandırdık. Rabbim bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Unutmayacağız unutturmayacağız” dedi.
Çatalca'da intihar!
18 Temmuz 2017, 20:34 0
Çatalca'da intihar!
Çatalca İhsaniye Mahallesi'nde bulunan ekmek fırınının önünde duran araçtan bir el silah sesi duyuldu. Aracın içine koşanlar aracın sağında yolcu kısmında bulunan kişinin intihar ettiğini gördü. 
Eve yüzerek gitti
18 Temmuz 2017, 16:16 0
Eve yüzerek gitti
Şişli'de çok sayıda evi su bastı. Bahçeye dolan su nedeniyle bir genç evine yüzerek girdi. Annesinden poğaça parası aldı ve yüzerek seyyar satıcıya ulaştı. Daha sonra yakınları ile bahçesine dolan suyu tahliye etti.Bu arada su basan evler belediye çalışanları ve vatandaşların kendi çabalarıyla temizlendi.
Mahsur kaldılar!
18 Temmuz 2017, 11:32 0
Mahsur kaldılar!
Silivri’de vatandaşlar evlerinde, araçlar yolda mahsur kaldı.
Müziğin yağmur ile dansı
18 Temmuz 2017, 10:53 0
Müziğin yağmur ile dansı
Avrasya'nın Müziği Ustalar Buluşması, Beylikdüzü Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Farklı medeniyetler ve farklı kültürlerin müzikleriyle, Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde herkes hep bir ağızdan yağmura inat eğlendi, oynadı, keyif dolu bir gece yaşadı. Beylidüzü Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Yaşam Vadisi'nde düzenlediği "Avrasya'nın Müziği Ustalar Buluşması" konserleriyle unutulmaz bir gece yaşanmasına vesile oldu. Beylidüzü ilçe sakinleri, değişik kültürlerin müzikleriyle yağmura inat eğlendi. Enstrümantal olarak, farklı kültürlerden birçok eseri çalan sanatçılar, müziğin evrenselliğine vurgu yaptı, dinleyicilerden büyük alkış aldı. Kimler çaldı? Farklı müziklerle renklenen Yaşam Vadisi’nde balabanda Azerbaycanlı Alihan Samedov, buzikide Orhan Osman, klarnette Yunanistanlı Stavros Pazarentsis, ve kemanda Talat Er hünerlerini sergiledi. Çeşitli danslarla müziklere eşlik eden vatandaşlar, alkışlarla da ritim tuttu. Konser sonunda Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Bağbekleyen, sanatçılara performanları için teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu.
Onun bunun çocuğu FETÖ
18 Temmuz 2017, 10:13 0
Onun bunun çocuğu FETÖ
Marmara Caddesi'nde 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle İBB tarafından kurulan nöbet platformunda konuşan Avcılar  Kaymakamı Hulusi Doğan, FETÖ'yü “Onun bunu çocuğu” diye tanımladı.
Rantçılara dur diyeceğiz
18 Temmuz 2017, 09:19 0
Rantçılara dur diyeceğiz
Silivri'de düzenlenen 2'nci Lavanta Hasat Şenliği'nde konuşan Belediye Başkanı Özcan Işıklar, tarımsal alanların üzerine bina kurulmasına karşı olduklarını vurgularken, “Üzerimize akıp gelen İstanbul'un gözü dönmüş arsa rantçılarına 'Dur' diyeceğiz” diye konuştu.
Esnafın hırsız isyanı
18 Temmuz 2017, 09:18 0
Esnafın hırsız isyanı
Hırsızlar, Fatih'teki ünlü Mercan yokuşunda cirit atıyor. Bölgedeki esnaftan canı yanmayan yok. Bir çok hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı. O görüntülerden birinde hırsızlıların cesareti pes dedirtti. Kamera kayıtlarına yansıyan hırsızlık, güpe gündüz dükkan açıkken gerçekleştirildi
Maytap atan kişileri uyaran imam ve kardeşi darbedildİ
17 Temmuz 2017, 11:44 0
Maytap atan kişileri uyaran imam ve kardeşi darbedildİ
İstanbul Eyüp'te sela okuduğu sırada, cami bahçesine maytap atan kişilerle tartışan imam ve kardeşi darbedildi