AK Parti Silivri Meclis üyesi Lütfi Vardar İstifa Etti: Fitne, fesat...

Meclis üyesi Lütfi Vardar'ın AK Parti Genel Merkezi’ne, AKP İstanbul İl Başkanlığı’na da gönderdiği istifa sebepleri ve gelişmelerin yer aldığı basın açıklaması şu şekilde:

AK Parti Silivri Meclis üyesi Lütfi Vardar İstifa Etti: Fitne, fesat...30 Mart 2014 tarihinde Saygıdeğer Silivri Halkının kutsal oyları ile 2014-2019 döneminde görev yapmak üzere Belediye Meclis Üyesi seçildim. 5 yıllık Belediye Meclis üyeliği görevimizin devamı anlamına gelen bu yeni dönemde; AKP Silivri İlçe Teşkilatı bünyesinde geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen eksik ve hatalı uygulamalara yönelik, Silivri İlçesinde var olan her türlü toplumsal değer ile örtüşmeyen İlçe teşkilatı uygulamalarının Silivri Halkının sosyal ve kültürel değerleri ile örtüşecek uygulamalar haline getirilmesi konusunda mücadele ettim.

İlçemizde çözülmesi gereken toplumun büyük bölümlerini ilgilendiren sorunların gerek İ.B.B, gerekse MERKEZİ HÜKÜMET nazarında çözümlenmesi noktasında gayret gösterdim. İlçe Kongresi sürecinde parti içi demokrasi kültürünün tecelli etmesini engelleyen her türlü kişisel ve grupsal organizasyonlara rağmen kongrenin sağduyulu bir şekilde tamamlanması hususunda üzerime düşen görevi layıkı ile yerine getirdim.

Teşkilat içerisinde samimiyet merkezli birlik ve beraberliğimizin sağlanması yönünde kongre süreci sonrasında Parti Teşkilatımız bünyesinde yapılan ziyaretler ve toplantılarda NET VE TUTARLI BİR ŞEKİLDE tavır ve davranışlarımı ortaya koydum. Bulunduğum her platformda da görüşlerimi çekinmeden cesaretle dile getirdim. Her türlü diyalog arayışını sergilememize rağmen içerisinde bulunmaktan onur ve gurur duyduğum İlçe Kongre listesinde yer alan dava arkadaşlarıma ve şahsıma yönelik İlçe Başkanı ve Yönetimi tarafından sergilenen hasmane tavır ve nezaketsizlik son günlerde had safhaya ulaşmıştır. Üzülerek ifade etmekteyim ki; AKP Silivri Teşkilatı bünyesinde Silivri Halkının oyları ile seçilmiş Belediye Meclis Üyelerinin fikirlerini önemsemeyen, hatta yok sayan bir anlayış tarafından; Silivri halkımızın hassasiyetleri ile direkt ve dolaylı olarak çelişen konularda dahil olmak üzere iradelerimize ipotek konulmaya çalışılmaktadır.Şahsıma yönelik yürütülen algı operasyonları marifeti ile 2014 yerel seçim sürecinden beri süreklilik arz edecek şekilde düzenli olarak gerçekleştirilen fitne, iftira, dedikodu ve kötüleme kampanyası yürütülmektedir. AKP sevgisi ile iyi niyetli bir şekilde teşkilat faaliyetlerine katılan bir çok teşkilat mensubunu da aynı usül ve yöntemler ile karar alma mekanizmalarının dışına iten bu sistem tüm teşkilat yapısına hakim olmuştur. Bahse konu sistemin karar alıcıları ve uygulayıcı taşeronları AKP Silivri İlçe Teşkilatına hakim olduğu müddetçe; ne AKPnin Silivri’de belediye seçimlerini kazanması, ne de Silivri halkının kapsamlı çözüme muhtaç sorunlarının neticelendirilmesi mümkün gözükmemektedir.

Bu düşüncelerimizin gerek Genel Merkez yetkilileri, gerekse AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından detaylıca sorgulanmasını vicdani bir görev olarak addediyorum. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki; Siyaset insan kaybetme sanatı değil, insan kazanma sanatıdır. Yukarıda sıraladığım gerekçeler çerçevesinde bugün itibarı ile AKP üyeliğinden istifa ediyorum.

Halkımızın kutsal oyları ile şahsıma tevdi edilen Belediye Meclis Üyeliği görevimi bugün itibarı ile Silivri Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi olarak sürdüreceğimi Silivri Halkımıza ve kamuoyuna ifade ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
  Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.