Alnım açık başım dik

Beylikdüzü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEYSİAD) Fevzi Hoca Restaurant'ta iftar yemeği düzenledi.

Alnım açık başım dik

Kendisi için her görevin kutsal olduğunu vurgulayan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, «Alnımız açık başımız dik ilçemizden ayrılmanın şerefini yaşıyorum» dedi.

Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaştığımız bu günlerde iftar programları hız kesmeden devam ediyor. Beylikdüzü Sanayici ve İş Adamları Derneği geniş katılımlı iftar yemeği düzenledi.Yoğun katılımla gerçekleşen gecede siyaset ve iş dünyasının tanınmış simaları yer aldı. Beylikdüzü Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Aslan yemeğe katılan konukları ile yakından ilgilendi. Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ve dernek başkanı Aslan'ın yaptığı konuşmalar geceye damgasını vurarken iş adamları tarafından da büyük alkış aldı.

İnsanlık adına özür diledi

Yemeğe katılan herkese teşekkür eden BEYSİAD Başkanı Nuri Aslan yaptığı konuşmada, "Her türlü insanlık ve savaş suçunun açıkça işlenebildiği, adalet duygusunun yok olduğu bir dünyada yaşamak zorunda kaldığımız için insanlık adına, kendi adıma özür diliyorum. Bizden kaynaklı değil, ama maalesef etrafımız kan gölüne döndü. Tüm dünya ve bölgemiz barış, özgürlük ve huzur içinde yaşasın diye dua etmekten başka yapabileceğimiz birşeyimiz yok" dedi.

Birlikten kuvvet doğar
Beylikdüzü Sanayici ve İşadamları Derneği'nin birlik ve beraberliğin sürekliliğini sağlamak amacıyla oluştuğunu ifade eden Aslan, "Öncelikli amacımız bölgemizdeki sanayici ve işadamlarımızı birlikten kuvvet doğar felsefesinden yola çıkarak bir araya getirmek, ikili ticaretleri geliştirmek, ortak sorunlarımıza çözüm bulmak" açıklamasında bulundu. Aslan, Beylikdüzü'nde oluşturdukları sağlıklı iletişim sayesinde örnek projelere imza atabileceklerini ve başarılı projeler ile çalışmalarının süreceğini kaydetti.

Çin'den ithal uygulama
BEYSİAD Başkanı Aslan, Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları yaptıkları görüşme sonucu Çin'deki uygulamayı Türkiye'ye taşıyacaklarını kaydederek, "Ticaret merkezlerinde ticaret ofislerinin kurulması için görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. Yemeğe katılanların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Aslan, konuşmasının sonunda, "Tevazü ve incelikle birbirlerimizi yermek yerine, yüceltebilmeyi beceren insanlar olmamızı temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

BEYSİAD'ı bir üst çatı olarak görüyorum
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçede farklı sanayi kuruluşlarının, bağımsız işadamlarının ve liman ve sanayi organizasyonları olduğunu kaydederek, "Dolayısıyla BEYSİAD'ı bir üst çatı gibi görüyorum" dedi. Tüm sanayicileri BEYSİAD'a davet eden İmamoğlu, "İşadamlarının bölgeye, bölgenin de işadamlarına ihtiyacı var. Bu karşılımlı bir sorumluluk. Bu yüzden üzerimize düşen sorumluluğu da yerine getirmek için çalışacağız" diye konuştu. İstihdamın çok önemli olduğunu ifade eden İmamoğlu, "İstihdamı sağlayan işadamı bu millet için çok değerli" dedi. Türkiye'nin ilk 500 sanayicisinden 3'ünün Beylikdüzü'nde olduğunu kaydeden İmamoğlu, "Bölgenindekilerin, sanayicilerin sivil hayatın içinde olmaları noktasında istekleri var" diye açıkladı. İşadamlarının çevrelerinde özellikle eğitim noktasında katkı sağlamalarını isteyen Belediye Başkanı İmamoğlu, "İşadamlarının okularımızı, öğrencilerimizi, burs planlamamızı mutlaka takip etmelerini ve bizim yanımızda olmalarını diliyorum. Biz sadece onların sıcak ellerinin aracısı olmak niyetindeyiz" şeklinde konuştu.

İnsanın olduğu yerde sorun olur
İftar yemeğinde konuşan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol "Sivil Toplum Kuruluşları ile ilçemizi gelecek vaad eden bir konuma getirmek idealimizdir. Bu hedefle özelliklerimizi öne çıkaran yıkmanın kolay olduğu ama yapmanın zor olduğu bir felsefeyle daha yüksek hedeflerle birbirimizi tetiklemeliyiz" dedi. Farklı ilçelerde de görev yaptığını kaydeden Demirkol, Beylikdüzü'nün kendisi için farklı bir güzelliği olduğunu söyledi. İnsanın olduğu yerde muhakkak sorunlar olabileceğini ifade eden Demirkol, "Fıtratımızda vardır bunlar. Çeşitli çekişmeler, rekabet duyguların gözden geçirilmesi ve hoş görüyle karşılanması gerekmektedir" diye konuştu.

Kamu idaresi inişli çıkışlı bir süreç
Kamu idaresinin inişli çıkışlı bir süreç olduğunun altını çizen Demirkol, "Bunlardaki olgunluk herkesin idealidir, hedefidir. Ama bazen olmuyor. Olmaması da bir çabanın, kavganın, gürültünün ve bir silkelenmenin belki de hedefe ulaşma gayesinde olan insanların çırpınışı gibi yine taktirle anmak lazım" ifadelerini kullandı. Güçlü ülkelerin yüzyılların çabası ile belirli noktalara ulaşabildiklerini ve başarıların bir anda elde edilemediğini kaydeden Demirkol, "Savaşlar, ekonomik, kültürel, siyasi ve kalkınma hamleleri ile birlikte bir dinamizm içeriyor" şeklinde konuştu. Bu yüzden devlet büyüklerinin idare şekliyle yönetilen bir bağın içinde olduklarını belirten Demirkol, "Bu bağ bizi dört senedir burada tuttu, bir başka yılda diğer bir yerde tutuyor" dedi.

Şerefimle gidiyorum
Demirkol, "4 yılda Silivri ilçesinde çalışmakla toplam 8 yıl üç yılda Marmara Ereğlisi'nde çalışmakla 11 yıl bu bölgede çalışmanın gurur ve kıvancı içindeyiz. Şimdi 1 yıllığına Manisa iline Vali Yardımcısı olarak atanmış bulunuyoruz" açıklamalarında bulundu. Kendisi için her görevin kutsal olduğunu vurgulayan Demirkol, "Eğer hizmet insan odaklıysa nasıl askerlik şerefli bir görev ise bizde vatanın her köşesine gider görevimizi yaparız" diye konuştu. Demirkol, "Çok şükür yöneticilerimizi yargılayarak neden atandık gibi bir derdimiz yok. Özgüvenimizin de yerinde olduğuna inanıyorum. Şerefimizle, gururumuzla, kıvancımızla alnımız açık başımız dik bir şekilde bu ilçemizden ayrılmanın hazzını duyuyorum ve şerefini yaşıyorum" diyerek bugüne kadar kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Sanayici bizim kıymetimizdir
"Sanayici bizim kıymetimizdir" diyen Kaymakam Demirkol, kalkınma hamlesinin, sosyal devlet anlayışı ve birtakım insani duyguları da körükleyen bir gelişmişlik düzeyi anlayışıyla götürülebilmesi için sanayicilerin, girişimcilerin ellerini taşın altına sokmaları gerektiğini ifade etti. "Bu ilçede herşeyi devletten beklememeleri gerekmektedir" diyen Demirkol, güzel uygulamaları öne çekerek ilçenin lokomotif unsurlarını beslemenin gerektiğini söyledi. Demirkol, "Ülkemizin vatanımızın ihya olması, bayrağımızın yükseklerde dalgalanması için birlik beraberlik duygularımızın yerinde olması gerekmektedir. Tabii ki onları besleyen bu güzelliği taçlandıran demokrasi ve kültürümüzün  güzel geleneklerimizle yaşatılması adına da işin sosyal kültürel boyutunu da ihmal etmemek gerekmektedir" dedi.

Birbirimize destek olalım
Ekonominin iyi durumda olmadığını söylediklerinde tepki aldıklarını belirten İstanbul Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Sandal, "Suriye durmuş, Irak durmuş, İran sekteye uğramış, Yunanistan'da sıkıntılar var. Tabi sanayicinin de bundan etkilenmemesi veya zarar görmemesi mümkün değil" diyerek ihracat kapasitesinin ortadan kalktığını söyledi. Sandal konuşmasının devamında, herkesi yaşanan zor günlerde daha çok çalışmaya, empati kurmaya ve birbirine destek olmaya çağırdı.

Nihal Altıngövde
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.