Çamur at izi kalsın!

Hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarını yalanlayan CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Keskin, hukuki yollara başvuracağını söyledi. İddia sahiplerini ispata çağıran Keskin, “Çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan haberlerle amaçlarına ulaşamazlar” dedi

Çamur at izi kalsın!

Haber: Orhan ŞİMŞEK 

Bir yerel gazetede hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarını gazetemize değerlendiren CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Keskin, haberi yapan gazeteci hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. "Bu tür gerçek dışı haberleri araştırmadan, soruşturmadan yapmaması için bu arkadaşımızı defalarca uyardık" diye konuşan Keskin, "Kaldı ki bu arkadaşımız bizim partimizin üyesidir. Aralık ayı içerisinde yapılan kongrede ilçe başkanlığı seçimini kendi desteklediği aday kazanamadığı için bizi yıpratmaya çalışıyor. Kaynağı belirsiz, gerçekliği ispat edilememiş haberlerle ilçe örgütümüz yıpratılmak istenmektedir. Bu asılsız iddiaları ortaya atan arkadaşımızı gerekirse hakkında hukuki yollara başvurabileceğimizi söyleyerek bir kez daha uyardık” dedi.

Tamamen insani bir girişim

Açıklamasının devamında kendisini ve ilçe yönetim kurulu üyelerini savunan Mustafa Keskin iddiaları, "İl Başkanlığı'mıza başvurarak Bozi Budak isimli bir parti üyemize yaptığı çalışmalara karşılık olarak 700 TL gibi bir paranın ödenmesi için yazılı talepte bulunduk. İl Başkanlığı da İlçe Başkanlığı bünyesinde ilçe sekreteri haricinde başka hiç kimsenin ücretli çalışamayacağını belirtti. Biz de yazılı talebimizi geri çektik. Elimize ulaşan bu teklif yazısı bir şekilde Bozi Budak isimli parti üyemizin eline geçmiş. Kendisi de İlçe Başkanı'nın yolsuzluk yaptığını iddia ederek bu bilgi ve belgeyi medyaya servis etmiş. Bu şekilde ilçe yönetimimizi ve beni töhmet altında bırakarak, ilçemizin itibarını zedeleme yoluna gitmiştir. Bu hareketinden hemen sonra kendisini İl Disiplin Kurulu'na sevk ettik. Verilecek kararı bekliyoruz. Yani bunların yaptıkları bir bardak suda fırtına koparmaktan başka bir şey değildir" şeklinde yorumladı. 

İspat etmek zorundalar

Parti politikası gereği her şeyin şeffaf bir şekilde olması gerektiğini savunanan Keskin, "Kaldı ki, her gazeteci hakkımızda olumlu ya da olumsuz haber yapabilir. Bizi yolsuzlukla da suçlayabilirler. Buna asla karşı değiliz. Ancak iddiadan öteye geçemez ve iftira niteliği taşırsa CHP İlçe Başkanlığı   hukuki yollardan hakkımızı ararız. Ayrıca gazetecilik mesleğinin inceliklerini biz sizler kadar bilmeyebiliriz ama etik kurallarını biliyoruz. Doğru olan, bir kişi hakkında iddia ortaya atıyorsanız o kişinin de görüşlerine başvurmak zorundasınız. Tek taraflı yıpratıcı, gerçekliği olmayan, mesnetsiz, çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan kamuoyunu yanıltıcı haberleri yapmak gazetecilik mesleği ve etik kuralları gereği ne kadar doğrudur bunu da kamuoyunun takdirine sunuyoruz” dedi.

Kapımız herkese açık

CHP İlçe Başkanı Mustafa Keskin kimseye verilemeyecek bir kuruş hesaplarının olmadığını söyleyerek, herkese kapılarının açık olduğunu belirtti. Keskin, İl Başkanlığı'ndan hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarını araştırmak için görevlilerin geldiğini, yapılan araştırmada iddia edildiği gibi hiçbir usulsüzlüğe rastlanmadığını dile getirerek, bu tür haberlerin maksatlı olarak çıkartıldığını belirtti. Seçimle gelen bir yönetimin bu tür asparagas haberlerle yıpratılarak gönderilemeyeceğini savunan Keskin, "Ne yaparlarsa yapsınlar amaçlarına ulaşamayacaklar” diye konuştu.  Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.