Çatalca’da ‘içkili yerler’ meclis gündeminde

Çatalca Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısının 2. Birleşimi dün saat 10:30’da belediye meclis salonunda yapıldı. Toplantıda gündeme alınan maddelerden en dikkat çekicisi ise Çatalca'daki “İçkili yerlerin belirlenmesi” maddesiydi

Çatalca’da ‘içkili yerler’ meclis gündeminde

ÇATALCABelediye Meclisi'nin Nisan ayı toplantısının 2. Birleşimi tüm üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı gündemine yedi madde alındı ve tüm maddeler meclisin tamamı tarafından oylanarak kabul edildi.

İçkili yerler belirlendi
Çatalca Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı 2. Oturumunun en dikkat çeken madde konusu ise “İçkili yerlerin belirlenmesi” oldu. Bu maddede söz alan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara “İçkili Yerlerin Belirlenmesi konusunda mülki amirin imzası ile Jandarma Bölgelerinde Jandarma, Emniyet Bölgelerinde Emniyet Müdürlüğünün görüşleri alınıyor ve her bölge için bu görüşlere göre komisyonlarımız içkili yer bölgelerini belirlemiştir” dedi. Daha önce Çatalca Kaymakamı Dr. Nevzat Taşdan’ın itirazları ve Mahkemeye vermesi ile İçkili Yer Bölgelerini belirleyen meclis kararının iptal edilmesi sonrası, Çatalca Belediyesi yeni bir meclis kararı almak zorunda kalmış oldu. 

Diğer 6 madde 
İçkili yerlerin belirlenmesi maddesinin yanı sıra; 1/1000 Ölçekli Akalan Köyü, 1/1000 Ölçekli Çakıl Mahallesi ve 1/1000 Ölçekli Çanakça Köyü Uygulama İmar Planı itirazları ile ilgili İmar Komisyon raporu da görüşüldü. Toplantıda ayrıca 12/03/2013 tarih onaylı Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planı değişikliğine yapılan itirazlar ile ilgili İmar Komisyon raporu da gündeme alındı. Öte yandan Belediyemiz 2015 yılı gelir tarifesine ilave tarife eklenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporu ile 6360 Sayılı Kanunla Nakkaş, Bahşayiş, ve Muratbey Mahallelerinin ilçeye bağlanmasından dolayı ilçe genelinde oluşan sokak isimlerindeki mükerrerliklerin giderilmesi ile ilgili İmar Komisyon raporu da görülerek oy birliği ile karara bağlandı.
HABER: bahadır sügür
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.