Çevir kazı yanmasın!

Belediye Başkanı Handan Toprak'ı itibarsızlaştırmaya yönelik hakarette bulunan üyeleri için kelle avı başlatan ADD Avcılar Şubesi Başkanı Celal Demirel, "Başkanımıza hakaret ve küfür edenlere sıcak bakmayız" dedi. Yönetim Kurulu üyesi bulundukları derneğin tüzüğünü bile bilmeyen Hayri Yaman ve Burak Yüzbaşıoğlu ise Toprak'a yaranmak için başlattıkları kampanya da gazetemizi suçladı

Çevir kazı yanmasın!

Haber: Yakup TEZCAN 

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Celal Demirel Ambarlı Marka Mangalbaşı Restoran'da basın mensuplarını ağırladı. Dernek yöneticilerinin sosyal medya ve basında yer alan sözlerinin tartışıldığı toplantıda Demirel, yerel basının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Basından gelen bir arkadaşınız olarak, vatandaşın doğru bilgiyi yerel medyadan öğrenebileceğini biliyorum. Avcılar’ın kalbi gibisiniz" dedi. 

Hiçbir şeyden çekinmeyiz

Atatürkçü düşünce Derneği'nin kuruluş amacını, "Cumhuriyetimize, vatanımıza, birliğimize bir saldırı olduğu takdirde karşısına dikilmek, Atatürk’ü savunmaktır" şeklinde açıklayan Celal Demirel, "Kurucumuz Muammer Aksoy, bu uğurda can vermiştir. Ahmet Taner Kışlalı, Turan Dursun, gibi değerlerimiz bu uğurda feda olmuştur. Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları tarafından şehit edilmişlerdir. Bu dernek büyük bedeller bedel ödemiştir" diye konuştu. ADD Avcılar Şubesi olarak ilçenin bütün problemleri ile ilgilenmek zorunda olduklarını da açıklayan Demirel, "Sorunlar karşısında çözüm arar, sözümüzü sakınmayız. Dik durmak bizim temel yasamızdır, hiçbir zaman hiçbir şeyden çekinmeyiz. Biz Ali Kemal gibi bir gazeteci değil Hasan Tahsin gibiyiz. Kuvayi Milliye ne ise ADD odur" ifadelerini kullandı. 

Fabrikalarımızdan eser kalmadı

Türkiye’nin en büyük sorununun bölücü terör olduğunu sözlerine ekleyen ve işsizliği de gündeme getiren Demirel, "İnsanlarımızın büyük bir bölümü yoksulluk içinde yaşıyorlar. Taşeronlaşma diye sistem var; Türkiye hizmet üreten bir yapıdan çıktı. Ara sektörde çalışan insan haline getirildik. Mustafa Kemal Atatürk döneminden kalan  fabrikalarımızdan eser kaldı mı? Bütün seker ve çimento fabrikalarını sattılar. Türkiye'ninin her bölgesinde fabrika vardı sosyal tesisleri vardı" dedi. 

Toprak'a küfür edene sıcak bakmayız!

Açıklamasının devamında basın mensuplarını ADD toplantılarını izlemeye davet eden Celal Demirel, son yönetim kurulu toplantısında konuşulan ve tartışmalara neden olan konulara değindi. Konuşmasını, "Son toplantımızda arkadaşlarımız Belediye Başkanımız Handan Toprak ile ilgili bazı ADD üyelerinin hakaret ve küfür içerikli gönderiler paylaştığını söylediler" şeklinde sürdüren Demirel, "Net söylüyorum; Bu şubenin başkanı olarak  Başkan Handan Toprak’a, hakaret ve küfür eden hiçbir üyeye sıcak bakmayız. ADD üyesi arkadaşlar küfür etmez, hakaret etmez, ancak eleştiri yapar. Sonuna kadar eleştirsinler. Bildiğim kadarıyla Handan Toprak, bundan gocunmaz. Hakaret ve küfürü asla onaylamıyoruz. Arkadaşlara delilleri getirin bu arkadaşları disiplin kuruluna sevk edelim dedim. ADD'nin tüzüğü gereği bu tip olaylarda disiplin kurullarımız yetkilidir" açıklamasını yaptı. 

Hakaretin karşısındayız

Basına yansıyan 'ihraç' tartışmasını da değerlendiren Celal Demirel, "Bizim şube olarak görevimiz delilleri toplayarak disiplin kuruluna sevk etmektir. Kurul da bu kararı Genel Merkez'e gönderir. İhraç kararı orada verilir. Dolayısıyla 'ihraç' kelimesini kullanmak doğru değil. Bir arkadaşımızı ihraç etmek ne haddimize böyle bir şey mi olur? Ama belediye başkanımıza yapılacak bir hakareti onaylamayız ve karşınına dikiliriz" dedi. Konuşmasının devamında gazetemizde "Handan Ana'nın önüne yattılar" başlığıyla çıkan haberimize atıfta bulunan Celal Demirel, gerçeğin çarpıtıldığını savundu. 

Eleştiri herkesin en doğal hakkı

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Handan Toprak'ı eleştirenlerin karşılarında ADD'yi bulacaklarını, Toprak için hakaret içerikli yorum yapanların ADD'de yeri olmayacağını ve ihraç edeceklerini belirterek tartışmalara neden olan derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Yaman ise  "Eleştiri herkesin doğal hakkı. Belediye başkanına hakaret ve küfür edenler disiplin kuruluna sevk edilir, ihraç istemi ile de sevk edebilirsiniz. Hakaret ve küfür varsa disiplin işlevi yapılır. Dernek ve siyasi partilerin tüzüklerinde  üyelerin başka bir üyeye hakaret etme hakkı yoktur. Disipline tabidir ihraç da edilir.  Ben sadece bir habere yorum yaptım" dedi. Yaman açıklamasının devamında gazetemize yüklenerek, "Yakında gerekli bir açıklama yapacağım" ifadelerini kullandı. 

Yalakalık yapmıyorum

Geçmişte Belediye Başkanı Handan Toprak'ın en büyük mualifi olan, sonrasında 180 derece dönüş yaparak Toprak'ın en hızlı fanatiklerinden biri haline gelen ADD Yönetim Kurulu Üyesi Burak Yüzbaşıoğlu ise, gazetemizi CHP'li belediyeleri eleştirmekle suçladı. Her kim Handan Toprak'a karşı hakaret içerikli eleştirilerde bulunursa ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevkedilebileceğini vurgulayan Yüzbaşıoğlu, "Handan Toprak'a yalakalık yapmıyorum. Ama mağdur işçilerin hakkını hala savunuyorum" diye konuştu.  Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.