Davullu zurnalı ikramiye şöleni

Beylikdüzü Belediyesi, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) ile yaptığı sözleşmeyle 1 Mayıs İşçi Bayramı yaklaşırken farklı bir çalışmaya imza attı.

Davullu zurnalı ikramiye şöleni

Beylikdüzü Belediyesi, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) ile yaptığı sözleşmeyle 1 Mayıs İşçi Bayramı yaklaşırken farklı bir çalışmaya imza attı. Bünyesinde çalışan 278 memura ikramiye verecek olan belediye, Beylikdüzü Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlediği etkinlikle, ikramiye etkinliğini davullu zurnalı büyük bir şölene dönüştürdü.

Beylikdüzü Belediyesi, tüm yurtta eşine az rastlanır bir çalışmaya imza atarak, 1 Mayıs İşçi Bayramı yaklaşırken bünyesinde bulunan 278 memura ikramiye vermeyi kararlaştırdı. TÜMBELSEN ile yapılan sözleşme gereği karara bağlanan ikramiye uygulaması ise Beylikdüzü Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikle kutlandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı etkinlikte TÜMBELSEN Genel Başkanı Ömer Salih Erol, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Yaşar Genç'in yanı sıra çok sayıda belediye çalışanı yer aldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik davullu zurnalı bir şölene dönüşürken, Başkan Ekrem İmamoğlu ve belediye çalışanları halay çekerek, ikramiye uygulamasını kutladı. Toplam da 250 bin 200 lira tutarında olan ikramiye nedeniyle oldukça sevinçli olan belediye çalışanları, Başkan İmamoğlu ve TÜMBELSEN Genel Başkanı Erol'a teşekkür etti.

İmamoğlu bize omuz verdi
Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte ilk konuşmayı ise TÜMBELSEN Genel Başkanı Ömer Salih Erol gerçekleştirdi. İkramiye uygulamasının hayata geçmesi nedeniyle büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Erol, hem Beylikdüzü Belediyesi'ne hem de Başkan İmamoğlu'na teşekkürlerini iletti. TÜMBELSEN olarak haklı ve meşru bir davaları olduğunun altını çizen Erol, “Ben bu mücadeleye ilk girdiğim zaman 27 yaşındaydım. Şimdi geriye dönüp baktığımda aklımda, hayalimde birçok anı canlanıyor. Bu yola ilk çıktığımızda bize sendika kuramazsınız dediler, kursanız bile bir sonuç alamazsınız dediler. Bugün görüyorsunuz ki TÜMBELSEN olarak, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da desteğiyle çok güzel bir çalışmaya imza attık” dedi. İmamoğlu'nun kendilerine omuz verdiğini de belirten Erol, TÜMBELSEN'in başarısının bütün sendikalara örnek olması gerektiğine ve kendilerini destekleyen Beylikdüzü Belediyesi'nin bütün belediyelere örnek olmasını istediğini söyledi.

Emek verenleri unutmayız
1 Mayıs İşçi Bayramı yaklaşırken böyle bir uygulamaya gidilmesinin oldukça anlamlı olduğuna da değinen Erol, “Biz daha önce yani 1 Mayıs henüz tatil ilan edilmemişken bile anlaştığımız belediyelerde 1 Mayıs'ı tatil kılmıştık. Şimdi bakıyorsunuz bir adım daha ileri gittik. Gidiyoruz.CHP'li belediyeler bize bu noktada büyük bir destek veriyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum” dedi. Kendilerinin gösterdiği mücadeleye emek veren kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan isimleri asla unutmayacaklarını da ifade eden Erol, “Bu yola ilk çıktığımızda bize o dönem CHP'nin Gaziantep Belediye Başkanı olan Celal Doğan destek verdi. Sonra Sefa Sirmen sonra Fatma Girik ve diğer CHP'li belediye başkanları. Şimdi de Ekrem İmamoğlu. Bu çalışmalarımız Beylikdüzü'nden, Beşiktaş'tan, Bakırköy'den her yandan yankılanacaktır” diye konuştu.

Çalışan mutlu olmazsa başarı gelmez
TÜMBELSEN Genel Başkanı Ömer Salih Erol'un ardından sahneye çıkarak konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise ikramiye uygulmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.Her zaman emekçilerin, işçilerin ve memurların yanında olacaklarını söyleyen İmamoğlu, “Emekçilerin, çalışanların mutluluğu her şeyden önemlidir. Zira onlar mutlu olmazsa, iş yerininizde başarıyı yakalamanız çok zordur. Yani önce çalışanlarınızı mutlu edeceksiniz sonra başarıyı bekleyeceksiniz. O nedenle belediyemiz bünyesinde çalışan bütün emekçi kardeşlerimin mutluğunu çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı. Türkiye'nin sendikal hakları gözetme ve yaşatma konusunda geride kaldığına da dikkat çeken İmamoğlu, “Bizim gibi köklü bir geçmişe sahip olan ülkenin sendikal haklar noktasında diğer ülkelerin gerisinde kalması büyük bir utanç kaynağıdır. Bu sorunun aşılması için biz kendi adımıza ne yapmak gerekiyorsa yapacağız ve yapıyoruz” dedi. Sendikaların salt bir işçi ya da memur örgütlenmesi olarak görülmemesi gerektiğinin de altını çizen İmamoğlu, “Sendika dediğiniz zaman ben sadece bir mesleki örgütlenme kurumu düşünmüyorum. Sendikalar aynı zamanda büyük bir sivil toplum örgütüdür. Bu yönde düşünerek, hareket etmemiz gerekir” dedi.

Taşeronu en aza indireceğiz
Belediye çalışanlarına seslenen İmamoğlu, Beylikdüzü'nde ileriye dönük olarak gerçekleştirecekleri çalışmalardan da bahsetti. Emekçilerin hakları konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiklerini söyleyen İmamoğlu, “Bizim ilerleyen günlerde emekçi kardeşlerimize yönelik önemli adımlarımız olacak. İlk önce taşeronu en aza indireceğiz ve mümkünse ortadan kaldıracağız. Bunun için arkadaşlarıma gerekli talimatları verdim. Çok yakında gerekli çalışmalara imza atacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da taşeron konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiğini anımsatan İmamoğlu, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun da bilgisi ve desteği dahilinde taşeronla mücadele noktasında payımıza düşen ne varsa yapacağız” dedi. Ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin insanı değer ve haklara verdiği önemle ölçüldüğünü de söyleyen İmamoğlu, “Yol yapmak, otoban yapmak, gökdelen yapmak gelişmişlik değildir. Bizim de otobanlarımız var, gökdelenlerimiz var. Ancak gelişmiş bir ülke noktasında değiliz. Çünkü maalesef insani değerler noktasında eksikliklerimiz var. Biz kendi bulunduğumuz bölgede bütün bunları ortadan kaldırmak için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

İkramiye çeki sahnede verildi
TÜMBELSEN Genel Başkanı Ömer Salih Erol ve Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmalarının ardından, sembolik olan ikramiye çeki sahnede takdim edildi. Coşkulu bir şekilde devam eden etkinlikte, davul ve zurna sahne aldı. Davul, zurnaya duyarsız kalmayan Başkan İmamoğlu herkesi halaya davet ederken Sendika Başkanı Erol, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ve belediye çalışanları bu daveti geri çevirmedi. Uzun süre hep birlikte halay çekerek, ikramiye uygulamasını kutlayan isimler etkinliğin sonunda, konferans salonunun dışındaki kokteye katılarak, sohbet etme fırsatı buldu. Kokteyde İmamoğlu ile konuşma olanağı bulan belediye çalışanları ve vatandaşlar, gerçekleştirdikleri uygulama nedeniyle İmamoğlu'na teşekkür ederken, oldukça mutlu olduklarını vurguladı.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.