Dış güçler Türkiye’de gizli çalışmalar yapıyor

Prof. Dr. Mehmet Çelik, sömürgeci ülkelerin son 60 yılda Türkiye’de din sosyolojisi alanında gizli araştırmalar yaptıklarını belirterek, etnik yapının detaylı şekilde dosyalanarak, stratejik akıl üreten kurumların önüne konulup, proje haline getirildiğini söyledi

Dış güçler Türkiye’de gizli çalışmalar yapıyor

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi programına konuk olan Prof. Dr. Mehmet Çelik, batılı emperyalist güçlerin yüzlerce yıldır İslam dünyasını sömürme üzerine planlar yaptıklarını söyledi.  

Söyleşiye Avrupa’da sanayinin gelişmesi ile birlikte yakıta ihtiyacın arttığını belirterek başlayan Prof. Çelik, hammaddelerin işlenerek yüklü miktarda paralar kazanıldığını belirtti. Kömür rezervlerinin bitmesinden çekinen Avrupalıların petrolü keşfetmelerinin ardından Ortadoğu’ya ilgilerinin arttığını anlatan Prof. Çelik, 1815 yılında Avusturya-Macaristan’ın ev sahipliğinde Rusya, Almanya İtalya Fransa ve İngiltere’nin bir toplantı yaptıklarını kaydetti. Bu toplantıda Rus delegenin, tesbih tanelerindeki imameye dikkat çektiğini kaydeden Prof. Çelik, şöyle konuştu: 
“33 tesbih tanesinin imameyi takip ettiğini söylüyor. İmame Osmanlı Devleti, tesbih taneleri de Ortadoğu’daki milletlerdi. İşte, Osmanlının tasfiyesi bu toplantıda karara bağlandı.” 
Sömürgeci devletlerin Trablusgarp, Galiçya, Yemen, Sarıkamış ve Çanakkale’de saldırıya geçtiklerini anlatan Prof. Çelik, birkaç yılda 5 milyon metrekare toprağın kaybedildiğini, 2,5 milyonu asker olmak üzere 5 milyona yakın insanın kaybedildiğini anlattı. 

Sevr anlaşma değil projedir

Çanakkale’de Türk milletinin istikbalinin yok edildiğini kaydeden Prof. Çelik, koca imparatorluktan geriye Anadolu’da 8,5 milyonu kadın olmak üzere 14 milyon insanın kaldığını söyledi. Çelik, 4 milyona yakın da yetim bırakıldığını belirterek, binlerce eli, kolu olmayan gazilerin olduğunu söyledi.1.Dünya Savaşı’nın tek sebebinin Osmanlı’nın tasfiye edilmesi ve petrol bölgelerine el konulması olduğunun altını çizen Prof. Çelik, “Diğer tüm sebepler bahanedir. Dün ne için orada bulundularsa bugün de o sebeple bulunuyorlar. Sevr bir anlaşma değil, projedir. Şartları çok ağırdı ancak uygulanmadı. ‘Düşmanı denize döktük, Serv’i yırttık, masaya yumruğu vurduk, Lozan’ı imzalattık’ denilir. Sevr diye bir anlaşma yoktur. Sevr yüzde yüz uygulandı. Gazi Paşa bile orada ‘Sevr Projesi’ der.” şeklinde konuştu. Cumhuriyet’in kurulmasının ardından Çanakkale ve Gelibolu Yarımadasının askeri alan ilan edilerek, halkın oraya sokulmadığını da savunan Prof. Çelik, “Ders kitaplarında Çanakkale Zaferi 1,5 sayfa yer alıyordu. 1985’lerden sonra rahmetli Turgut Özal’ın iktidara gelmesinin ardından gündeme geldi” dedi.

İlişkilerimiz 1923'te bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, sıkça dile getirdiği 5’li çeteden oluşan Birleşmiş Milletlerin de o dönemde kurulduğunu vurgulayan Prof. Çelik, Cemiyet-i Akvam adıyla kurulan sömürü düzeninin hedefinin Müslüman coğrafya olduğunu kaydetti. Prof. Çelik, böylece Ortadoğu’da kurulacak devletlerin hukuki zemin uydurulduğunu savundu.
Prof. Çelik, sömürgeci güçlerin, Lozan’da Türklere, “Avrupa’nın başına bela oldunuz. Size Anadolu’da toprak bırakıyoruz. Yol, hastane, okul, yatırım yapın. Ancak, Basra, Kuzey Afrika ve Kafkaslarda olup bitene karışmayın’ uyarısında bulunduklarını belirtti. 1923 sonrası Irak ve Suriye gibi devletlerle ilişkilerimizin sıfırlandığını da anlatan Prof. Çelik, Lozan’daki tembihlere harfiyen uyulduğunu söyledi. 

2007'ye kadar bağımsız değildik

2007’ye kadar Türkiye’nin bağımsız bir devlet olmadığını da savunan Prof. Çelik, “Türkiye, ABD ve NATO’nun ileri karakoluydu. 1992’de Brüksel’de konuşan NATO Genel Sekreteri, ‘Varşova Paktı dağıldı. NATO’nun silahlarının namlusu İslam coğrafyasına dönecek’ dedi. ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissenger de, ‘bundan sonra İslam dünyası kendi arasında savaşacaktır’ demişti. ABD’li Prof. Huntington da, ‘medeniyetler çatışması’ sözünü ortaya attı. Yani, Hıristiyanlık ile Müslümanlık çarpışmasından söz ediyorlardı” dedi. Batılıların 60 yılda Türkiye’de din sosyolojisi alanında araştırmalar yaptıklarını da aktaran Prof. Çelik, etnik yapının detaylı incelenerek dosyalanıp, stratejik akıl üreten kurumların önüne konulup, proje haline getirildiğini kaydetti. İslam dünyasında El kaide, DAİŞ, El Nusra, Taliban, Boko Haram  gibi terör örgütlerinin ortaya çıkarıldığını kaydeden Prof. Çelik, arkasında batılı ülkelerin olduğunu sözlerine ekledi. 
(HABER MERKEZİ)
 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.