Istanbul akıllı atak yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ciroları milyarlarla ifade edilen 21 iştirak şirketi, 13 – 15 Mayıs tarihlerinde Bursa’da yapılacak Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ne katılma kararı aldı.

Istanbul akıllı atak yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ciroları milyarlarla ifade edilen 21 iştirak şirketi, 13 – 15 Mayıs tarihlerinde Bursa’da yapılacak Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ne katılma kararı aldı. Bilişimden teknolojiye, makinadan inşaat sektörüne dünyanın sayılı şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek zirve ile birlikte Balkan Ticaret Fuarı da düzenlenecek.

Dünyanın teknoloji devleri ile yerel yöneticiler, Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde buluşuyor. Zirve, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yerel yönetici ile yerli ve yabancı teknoloji firmalarının temsilcilerini bir araya getirecek. Bursa’da 13 – 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvede, şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları çözümler ile geliştirilen teknolojik yenilikler tanıtılacak.

Belediyelerin teknolojik gelişmelere ve çağın gereklerine uygun enformatik donanıma sahip olmalarını ve hizmet kalitesinin arttırılmasını hedefleyen Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Akıllı Belediyecilik Zirvesi (ABZ) düzenliyor. Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) işbirliği ile bu yıl ikincisi yapılacak zirve 13 – 15 Mayıs tarihleri arasında Bursa Merinos Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 17 oturumda düzenlenecek zirvede, belediye başkanlarından akademisyenlere, gazetecilerden özel sektör temsilcilerine çok sayıda katılımcı bildiri sunacak.

Büyük şirketler katılacak

Yerli ve yabancı kamu kuruluşları ile teknoloji alanında faaliyet gösteren özel sektör temsilcilerini buluşturacak zirveye İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ciroları milyar dolarları bulan onlarca iştirak şirketi de katılma kararı aldı.

İBB’ye bağlı BELBİM A.Ş., ENERJİ A.Ş., İGDAŞ A.Ş., İSBAK A.Ş., İSPARK A.Ş., İSTAÇ A.Ş., KİPTAŞ A.Ş., İSTANBUL OTOBÜS İŞLETMELERİ A.Ş., ULAŞIM A.Ş. ve İSTİME MEDYA A.Ş., BALKANTÜRKSİAD işbirliğiyle düzenlenecek zirveyi yatırıma dönüştürmek için Bursa’ya çıkarma yapacak. Yıllık ciroları milyarlarla ifade edilen iştirak şirketleri, bir taraftan teknolojik altyapılarını tanıtma ve sergileme imkanı bulurken, bir taraftan da Balkan Ticaret Fuarı’na katılacak olan şirketlerle temas kurarak yatırım olanağı yakalayacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi de zirveye büyük önem veriyor. Zirvenin Bursa’da gerçekleştirilecek olması Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin de iştahını kabartıyor.

Görüşmelerde ilerleme sağlandı
Marmara Belediyeler Birliği’ne üye 6’sı büyükşehir, 177 il ve ilçe belediyesi de zirvede boy gösterecek. Zirve yerel yönetimlerle özel sektörü buluşturması bakımından da büyük önem taşıyor. Türksat, E – Kent, Popillon Ajans, Digitalturkey.co gibi özel sektör firmaları da zirveye katılacağını bildirdi. IBM, Türk Telekom, Philips, Ford, Karsan gibi markalarla yapılan görüşmelerde büyük ilerleme sağlandı.
Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde kentsel dönüşümden, telekomünikasyona, yeni nesil sayaçlardan, abone teknolojilerine, müşteri ilişkileri ve çağrı merkezi yönetiminden, coğrafi ve kent bilgi sistemlerine, SCADA teknolojilerinden, kazısız altyapı teknolojilerine, akıllı ulaşım sistemlerinden, finansman çözümlerine kadar, yerel yönetimler ve özel sektör işbirliği ile geliştirilen teknolojik buluşlar ele alınacak.

Teknolojik yenilikler yer alacak
MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin yerli ve yabancı kamu kuruluşları ile teknoloji alanında faaliyet gösteren özel sektör temsilcilerini buluşturan marka bir çatı olduğunu söyledi. Amaçlarının belediyelerin tüm kurumsal işleyişlerini çağın enformatik gereklerine uyarlamalarını sağlamak ve halkı bilgi teknolojilerine güvenli, hızlı ve ucuz erişebilir kılmak olduğunu ifade eden Altepe “Özellikle balkanlardan yüzlerce işadamı ve firmanın yer alacağı Balkan Ticaret Fuarı ile birlikte gerçekleştireceğimiz zirvede, dünyadaki teknolojik gelişmeler ve yerel yönetimlere uyarlanması masaya yatırılacak” dedi. Dünyada teknolojiyi etkin ve verimli kullanan yönetimlerin hizmet üretiminde daha başarılı olduğunu belirten MBB Başkanı Altepe, Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ni uluslararası düzeye taşımak hedefinde olduklarını da kaydetti.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.