Kocabaş Silivri EXPO’yu değerlendirdi; Expo’nun amacı birlik bütünlük

Silivri'de 26-27-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Silivri Belediyesi ve Silivri İşadamları Derneği (SİAD) işbirliğinde 2.sini gerçekleştirilen Silivri Expo etkinliğinin ardından SİAD Başkanı Hakan Kocabaş yazılı bir açıklamayla değerlendirmede bulundu.

Kocabaş Silivri EXPO’yu değerlendirdi; Expo’nun amacı birlik bütünlük
02 Haziran 2016 Perşembe 09:46

Kocabaş, "Şu iyi bilinmelidir ki biz, Silivri'nin düğün günlerinde hep birlikte olmaya devam edeceğiz" dedi. Kocabaş, etkinlik hakkında görüş ve değerlendirmesinde, etkinliğe destek veren basın mensuplarına teşekkür etti. Kocabaş; “Etkinliğimize göstermiş olduğunuz ilgiye; Silivri SİAD Ailesi olarak kalben teşekkür ediyoruz. Büyük bir ilgi ve başarıyla geçen organizasyonda, hem yerel hem de ulusal basınımızın desteğine de ayrıca teşekkürü bir borç biliriz” dedi. 

Örnek bir organizasyon

Kocabaş, "Silivri Expo bildiğiniz gibi üç temel üstüne inşa oldu. Bunun ilki ve en önemlisi; birliğimizi ve dirliğimizi, tüm ülkemize örnek olmayı gösterecek bir şov etkinliğinin gerçekleşmesi, İkincisi; kendi aramızda dayanışmamızı, ticaretimizi geliştirmek için hem üyelerimizi bir araya getirmek için hem de Silivri halkıyla bütünleşmeyi sağlamak,Üçüncü temel noktamızda; tüm kamu kurumlarımızla, siyasi partilerimizle, oda ve derneklerimizle birlikte olduğumuzu halkımıza duyurmaktı. Bu amaçlarla da; Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, kamu yöneticilerimiz, TOBB Başkanımız ve halkımızın desteği ile başarılı organizasyonu sağlam temellerin üzerine inşa ettik" diye konuştu.

Ulvi bir görev yaptık

"İkincisini gerçekleştirdiğimiz organizasyonun, birincisinden aldığımız tecrübelerle çok daha iyi ses getirmesi en büyük mutluluğumuz" diyen Kocabaş, "Büyük bir gurur duyuyoruz ki; bu kadar önemli firmaların arasında; Kızılay'ımıza, iki tane güzide engelli okulumuza, Endüstri Meslek Lisemize, üniversitelerimize, Esnaf Sanatkârlar Odamız ile Sanayi Kooperatiflerimize ve KAGİDER'imize stant vererek de ulvi bir görev yaptığımız inancındayız" ifadelerini dile getirdi.

Expo amacına ulaştı

"Expo'nun sonunda bir değerlendirme yapmamızın derneğimiz adına doğru olacağı kanaatindeyiz" diyen Kocabaş, "Bu kanaatte; tüm katılımcılardan aldığımız enerji, duygu, geri dönüşlerin, bu başarılı organizasyonun tam anlamıyla amacına ulaştığını gösteriyor olmasıdır. Bu da bizim haklı mutluluğumuz oluyor elbette.Bazı dostlarımızın aklına, zaman zaman bu organizasyonun sadece Belediyemiz tarafından veya sadece Silivri SİAD tarafından yapılıp, yapılamayacağı gelebilir.Aslında buna verilebilecek çok fazla cevap olsa da, bunun asıl cevabı hep birlikte yapılacak organizasyonlara, ülkemizin ihtiyacı olduğu gerçeğidir.Bu gerçeğin oluşmasını, uyum içinde götüren liderlerin, yönetimlerin ve siyasetçilerimizin payının olması Türk halkı tarafından özlenen bir olgudur.Tarafımıza hiçbir olumsuz görüş ulaşmamasına rağmen, belki de organizasyonda aksayan yanlar olmuştur. Ama tüm katılımcılarımız yüreklerinin büyüklüğünü bir kez daha ortaya koyarak organizasyonun güzelliğini görmüş olmaları bizlere heyecan vermektedir" şeklinde konuştu.

Birlik beraberlik vurgusu

Kocabaş açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı. "Şu iyi bilinmelidir ki biz, Silivri'nin düğün günlerinde hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Biz ülkemizin bütünlüğünün, ailelerin bütünlüğünden geçtiğine inanıyoruz. Biz evimizde, mahallemizde, kentimizde birlik içinde olacağız ki ülkemiz birlik içinde olsun. Biz de Silivri SİAD olarak, Silivri olarak büyük ve mutlu bir aileyiz. Bu ailenin birliği içinde daha çok organizasyonları, hep birlikte yapma kararlılığındayız. Bizim yönetimimiz, bizden sonra gelecek yönetimler bu kararlılığı ve birliği göstereceklerdir, bundan kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Çok önemli firmalarımız, ürettikleri ürünleri ve tedarikleri bir kez daha gözden geçirerek, çok önemli ticari bağlar kurdukları Silivri Expo 2016 etkinliğimizde, birbirlerini çok daha iyi tanıma imkânı bulmuşlardır.Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanımızın, Küçük Sanayi Kooperatiflerimizin Başkanlarının göstermiş oldukları dayanışma, sahiplenme, Silivri KAGİDER Başkanımızın heyecanı Expo'nun amacına ulaştığını göstermektedir ki, bu da bize büyük bir itici kuvvet olmaktadır. Çünkü bu organizasyon Silivri Belediye'sinin, Silivri SİAD'ın organizasyonu değil, büyük Silivri ailesinin organizasyonu olmuştur. Expo'yu çeşitli nedenlerle gezememiş Silivrililerden aldığımız ilginç öneriler, bize güç katıyor. Bu organizasyonun her yıl yapılmasını arzulayanlar, çok daha uzun sürmesini isteyenler, çok daha yüksek hedeflere kenetlenenler var."  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.