Özcan Işıklar ile Selami Değirmenci'nin söz düellosu devam ediyor; Gölgemle kavga etme işine bak!

Kendisine “Siyaset artığı” diyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a cevap veren Selami Değirmenci sert açıklamalar yaptı. Siyasetteki dik duruşunu evlatlarına miras olarak bırakacağını söyleyen Değirmenci, “Silivri’de yüzü pak, alnı ak ve de dimdik gezen gölgemle kavga etmeyi bıraksın, işine baksın” dedi

Özcan Işıklar ile Selami Değirmenci'nin söz düellosu devam ediyor; Gölgemle kavga etme işine bak!

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar geçtiğimiz perşembe günü Silivri Yaşar Kemal Fuaye Salonu'nda gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısı sırasında eski Belediye Başkanı Selami Değirmenci'ye göndermede bulunmuş ve "Siyaset artığı" demişti. Değirmenci’den bu sözlere açıklama geldi. İşte Selami Değirmenci’nin Işıklar'a cevabı:

Işıklar telaş içinde

“Aslında düşene vurulmazmış, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı bu denli tedirgin eden ve de   toplantı yapma gereği duymasına sebebiyet veren konular, varlığıyla somutlaşan hadiselerden sıyrılabilme telaş ve isteğidir. Bazı şeyler vardır ki kovsan gitmez, ayrıldım desen inandırıcı olmaz, değilim desen seni terketmez. Bu da işte onlardan biri. Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın şahsıma yönelik asılsız anlatımları ne ilk ne de son olacaktır, bunu biliyorum. Her defasında sustum. Tek düşündüğüm partim, partimin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve il teşkilatımıza  Silivri’yi sorunlu bir mahal olarak karşılarına getirmemekti. Ancak “bulunduğu makamı bir şahsi işletmesi gibi görüp kendi çıkarları için  uğraşırken hedef şaşırtarak başkalarını karalamaya’’ çalışmakta ısrarlı olunca  ‘’yeter artık’’ deyip bu açıklamayı yapma zorunluluğu duydum. 'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde’ diye bir atasözümüz vardır. Bu atasözüyle; icraatlarından ziyade, dününü inkar edip, hamaset nutuklarıyla gelecek adına dinamizm arama telaşına kapılan zübüklerin ‘çirkin’ siyasi söylemleriyle gündem belirleme isteği anlatılmak istenmiştir. Keşke belediye başkanımız da icraatları ve projeleriyle gündemi belirlemek telaşına düşseydi de bu atasözünün öznesi olmaktan çıksaydı. Sayın Işıklar birilerinin omuzuna basarak yükselmek isteyenlerden söz ediyor. Selami Değirmenci olarak 15 yıl  üç dönem belediye başkanlığı yaptığım doğrudur. Hala insanların gözünde ve gönlünde edinmiş olduğum yeri devam ettiriyor isem; ifade edilen sıfat bana uymayıp sözün sahibini anlatmaktadır. En çok eleştirildiğim ve her rastlaştığımda vatandaştan aldığım serzenişin yegane ve biricik konusu 'Özcan Işıklar’ı sen yanında 15 sene çalıştırdın bu adamı hiç mi tanımadın sözünü duymak olmuştur. Doğru, benim de insanlara inanmak gibi kötü bir huyum var bunu itiraf ediyorum. Dönüp baktığımda; siyasette yanımda olup değer verdiğim, geleceği bunlarla inşa ederiz dediğim niceleri var ki nankör ve vefasızlığın en büyük ve canlı örneği oldular. Bunlardan biri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’dır.”

Beni kirletmeye kimsenin gücü yetmez

CHP'de çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirten Değirmenci, partisine bağlılığını sürdüreceğini söyleyerek Işıklar'ın partiye zarar verdiğini iddia etti. Değirmenci şu ifadeleri kullandı: “Hayatımda han, kat, yat, apartman sevdalısı olmadım. Paranın peşine ise hiç düşmedim. Beni tanıyanlar bilir, başkaları gibi bu makamlarda bulunup hiçbir geliri olmadan  hanlar, apartmanlar, ticarethaneler,kumar masaları değil, siyasi geçmişimi tertemiz beyaz bir sayfa olarak çocuklarıma miras olarak bırakmak istiyenlerdenim. Bu mirası kirletmeye kimsenin gücü yetmez, bunu herkes bilir Özcan Işıklar ve yandaşları da artık çok iyi öğrensin. Tavsiyem odur ki; Mührü eline alanlar, Silivri’de yüzü pak alnı ak ve de dimdik gezen gölgemle kavga etmeyi bıraksın, işine baksın, partimi icraatlarıyla yüceltsin, vatandaşın gözünde ve gönlünde kendi yerini var etmeye çalışsın. Söyleyecek çok sözüm olmasına rağmen partim ve genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na duyduğum derin saygı nedeniyle hep öteledim ötelemeye de devam edeceğim. Aslında bu telaşın altında başka bir sebep yatmaktadır. Yapılan son parti kurultayında şekillenen, büyük kongre iradesine karşı yürütülen çalışmaların hangi merkezli olduğu ve finansının kimlerce karşılandığını artık bilmeyen kalmadı. Ahlaki olmayan bu çalışmaların ilçemiz merkezli yürütülüyor olmasından da utanç duyuyorum. Malum cemaatle ilgili münasebetlerine yönelik ise ilaveten benim birşey söylememin lüzumsuz olduğuna inanıyor,  İlgisi yoksa kendisinin de böyle bir telaş içinde olmaması gerektiğini bir ‘’abi’’ olarak tavsiye ediyorum. Dürüstlüğün timsali, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tam bağlılık içinde, partimiz iktidar oluncaya kadar çalışmalarımızı sürdürmekte kararlı olduğumu herkesin bilmesini istiyorum. Aşığı olduğum Silivri’de, Silivri’li hemşerilerimle birlikte yaşıyor olmaktan mutlu ve gururluyum. Tarihe bir not düşmek isterim ki; ‘’Silivride yaşamak güzeldir’’ sloganına uyarak, görevi bittiğinde kimlerin Silivri toprağında kalmaya devam edeceğini  tüm hemşehrilerimizin takip etmesini önemle rica 
ediyorum.”

Özcan Işıklar: 8 yıldır susuyorum

Selami Değirmenci'nin yazılı açıklamasının ardından bir basın açıklaması yapan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da Değirmenci'ye sert ifadelerle yanıt verdi. Değirmenci'ye “fil” benzetmesi yapan Işıklar, 8 yıldır iftiralar ve hakaretler karşısında sustuğunu ifade etti. Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın basın açıklaması şöyle:

İspiyonculuk yaptı

"15 Temmuz'da yaşanan kaotik ortamdan ülkemiz de, Silivri de büyük bir birlik ve bütünlük duygusu içinde çıkmıştır. Bu olağanüstü durumun iki sonucu oldu... Birincisi; bir musibetten ders çıkarıp yeni bir başlangıç, umutlu bir gelecek fırsatı yaratabilmesi için çaba gösterenler... İkincisi; geçmiş hırslarını, ihbar ve ispiyonla birilerinden çıkarmak için fırsat kullanan kimlikler de deşifre oldu. Kendisini ne kadar saklamaya çalışsa da olmuyor, görünüyor! Bir ilkokul bilmecesi: Fil yonca yaprağının arkasına saklanırsa ne olur? Cevabını veremezdik ama Selami Bey vermiş… Görünür!

Evet görünüyorsunuz. Keşke bulanık ortamdan faydalanmaya kalkıp da, hiç gereği yokken 7 Ağustos sabahı ilçemizde oluşturulan Kaymakamlık Başkanlığı'ndaki komitenin davet mesajının belediyemizden duyurulduğunu, benim ve partimin ayrı duyurusu olduğunu görseydiniz… Facebook'tan 7 Ağustos sabahı 10.48'de sayfanızdan bunu bir yerlere ispiyon etme telaşına kapılmasaydınız ve aynı mesajda FETÖ ile ilgili suçlamayı iftirayı yapmasaydınız…  Yani dediğiniz gibi bunu başlatan ben değilim, tam aksine yıllardır her ortamda tüm hakaretlerine iftiralarına rağmen 8 yıldır sustum. Birlikte görev yaptığımız yıllar  da dahil, tek bir yorumum olmamıştır, tüm kamuoyu buna şahittir.

Siz, Silivri'de uzlaşmaz, kavgacı ve düşmanlıktan beslenen bir siyaset yönetimin timsali olmuşken; ben, o mecrayı silmek, hoşgörüye götürmek için yıllardır uğraştım uğraşıyorum. Dün yaptığınız açıklama sizin kurabileceğiniz cümleler, sizin kullanacağınız bir üslup değil. O yazıyı kime yazdırdıysanız ikiniz birden okuyun... Çünkü, bir daha cevap vermeyeceğim. Böyle ucuz tartışmalar içine, hele ki köhneleşmiş bir siyasi anlayışa döndürmek benim tarzım değil. Çok şükür ki beraber çalıştığımız dönemde en büyük faydanız bu oldu.. Silivri'de bu anlayışı bir daha yaşatmama konusunda kararlıyım!”

AKP’yi desteklediniz

Özcan ışıklar, Değirmenci'nin yerel seçimlerde AKP'yi desteklediğini de idda etti. Işıklar şöyle devam etti: “Silivri'de iki seçim yaşadık. Partinin belirlediği şartlarda adaylaşma sürecinde aday olamayınca, birincisinde (2009);  kerhen destekler görünüp el altından… İkinci seçimlerde ise (2014); aleni bir şekilde AKP'yi destekleyerek onarılmaz bir yarayı açmasaydınız... Esas bana sorduklarında cevap veremediğim bir soru vardı... 'Kendi varsa var, kendi yoksa başka kimseye destek vermez mi?' dediklerinde, bu siyaset şekli bitecek demiştim… Çok söyleyecek şey var ama görevde olan bir belediye başkanı olarak bana yakışmaz... Şuan ki ve önceki Genel Başkanlarımıza etmediğiniz hakaret ve isnatlar kalmadığı herkesin hafızasındayken, şimdi günah çıkarmak için keşke beni kullanmasaydınız... Etrafında birlikte siyaset yapanları nankörlükle suçlayacağınıza, bir aynaya baksaydınız ''ABİ'' sözü neden yakışmıyor size, daha iyi anlardınız... Vizyon üretmeyen, düşünce temeline dayanmayan, okumayan, kendini yenilemeyen her siyaset körelir. O körlüğünüzü; bana saldırmak, olağanüstü koşullarda yapılan o asılsız iftiralara katılmak yerine bir ''ABİ''lik yapıp da ''Ben siyaseten rakibim ama FETÖ veya başka bir isnat, benim partime de, başkanıma da yakışmaz'' diyerek, aydınlatsaydınız...  Daha önce kendi seçiminde "Kanımı vererek kirlettim" diyecek kadar gergin bir kampanya ile yarıştığın o zaman ki adayla, ben 2014'te yarışırken AKP'nin adayını değil de partinin adayını destekleseydin... O zaman "ABİ"lik kavramını hak ederdin. Bir düşünün bakalım 27 senedir, Belediye, Vekillik, İlçe Başkanlığı da dahil olmak üzere, aday olmadığın bir seçim var mı? Yeter artık, toplumu bu boş tartışmalarla yormayalım. Bir keresinde de dostlarımızın, arkadaşlarımızın, gençliğin heyacanını, mücadele gücünü taşıyan, üretken başarıyı beceriyi destekleyelim. Son olarak şunu söylemek isterim; kişisel konulara da girmişsin. Bu konuda çok söyleyecek sözüm olmasına rağmen, ben tartışmayı ayağa düşürmeyeceğim.

Benim başka memleketim yok! Siz burada yaşayabiliyorsanız eğer, ben NAPOLİ'de oturacak değilim. Silivri benim yaşam biçimim, keşke bu sözü de hiç etmeseydiniz, hele ki siz..."

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.