Zamanda yolculuk


Neval Kütük

Neval Kütük

08 Ekim 2017, 10:03

Birşeyleri hatırlamaya çalışırken aslında zamanda yolculuk yapıyoruz. Yani hatırlamak istediğimiz bilginin ya da anının alındığı zamana seyahat ediyoruz. Hatırlama, geçmişi bugüne getirir ve bu olayı yeni olayla ilişkilendirir. Geçmişteki anı ya da olayı şimdiye getirerek onu hatırlamış oluruz. Akılda tutma ise o bilgiyi zihinde depolayarak gerçekleşir. Uuzn süreli de zihinde tutabilirsiniz kısa süreli de. Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinin düzenli uygulanmasıyla zihin ve zeka arınır. Zihinsel güç artar ve zeka devreye girer. Orijinal Yoga Sistemi sıradan vücut çalışmalarını içeren jimnastik hareketlerinden ibaret değildir. Çok boyutlu bütünsel bir sağlık sistemidir. Beden, zihin, duygular aynı anda çalışır. Beden ve zihnin uyumu gerçekleşir.

Hatırlamayı Orijinal Yoga Sistemi destekler. Hatırlayarak geçmiş şimdi ve gelecek arasında bağlantı kurulur. Böylece zamanlar arası kurulan bu bağlantıyla geçmiş şimdiye getirilir. Hatırlamaya tam ters işlem ise unutmadır. Unutma her ne kadar istenmeyen gibi görünse de aslında siz olumsuz olayları hatırlamak istemezsiniz. Hatırladığınızda bir anı ya da olay size acı veriyorsa onu hafızadan silmek istersiniz. Bu yüzden unutmak bazen hatırlamak kadar önemlidir. Aslında şöyle bir gerçek vardır ki, hatırlanmak istenmeyen, hoş olmayan şeyler tam olarak unutulmaz, sadece zihnin derinliklerine kapatılır.

Aslında hiçbir şeyi unutmuyoruz. Sadece bazı anıları hatırlamak istemiyoruz. Bazen uzun zamandır aklınıza gelmeyen çocukluk anılarınızı hatırladığınız olmuyor mu? Çünkü bunların hepsi aslında zihinsel alanınızda kayıtlıdır . Sadece şimdiye geri gelmiyordur. Anıların ortaya çıkması ve şimdiye taşınması için ek bir enerjiye ihtiyaç vardır. Bu enerji de Orijinal Yoga Sisteminde uygulanan tekniklerle sağlanır. Unutmak denen bir şey yoktur sadece eski anıları anımsayamamak vardır. Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden Yoga Nidra sayesinde hatırlama işlemi gerçekleşir. Eski bilgiler ve anılar bilinçli zihne çıkarılabilir. Yoga Nidra tekniği ve bilinçli görülen rüyalar sayesinde eski bilgileri hatırlayabilir ve şimdiye getirebilirsiniz. Yoga Nidra tekniği ile uyanık haldeyken bile anımsamadığınız olayları hatırlayabilirsiniz; hatta çocukluk dönemlerinize ait olan anıları hatırlayabilirsiniz. Yoga Nidra tekniğini içeren CD'leri Yoga Academy merkezlerinden edinebilirsiniz.

Peki hafızayı nasıl aktifleştirebiliriz? Bu dışsal ve içsel olarak iki şekilde olabilir. Olayın görüntüsünün zihinde canlandırılması içseldir. Bu görüntüler beyinde değil; Orijinal Yoga Sistemine göre Manas adı verilen zihinsel alanda depolanmıştır. İkinci yolda dışsal faktörlerdir. Beyinde anımsama yapılır. Orijinal Yoga Sistemi sayesinde zihni güçlü kılabilirsiniz. Konsantrasyon ve Meditasyon teknikleri ile zihinsel düzeyi algılayabilir ve onu kontrol altına alabilirsiniz.

Orijinal Yoga Sisteminde herşey mümkündür. Yeter ki siz değişmez kararlılıkta yolda yürümeye devam edin; başarı mutlaka gelecektır. Beklentisiz olduğunuzda hayal bile edemeyeceğiniz şeyler gerçekleşecektir. Kendinizi varoluşun akışına bırakın ve ebediyen özgürleşin. Zamanı aşın ve kendinize sınırlar koymayın. Sınırları aşın ve sıradışı bir insan olun!

Bu köşe yazısı 08 Ekim 2017, 10:03 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.